Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2010, 20:22   #21
czechol
ford::amateur
 
Avatar czechol
 
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

ja mam Focusa Mk2 i woda jest i pod nogami kierowcy i pasażera i tylko w mokre dni i nie wiem czy to wina tych uszczelek czy podszybia nie mam okazji tego wyłapać. wina śniegu jest oczywista ale jak pada to przecież nie wnoszę jej aż tyle do samochodu.

czechol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 21:11   #22
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

W MK2 są trzy powody wody pod dywanikiem:
1. Nieszczelność układu klimatyzacji - tylko pasażer,
2. Nieszczelność otworów technologicznych pod autem - pasażer + kierowca,
3. Woda przelewająca się z dywanika gumowego pod wykłądzinę - pasażer + kierwoca.

To moje obserwacje. Zacznij eliminować po kolei.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2010, 17:48   #23
ppaw01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2010
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Ja też zastanawiam się nad tematem wody pod wykładziną.
Podczas zimy zauważyłem podczas zamiatania śniegu (a trochę go było w tym roku) z podszybia, że pewna jego część pomimo starań dość mocno wpada do kratek zasysyających powietrze. Jesta tam lekko wyprofilowany plastik osłaniający, ale i tak duż śniegu tam wpadało. Otwierałem nawet maskę po sprzątaniu żeby to sprawdzić - śnieg był. Po przejechaniku kawałka drogi znwu sprawdzałem, oczywiście wentylator zasysyał wszystko do wnętrza. Coś z tą wodą musiało się dziać, gdzieś musiała lecieć, ale niestety nie wiem gdzie - podejrzewam że pod dywanik.
Nie wiem czy moje rozważania mają sens.
Pozdrawiam
ppaw01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2010, 20:56   #24
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Proponuję nękać problemem Ford Polska. Jest osoba odpowiedzialna za kontakty internetowe z klientami P.Anna Bruj.
Formularz kontaktowy na stronie
Ford Polska sp z .o.o
ul Taśmowa Warszawa
Pisać ,pisac ,i jeszcze raz pisać. Może zrobia akcję serwisową jak zbierze się dużo negatywnych opinni.Może nie będą chcieli być gorsi od Toyoty.Tym motywować.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 21:06   #25
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Dzisiaj zagotowałem... Po tych ulewach znowu mam mokro pod wykładziną u pasażera!!! Ten focus ma tyle niedoróbek...że głowa boli. Nie chce mi się znowu tego naprawiać, wkońcu to nie ja go projektowałem.

DLATEGO PODPISUJE SIĘ POD KOLEGĄ! ZRÓBMY ZBIOROWY PROSTEST DO FORDA I UOKIK!!!! Co Wy na to? Napiszemy każdy takie samo pismo lub jedno i wpiszemy się wszyscy. Tak nie może być, że...auto przecieka...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2010, 10:16   #26
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak nie może być, że...auto przecieka...
Powiedz to powodzianom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... taki kiepski żart.

Już na serio to zgodzę się, ze swojej strony chętnie dopiszę problem spryskiwaczy/korodujących broków i braku osłony na silnik.
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 20:07   #27
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Ford Polska Sp. z o.o.
ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa


Jako jeden z użytkowników ,zwracam się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie akcji serwisowej dla samochodów marki FORD FOCUS II, a więc modeli z lat 2005-2007 tzw DA,DB i pochodnych, pod kątem usunięcia przyczyn pojawiającej się wilgoci pod wykładziną podłogi w miejscu kierowcy i pasażera z przodu pojazdu. Problem ten występuje także w moim samochodzie nr VIN.................................
Powszechność występowania tej wady potwierdzają liczne dyskusje na forach internetowych i zgłaszane te usterki w stacjach obsługowych.
Mimo ,że wada nie stwarza bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa jazdy, to w stopniu znaczącym obniża jakość i komfort eksploatacji.
Skumulowana wilgoć we wnętrzu , przy ogólnie słabo działającym systemie wentylacji i przewietrzania wnętrza Focusów II, powoduje parowanie szyb,ograniczające czasem widoczność i wymusza skupianie się kierowcy nie na bezpiecznej jeździe a na usuwaniu zaparowania.
Powszechność występowania usterki ,skłania także pozostałych użytkowników pojazdów FORD FOCUS, do złożenia stosownego zawiadomienia w Urzędzie Ochrony Konsumentowi i Konkurencji,z prośbą o pomoc prawną .
Z uwagi na fakt że wada ta graniczy z tzw wada ukrytą - nikt na codzień nie
sprawdza suchości wykładziny, a do stwierdzenia wilgoci lub stojącej wody dochodzi "przy okazji" ,uważamy że należy dokonać powszechnego przegladu podwozi z wykonaniem zabezpieczeń. Często powodem potwierdzonym przez stacje serwisowe, jest poluzowanie "uszczelnień" profili zamkniętych w podłodze pojazdów.
Problem dotyczy zarówno samochodów eksplatowanych w okresie gwarancyjnym jak i już po tym czasie.

W związku z powyżej przedstwionym problemem,uprzejmie proszę o informację zwrotną o stanowisku Ford Motor Polska w tej sprawie.

Podpis

Podać należy nr VIN, nr rej, dealera
i czekać na odzew.

Pismo do UOKiK, w przygotowaniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 22:25   #28
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Bardzo miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., że Ci się chce. Pilnie będę śledzić Twoje poczynania. Ja mam "konika" z lejącą się wodą na silniki 1.6 FFII i korozję broków. Jeśli się zmotywuję to też napiszę z tym że do UOKiK bo moim zdaniem występuje tu realne zagrożenie przy poruszaniu się na drodze - nagle może zadziałać tryb serwisowy silnika ("słabizna") co przy wyprzedzaniu lub przejeżdżaniu przez skrzyżowania nie jest bezpieczne.
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 22:25   #29
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Ja wkońcu namierzyłem przeciek: środkowa, duża zaślepka po stronie pasażera. Sprawdziłem i po stronie kierowcy też trochę wilgotnoa, ale minimalnie.
Ja powiem tak, znająć Forda wiem, że odbijanie piłeczki będzie trwało pewnie kilka miesięcy-włąśnie kłócę się z nimi o rdzewiejące nadkola za chlapaczami z przodu. Co jest ciekawe i śmieszne, to dzisiaj w ASO usłyszłem, że oni pierwszy raz słyszą o problemie przecieków!!! Albo to żart, albo nie wiem. Dlatego myślę, że pismo warto wysłać, ale póki co uszczelnię to jutro na własną rękę klejem do szyb. Pogoda kiepska i mam już dosyć tego smrodu, bo teraz już wiem co tak ładnie pachnie jak zostawię auto na słoneczku.
Co do pisma dodałbym:
1. Wyraźnie wskazałbym na usterkę fabryczną w procesie kładzenia konserwacji,
2. Należy podkreślić, iż stanowi to zagrożenie dla zdrowia: wilgoć, grzyb, choroby alergiczne i górnych dróg oddechowych,
3. Problem nagminny i powszechnie opisywany w internecie, na forach oraz w czasopismach.
Nie chcę Ci Twojej wersji zmieniać, bo to wkońcu Twoje dzieło:-)

Wrzucę link na focusklub do tego wątku, niech chłopaki też się podłączą!
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gervee - zakładaj nowy wątek i zbieraj ludzi. Trzeba temu Fordowi kochanemu nosa przytrzeć, niech się nauczą auta produkować, bo to PORAŻKA!
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 28-05-2010 o 22:29
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 22:31   #30
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Jak dostać się do tych zaślepek w podłodze? Co trzeba zdemontować? Jak będę na si to może bym sobie pogrzebał w samochodzie i uszczelnił ... nie wiem jeszcze czym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.