Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2011, 13:19   #1
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Witam,

mam mały problem z rolką napinacza paska wielo. Mianowicie chodzi o to, że z nieznanych mnie przyczyn rolka podczas jazdy odmówiła posłuszeństwa i się rozleciała, o dziwo pasek nie spadł, nie zerwał się tylko zaklinował. Moje pytanie brzmi: Czy wystarczy wymienić samą rolkę, co mogło byc przyczyną rozlecenia się rolki no i czy dam sam radę wymienić ?

Aha i jeszcze jedno pytanko :-)
-czy istnieje takie coś jak "uniwersalna rolka" napinacza pytam sie gdyż w sklepie zamówiłem właśnie taką rolkę koszt: 52zł
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1387191146.jpg (43.9 KB, 685 wyświetleń)

__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne

Ostatnio edytowane przez Rystar22 ; 22-01-2011 o 13:23
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 15:12   #2
hastom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Wystarczy wymienić samą rolkę, bez napinacza (jeśli oczywiście sam napinacz sztywno trzyma). Z wymianą rolki nie powinieneś mieć większych problemów. Trzeba odkręcić prawą poduszkę silnika i ... już nie pamiętam czy trzeba go unieść do góry czy opuścić. Nie ma możliwości wyjęcia śruby mocującej rolkę do napinacza, przeszkadza "nadkole". Jak wejdziesz pod spód auta to będziesz widział o co chodzi. Co do zakupu samej rolki to nie musi być tzw. "oryginał". Wystarczy że będzie miała te same wymiary, czyli taką samą średnicę zewnętrzną, szerokość i oczywiście średnicę wewnętrzną łożyska. Takie same rolki stosowane są również w oplach.
hastom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 15:49   #3
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Dzięki za odpowiedź hastom,

właśnie zrobiłem zdjęcie tej nieszczęsnej rolki a dojście mnie przeraża. Pisząc o odkręceniu prawej poduszki masz na myśli patrząc zgodnie z kierunkiem jazdy na wprost tak ? Patrząc na tą rolkę napinacza u siebie nie wygląda to tak jak te napinacze, które znalazłem na Allegro. Może błędnie piszę, że chodzi mi o rolkę napinacza, może to jest jakaś inna rolka ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rolka.jpg (85.8 KB, 1108 wyświetleń)
__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 22:27   #4
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Cytat:
Napisał hastom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma możliwości wyjęcia śruby mocującej rolkę do napinacza, przeszkadza "nadkole"
Cytat:
Napisał hastom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba odkręcić prawą poduszkę silnika
Aleś bzdur napisał... Nie trzeba odkręcać żadnych poduszek i nie przeszkadza żadne nadkole. Klucz 15 poligon i jazda. 10-20 minut roboty zależnie od stopnia wtajemniczenia...
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 01:09   #5
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Ja u siebie jak wymeniałem tą rolkę to odkręcałem poduszkę i unosiłem silnik, tylko że ja wymieniałem jednocześnie pompe wody i pasek wieloklinowy (masakra jest z nim - łącznie jest ok 2m paska i jest on strasznie powywijany, bo dużo rzeczy napędza). Wszystko łącznie mi zajęło ok 2-2,5h a sama rolka kilka-kilkanaście minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 13:29   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Cytat:
Napisał monek_focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja u siebie jak wymeniałem tą rolkę to odkręcałem poduszkę i unosiłem silnik, tylko że ja wymieniałem jednocześnie pompe wody i pasek wieloklinowy (masakra jest z nim - łącznie jest ok 2m paska i jest on strasznie powywijany, bo dużo rzeczy napędza). Wszystko łącznie mi zajęło ok 2-2,5h a sama rolka kilka-kilkanaście minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jestes w miare szczuply to wystarczy wsadzic glowe i reke pod auto i siegnac srube od spodu. Dojscie sensowne, potrzebna 15 jak napisal kolega, ale najlepiej dluga...lub szmatka, bo sprezyna moze dosc ciezko chodzic. Ja zawsze psikne WD40 do obudowy napinacza, bo widzialem wiele zapieczonych.
Pasek najlepiej zalozyc na wszystkie rolki, oprocz tej stalej kolo klimatyzacji lub na pompie wodnej, naciagnac napinacz i wsunac pasek.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 14:05   #7
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie

Rzeczywiście trzeba unieśc silnik bo zbytnio nie poszło mi odkręcenie tej zasranej rolki (a raczej tego co z niej zostało) :-) Próba bez unoszenia silnika skończyła się tym, że zaklinował mi się poligon i ni w cholerę nie chce bydle zejść gdyż przeszkadza właśnie nadkole. Aha i jeszcze jedno-w którą stronę odkręca się tą rolkę (lewy czy prawy gwint) ?

a to co zostało z rolki napinacza. :-)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rolka1.jpg (82.6 KB, 683 wyświetleń)
__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 22-02-2011 o 15:48 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 16:31   #8
hastom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 15
Talking Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

No widzisz kolego kUBUCH... Jednak nie pisałem bzdur z tym unoszeniem silnika i z brakiem możliwości wyciągnięcia tej nieszczęsnej śruby. Może u Ciebie było miejsce na tą śrubę bo miałeś jakiegoś dzwona w przód auta i troszkę Ci się wszystko poprzesuwało w komorze silnika i nawet o tym nie wiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najważniejsze że udało się usunąć usterkę... Pozdrawiam...
hastom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 16:53   #9
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Usterki jednak nie udalo sie usunac. Za cholere nie moge ruszyc tej zasranej sruby. Od gory od spodu i za jasne cholere nie chce sie szmata ruszyc. Co za gowno pierdolone
__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 18:02   #10
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Mam ten sam problem co Rystar22 auto ma do wymiany rolkę która się rozsypała. Na szczęście nic innego się nie uszkodziło. Widziałem takie rolki ze śrubą i bez jakaś znacząca różnica jest w nich? Oprócz śruby oczywiście. Prawdę powiedziawszy to nie zaglądałem jeszcze dokładnie do auta a zamówiłem rolkę bez śruby bo takie były od ręki czy jak coś to da się przełożyć śrubę ze starej?
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.