Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2011, 20:40   #21
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Wracjac do tematu,

rolkę udało się wymontować i zamontować nową tylko, że wystąpił problem tego typu iż nie mogę nałożyć paska. Napinacz maksymalnie naciśnięty (od góry) a jednak brakuje tych klilku centymetrów aby pasek wszedł na wszystkie rolki. Jakieś porady ?

__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 20:47   #22
hastom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Ja zakładając pasek zawsze zakładam na rolkę pośrednią jako ostatnią (to ta większa-gładka zaraz za alternatorem). Napinacz naciągasz ma maxa od dołu z kanału i nie powinieneś mieć problemu z nasunięciem paska.
hastom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 21:02   #23
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Dzięki hastom za podpowiedź Jutro foczka powinna już śmigać ;-)
__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 18:30   #24
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

U mnie już dziś śmiga. Wszystko się udało zamontować bez kanału ale podnosząc tylko auto na podnośniku robota jest masakryczna.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 23:21   #25
Bourne
ford::advanced
 
Avatar Bourne
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: SZCZECIN - ∫t∫εt∫in - Stargard
Model: Focus MKI Kombi/ Focus MK2/ S-max 1.8TDCI
Silnik: 1.8 TDDI I 1.8 TDCI 1.6 TDCI
Rocznik: 1999 , 2008 , 2009
Postów: 253
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie już dziś śmiga. Wszystko się udało zamontować bez kanału ale podnosząc tylko auto na podnośniku robota jest masakryczna.
Pozdrawiam

No to dobrze że sie udało
__________________
Fioletowa Foczka combi , Zielony S-max i Niebieski smerf Focus MK2 Turnier
"PILOT Nienormatywny"
Bourne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 20:49   #26
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Zgadzam sie a kolegami, ze nie trzeba odkrecac poduchy i podnosic silnika zeby wymienic rolke napinacza sruba rolki wychodzi i wchodzi w napinacz tylko w jednej pozycji i jest to wbrew tym ktorzy podnosza do tego silnik banalnie proste. Od spodu jest wystarczajaca duzo miejsca zeby rolke odkrecic i zalozyc nowa. Sam jestem po wymianie paska, lozyska w rolce prowadzacej i sprawdzeniu rolki napinacza, niestety wciaz torche halasuje lozysko w sprzegle alternatora, ale pozniej sie z tym uporam.

Ostatnio edytowane przez maciejka11 ; 27-01-2011 o 20:55
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 21:22   #27
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Wracjąc do tematu,

rolka napinacza + pasek wymienione. :-) Dodatkowo zdecydowałem się zaślepić EGR gdyż foczka "nieco" za dużo pożerała ON-mam nadzieję, że spalanie spadnie :-) (błąd EGR potwierdzony na komputerze) Dla Wszystkich przed którymi wymiana rolki i paska życzę powodzenia. Wielkie dzięki dla Wszystkich, którzy udzielali się w temacie.
Szczególne podziękowania dla kumpla Kamila, który użyczył ogrzewanego garażu i wykonał większość roboty :-)

Na zdjęciu winowajca całego problemu :-\
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie040.jpg (35.5 KB, 306 wyświetleń)
__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 13:18   #28
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rolki napinacza. Mianowicie z jaką siła powinna być dokręcona śruba macująca rolkę ? Pytam się gdyż śrubę dokręciłem na tyle na ile "pozwolił" mi napinacz tzn. do momentu aż napinacz nie zaczął pracować a dodatkowo słychać jakieś dziwne stuki po uruchomieniu silnika tak jakby od rolki.

Pozdrawiam.
__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 21:54   #29
Johny_B_
ford::amateur
 
Avatar Johny_B_
 
Zarejestrowany: 11-04-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Sie ma chłopacy!
Mam świeżutki, sprawdzony sposób na wyjęcie rolki napinającej ze śrubą, bez podnoszenia silnika i innych dupereli.
Step by step:
1. Zdejmujemy osłonę silnika.
2. Kluczem 15-stką naciągamy w dół napinacz i zdejmujemy pasek.
3. Odkręcamy śrubę mocującą rolkę oczywiście w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara do samego możliwego końca.
3. Mój patent. Bierzemy coś ciężkiego ok 20-25 kilo (ja użyłem rug-cug - wyciągarkę łańcuchową do silnika) , drut (średnica do 2mm). Drut przeciągamy nad napinacz i robimy solidny supełek u dołu, pod silnikiem, tak na wysokości osłony silnika. Później na supełku zawieszamy nasz przedmiot, ja na rug-cugu miałem hak i go zaczepiłem na drucie, a na końcu łańcucha który zwisał mi prawie do samej podłogi też był hak który to naciskałem nogą, żeby manewrować naciągiem napinacza. W ten sposób napinacz naciągnięty w dół pozwolił mi na bezproblemowe wyjęcie tej śruby i rolki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

4. Włożenie nowej rolki ze śrubą w odwrotnej kolejności, czyli w moim przypadku naciągnięcie napinacza nogą przy użyciu w/w patentu, założenie nowej rolki, wkręcenie jej i na końcu założenie paska.
Czas całej roboty do godziny na spokojnie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja nie kupiłem takiej samej rolki jak była czyli plastikowej, tylko metalową. Co prawda była w komplecie ze śrubą, ale z mniejszym gwintem. Śrubę wykręciłem i rolkę przykręciłem na oryginalnej śrubie po wcześniejszym wywierceniu większego otworu na docisku łożyska, bo ten docisk z oryginalnej rolki był za duży.
Mam nadzieję, że w miarę sensownie napisałem o co biega, w razie czego chętnie udzielę odpowiedzi na pytania.

Pozdro.

Ostatnio edytowane przez Johny_B_ ; 19-06-2011 o 11:29
Johny_B_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 20:56   #30
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego

Bez urazy Johny_B ale twój patent mnie powalił. Nie wiem jakie wy tam macie te rolki ale ja u siebie wyciągałem ją dwa razy (wymieniałem w niej łożyska) i ani nie opuszczałem silnika i nie odkręcałem poduszki, i zawsze rolkę wyciągałem i wkładałem górą razem ze śrubą. Dla zainteresowanych łożysko 6203.
Pozdrawiam
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.