Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2016, 11:24   #101
atomics
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 134 KM
Rocznik: 2008
Postów: 209
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Ja podłącze się pod temat z niedziałającą klimatyzacją. Kiedy wywaliło mi błąd D073 (od czujnika temperatury bo wymieniałem) w tym samym momencie padła klima ale raczej to tylko przypadek. Klimatyzacja po włączeniu nie odpala, w środku na przycisku światełko jest dalej zero reakcji, wbiłem się pod samochód odpiąłem kostkę przy sprężarce i dochodził prąd, psiknąłem preparatem do czyszczenia styków i złączyłem kostki na uruchomionej klimie, odpaliła zadowolony dokończyłem sobie inne rzeczy, raz jeszcze rozpiąłem i przeczyściłem preparatem żeby dobrze się rozpuściło, oczywiście wchodzę do auta i klima już nie działa, na kostce nie ma napięcia, więc może przy psikaniu preparatem czyszczącym zwarcie nastąpiło? wyciągnąłem tylko przekaźnik w skrzynce przy silniku podmieniłem ze światłami bo jest identyczny ale klimy brak mógł pójść jakiś inny bezpiecznik lub może zanik prądu badać inaczej?

posprawdzałem jeszcze dokładniej i już wiem że przekaźnik nie robi "pyk" a jest dobry (podmieniałem na ten ze świateł i tam działa) tak jakby nie dostawał sygnału po włączeniu przycisku klimy w kabinie - sam przycisk się świeci więc problem leży gdzieś tam. Sama klima działa po złączeniu na sztywno przy przekaźniku normalnie startuje i chłodzi, czynnik dobiłem mam full


Ostatnio edytowane przez atomics ; 29-06-2016 o 22:02
atomics jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 22:13   #102
bartekb75
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-09-2016
Skąd: Paris
Model: focus
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Witam, wlasnie nabylem focusa mk1 i mam pytanie o klimatyzacje... Klimatyzacja zalacza sie na wlaczonym wentylatorze na 1. Wtedy tez pali sie zielona lampka. Kiedy daje na dwa i wyzej i lampka gasnie. Wtedy tez wentylator wypycha reszte schlodzonego powietrza i pozniej juz temperatura jest normalna. Jak to dziala albo co to moze byc bo pierwszy raz sie z tym spotykam. Dziekuje za przydatne informacje
bartekb75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 21:18   #103
slonko700
ford::amateur
 
Imię: Anita
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: poZnań
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Witam
mam pytanie ,posiadam forda focusa mk1 i od pewnego czasu zauwazyłam że moja klima dział ale tylko od str pasażera ,po stronie kierowcy prawe w ogóle nie czuć zimnego powietrza .Co może być tego przyczyną ktoś wie ??
slonko700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 23:02   #104
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Sprawdź połączenia kanałów pod deską
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 16:26   #105
bodek505
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-12-2016
Model: m
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

witam mam pytanie.
klima mi chodzi tylko na pierwszej prędkości nawiewu. 2,3,4 prędkość rozłącza klimę
zaś na przełączeniu nawiewu na szybę działa bez problemu, spotkał się może ktoś z takim
przypadkiem
bodek505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2017, 15:59   #106
abone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Podepnę się pod temat klimy również ja. W moim Focusie MK1 dość często po włączeniu klimatyzacji pomimo tego że świeci się lampka nic się nie dzieje. Dopiero jak wjadę na jakąś nierówność albo w ostry zakręt klima zaczyna chłodzić i jest OK. Ale są też dni kiedy wszystko działa bez problemu. Byłem u fachowca samochód stał u niego 2 dni i wszystko działało dobrze. Czy macie jakieś pomysły co to może być?
abone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2017, 18:21   #107
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Zauważyłem u siebie następującą pracę sprężarki.

Poniżej opisuje swoje spostrzeżenia uruchomienia A/C na LOW, siła nadmuchu na dwie kreski, climatronic. Uruchomienie klimatyacji na ciepłym silnik po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Wg instrukcji klimatyzacja powinna pracowac od 4 st. C.

1. Temp. zewnętrzna 8 st. C i niższa - nic się nie dzieje. Nawet sprzęgło nie załącza sprężarki. Brak chłodzenia.

2. Temp. zewnętrzna 11 st. C - sprzęgło załącza sprężarkę cyklicznie, 5 sekund pracy, 15 przerwy. Brak chłodzenia.

3. Temp. zewnętrzna 15 st. C - sprzęgło załącza spręzarkę, pracuje ona bez przerwy. Brak chłodzenia.

Dodam że self-test nie pokazuje żadnych błędów. Czujnik temp. zewnętrznej sprawny i wskazuje poprawnie (sprawdziłem niezależnym miernikiem). Rurka obiegu klimatyzacji pod podszybiem, która powinna być ciepła jest temperatury otoczenia.


Macie jakieś podejrzenia?
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.