Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2009, 13:13   #101
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Powtórzę się. To są zwykłe żarówki do kupienia w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym po 0,80 do 1,50 zł za sztukę. Duże 3Watowe, a małe 1,2Wata wystarczy poprosić o żarówki do licznika lub podświetlenia deski. Prawie każda marka pojazdu ma tak samo.
Stare wyciąga się z tego plastikowego mocowania po prostu pociągając. Jeżeli żarówka się ślizga to wystarczy założyć lateksową rękawiczkę i po problemie.

__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 21:57   #102
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

tak na marginesie oryginalne sa na 14.4 V natomiast te w sklepach sa na 12 V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego jak sie wymienia warto wymienic wszystkie zeby swiecily z jednakowa moca, no i po co 2 razy rozbierac licznik.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 00:29   #103
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak na marginesie oryginalne sa na 14.4 V natomiast te w sklepach sa na 12 V
chyba sobie jaja robisz... może jeszcze wiesz od którego producenta biorą?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 10:11   #104
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba sobie jaja robisz... może jeszcze wiesz od którego producenta biorą?
kolego nie robie sobie jaj, a Ty jak nie wiesz zamiast madrkowac wyjmij sobie zarowke z zegarow i zobacz co na niej pisze, no chyba ze nie masz juz oryginalnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 10:29   #105
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

chcesz powiedzieć że jakaś firma (np. Philips) robi oddzielnie dla forda żarówki na napięcie 14,4V a dla pozostałych producentów aut na 12V. 12V jest tylko oznaczeniem umownym napięcia w instalacji samochodu. pewnie akumulatory dla forda też robią na 14,4 V? wiadomo że alternator ładuje na wyższe napięcie bo gdyby dawał równe 12V to akumulator by się rozładował.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 10:36   #106
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Kolego nie interesuje mnie co kto robi i dla kogo fakt jest taki ze fabryczne zarowki w zegarach sa na 14.4 V, koniec i kropka. Mam 3 zegary w domu od MKIII dwa przedliftowe i jeden po liftowy i wszystkie maja zarowki na 14.4 V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiec nie kloc sie bo nie masz racji, a z drugiej strony Ford zamawia a producent wykonuje pod zadanie producenta bo placi i wymaga, tyle w temacie.

P.S. Wlasnie wyjalem jedna i ma oznaczenie VCH C2 T 14V3W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiec poprawiam sam siebie sa na 14V a nie na 14.4 V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 31-12-2009 o 10:40
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 10:55   #107
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Jak byś chciał wiedzieć to się nazywa marketing i widocznie działa skoro w to wierzysz. NA 99% niczym się nie różnią, poza tym napisem, od innych produktów tego producenta, który robi je dla forda. Rzeczywiście nie ma po co zaśmiecać tematu. Pozdrawiam
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 10:56   #108
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego nie interesuje mnie co kto robi i dla kogo fakt jest taki ze fabryczne zarowki w zegarach sa na 14.4 V, koniec i kropka. Mam 3 zegary w domu od MKIII dwa przedliftowe i jeden po liftowy i wszystkie maja zarowki na 14.4 V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiec nie kloc sie bo nie masz racji, a z drugiej strony Ford zamawia a producent wykonuje pod zadanie producenta bo placi i wymaga, tyle w temacie.

P.S. Wlasnie wyjalem jedna i ma oznaczenie VCH C2 T 14V3W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiec poprawiam sam siebie sa na 14V a nie na 14.4 V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega ma rację, ale nie zmienia to faktu, że można kupić żarówki w oprawkach na 14.4V (mnie się udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 11:03   #109
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak byś chciał wiedzieć to się nazywa marketing i widocznie działa skoro w to wierzysz
Kolego jestes typem osoby, ktora jak sie okaze ze nie ma racji wymysla kolejna wierutna bzdure byle sobie postow nabic i udowodnic ze to jednak Ty masz racje jak nie w tym temacie to innym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozatym czytaj posty powyzej zanim napiszesz ze w cos wierze lub cos polecam, nie przekrecaj moich wypowiedzi.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 23:29   #110
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Witam!
Ja też borykałem się z przepaloną żarówką w zegarach. Po przeczytaniu owego problemu stwierdziłem że wezmę się za jej wymianę i przy okazji wymienie wszystkie. Zakupiłem komplet żarówek 4szt. W3W za ok.6 zł i 2szt. 1,2 A za ok. 2 zł. Wszystkie są na 12 V.
W zasadzie zajeło mi to ok. 30 minut (w zimowych warunkach ok. -1 stopnia)ale bez specjalistycznych narzędzi radze nie podchodzić.....będzie bardzo trudno. Mowa o torksie, przedłużce, jakaś wyginana przedłużka itp. Ja zegarów nie odpinałem z kostki. Sama wymiana zejeła chwilę. Należy pamietać żeby włożyć dobrze zarówke w gniazdo. Czasami może źle stykać.
Podświetlenie działa bez zarzutu, nie widzę różnicy międzi 12V a 14,4V......Wydaje mi się że jest to jakiś wymysł forda...a dlaczego pozostałe żarówki (mijania, pozycyjne itp.) są na 12 V a 14,4V......
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , wymiana żarówek , zegary


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.