Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2013, 21:10   #1
Michal999
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Witam po raz pierwszy,

Po przeczytaniu dziesiątków postów dotyczących kupna Fordów sprowadzanych z zagranicy (przez handlarzy oczywiście) zacząłem wątpić w sens kupowania modelu ładniejszego i z bogatszym wyposażeniem ale jednak obarczonego bardzo dużym ryzykiem.

Chcę wydać maksymalnie 35-40 tys. zł, takie są też ceny w autohandlach wielu Mondeo sprowadzanych z Niemiec, z tego co tu czytam to nie są to jednak oferty wiarygodne. Zniechęcił mnie również handlarz z Włocławka który jak zadzwoniłem w sprawie auta od razu sie zaoferował że mi go zarezerwuje na poniedziałek bo "inaczej ktoś go moze sprzątnąć". Na pytanie o VIN wspomniał że właśnie prowadzi samochód i za godzinę wyciągnie brief. Po czym przestał odbierać telefon przez następne dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mniej efektowne modele, za to z pierwszą rejestracją w Polsce wydają się więc wyborem bezpieczniejszym w moim - stuprocentowo laickim - przekonaniu. A jak Wy myślicie?

Kilka ofert takich "polskich" mondziaków wydaje się sensownych, zwłaszcza że wybrałem te, które są z Warszawy - jadąc z Gdańska jechał mógłbym obejrzeć od razu kilka. Co o nich myślicie? (szukam benzynę w kombi):

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2008-i...C26194088.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-salon-...C28606437.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0i-f-vat-C28460368.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-mondeo...C28273700.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-silver...C28690664.html

Plusem jest też faktura z 23% VATem a nie jakieś vat marże, nie dosć że jak piszecie to jakieś wałki to jeszcze z tej vat marży nie można vatu odliczyć.

Natomiast są z pewnością minusy takiego "polskiego" rozwiązania, prawda? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 22:37   #2
Aleksander96
ford::average
 
Avatar Aleksander96
 
Imię: Gery
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT 120km
Rocznik: 2011
Postów: 58
Red face Odp: Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Musisz ustalić priorytety.
Ja od lat kupuję tylko auta krajowe (właściwie to zawsze nowe w salonie). Wiele razy próbowałem się przemóc, ale dokładna weryfikacja zawsze wykazywała przekręty i pewne niedomówienia. Pewnie najlepiej byłoby samemu pojechać, ale tu może okazać się, że prawdziwa "perełka" też musi kosztować i z ekonomicznego punktu to pewnie nie jest już taka atrakcja. Plusem jest jednak to, że wiesz przynajmniej na co się decydujesz.
W autach krajowych też nie masz gwarancji, że nie miały jakiś napraw lakierniczych, czy poważniejszych dzwonów. Musisz być tak samo przezorny. Oczywiście możesz szukać wyższych wersji typu Titanium.
Ja osobiście uważam, że mogę nie mieć Conversa lub innych udogodnień, ale najważniejszy jest stan techniczny i znana przeszłość.
Sam jak sprzedaję auta to nigdy nie mam problemu ze zbytem, bo jednak pewny przebieg, znana historia to atuty nie do podważenia. Ostatniego Focusa sprzedałem o 3000,- wiecej niż zakładałem w najbardziej optymistycznej wersji. Dwóch klientów po obejrzeniu przebijało się przy mnie. Takie prawdziwe perełki jak mój Focus po 4 latach z przebiegiem 42000 km to jak wygrać w totka na naszym rynku.
Aleksander96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 06:02   #3
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Tak jak kolega napisał, każde auto wymaga sprawdzenia, nawet to z salonu.
napisałem kiedyś kto czego szuka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
.Jeżeli dobrze rozumiem chcesz auto kupić na firmę , możesz takie auto kupić i zagranicą i to w cenie netto, potem w kraju opłacasz Vat 23% i możesz sobie odliczyć do 6 tys.zł. tegoż Vatu. Jestem dzisiaj w Hamburgu, możesz podesłać smsem auto które byś chciał tutaj kupić (jeżeli takie są w HH), jak czas pozwoli to podjadę i obejrzę . Tel. znajdziesz na moim blogu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Krajowe też jest dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 15-04-2013 o 06:05
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 12:18   #4
kkuzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Ten pierwszy to już z rok chyba albo i więcej jest wystawiony ...
kkuzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 12:48   #5
smith55
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Model: Focus I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Następne dwa malowane mocno
smith55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 13:12   #6
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Niemiec wcale nie puści perełki po okazyjnej cenie.
Zwykle to autka po przejściach odklepywane w Polsce. Tylko taki myk się handlarzowi opłaca.

Chyba najlepiej poszukać poza Allegro, koniecznie od osoby prywatnej, a nie od pośredników.
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 15:30   #7
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Cytat:
Napisał Orzelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba najlepiej poszukać poza Allegro, koniecznie od osoby prywatnej, a nie od pośredników.
A gdzie konkretnie masz na myśli? bo ja mam wrażenie że allegro wraz z ottomoto to jakiejś 95% ogłoszeń. Reszta się praktycznie nie liczy.
A od osoby prywatnej, tak młode auto to jak igła w stogu siana, zdecydowana większość to różne formy lizingu.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 15:42   #8
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Np. tablica.pl, gazety lokalne lub autogielda.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 16-04-2013 o 10:41 Powód: Zbędne cytowanie
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 16:46   #9
Aleksander96
ford::average
 
Avatar Aleksander96
 
Imię: Gery
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT 120km
Rocznik: 2011
Postów: 58
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie konkretnie masz na myśli? bo ja mam wrażenie że allegro wraz z ottomoto to jakiejś 95% ogłoszeń. Reszta się praktycznie nie liczy.
A od osoby prywatnej, tak młode auto to jak igła w stogu siana, zdecydowana większość to różne formy lizingu.
Nie wykluczyłbym gazet, telegazety.
Szczególnie starsi wiekiem nie potrafią poruszać się w necie, a często to właśnie oni są posiadaczami perełek. Zmarło jedno z małżonków i samochód już nie jest potrzebny itp.
Mój ojciec bardzo często zmienia samochody i daje ogłoszenia do gazet, zwykle nie chce być zależny od nikogo a to może zrobić sam.

Z drugiej strony cuda się zdarzają, ja od nowości najdłużej jeździłem autem 4 lata i nigdy nie przekroczyłem 45000km. Nie wszyscy lubią otomoto, szukaj też na gratce.

Ostatnio edytowane przez Aleksander96 ; 15-04-2013 o 16:50
Aleksander96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 17:21   #10
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, lepiej z Polski?

Mam wszystkie portale ogłoszeniowe "pod kontrolą" i ogłoszenia się pokrywają prawie zawsze ( z małymi wyjątkami ). Papierowe wersje mają swoje ogłoszenia przeważnie zdublowane z jakąś gratką lub innym takim portalem... Wiadomo coś tam może się znajdzie, ale jak chce się konkretny model i konkretny silnik to trudno wertować stosy gazet z prawie zerowym prawdopodobieństwem.



Cytat:
Napisał Michal999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kilka ofert takich "polskich" mondziaków wydaje się sensownych, zwłaszcza że wybrałem te, które są z Warszawy - jadąc z Gdańska jechał mógłbym obejrzeć od razu kilka. Co o nich myślicie? (szukam benzynę w kombi):
Jak kilka na raz do zobaczenia to możesz się przejechać, ale w tej cenie, to raczej spodziewałbym się, co najmniej drobnych poprawek lakierniczych lub innych drobnych wad.

Ostatnio edytowane przez Markoo ; 15-04-2013 o 17:24
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.