Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2013, 21:00   #31
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Cytat:
Także rzeczywiście łatwiej, szczególnie przy starszych rocznikach sprzedać samochód z mankamentami (o ile trafi się rozsądny klient, który wie, że mało płaci, bo samochód ma jakieś niedociągnięcia) niż wygłaskaną perłę, której przyszyją 3 wypadki i nie wiadomo co jeszcze pomimo tego, że cena odpowiada wartości i stanowi samochodu.
to było
Cytat:
to 4 lata temu
wtedy auta używane sprzedawały się dużo lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym zastoju w segmencie cenowym do 5k nie ma- o ile auto skręca, hamuje, ma ważne OC i przegląd sprzedaje się szybko. A jak jest ze sprawną instalacją LPG bardzo szybko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 22:22   #32
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Ja swoją droga żałuję teraz tylko jednego, że nie prowadziłem sobie dziennika wydatków rzetelnie od momentu jak ten samochód kupiłem - coś w stylu tego w Autocentrum.pl.
Wydatki serwisowe z datami i przebiegiem, tankowania, inne opłaty. Przynajmniej wiedziałbym teraz ile ten samochód tak naprawdę mnie kosztował, podparte fakturami byłyby jakąś wskazówką dla przyszłego kupującego w jaki sposób samochód był serwisowany, na ile jest "awaryjny", co ewentualnie jeszcze może się popsuć, a o co w najbliższym czasie nie będzie trzeba się specjalnie martwić.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 22:25   #33
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Cytat:
Napisał smith55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powszechne jest przekonanie że wszystkie oszukane to niech przynajmniej będzie tanio.
W sumie trafne spostrzeżenie, mogę się ku niemu skłaniać, po tym jak chcieli mi sprzedać, roczne auto nie tanie, gołe i wesołe a z bliżej nieokreślonymi naprawami przodu i boku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym zastoju w segmencie cenowym do 5k nie ma- o ile auto skręca, hamuje, ma ważne OC i przegląd sprzedaje się szybko. A jak jest ze sprawną instalacją LPG bardzo szybko
Dobrze wiedzieć, moja Vectra z nawiązką spełnia te warunki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 22:36   #34
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Cytat:
Dobrze wiedzieć, moja Vectra z nawiązką spełnia te warunki
i auta nie zjada rdza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo to akurat kluczowe w tym budżecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 08:30   #35
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

A to i ja opowiem swoją historię: Madzia 6 z 2005r, przyjechała do kraju 2008r przez prywatną osobę która sprowadziła samochód dla siebie. Miała nalatane 168kkm, i od 2011 do 2013 r u mnie sprawowała się idealnie "Lać i jechać" przez 2 lata wymieniłem tylko chłodnice od klimy (+ przegląd ) i dojeździłem do 186kkm.
W 2012 urodziła nam się córa... żona mówi że może byśmy go sprzedali i kupili coś innego, szybki przegląd rynku co by kupić może S-Max?? weryfikacja środków na koncie i zakup auta odszedł w niepamięć. Do lutego 2013, kiedy to zaczęliśmy planować wyjazd do Włoch, i lista rzeczy do zrobienia przed wyjazdem wydłużała się z każdym dniem:
1) dwumasa i sprzęgło
2) rozrząd + filtry + płyny
3) hamulce + tarcze
4) nowe opony na lato
5) nadkola trochę rdzewiały ( walony w tył )
6) tylna kanapa upierdzielona przez córę wszystkim co jadła/piła.
No i tak zbierałem się do zakupów wszelkich niezbędnych rzeczy do naprawy aż przyszedł pamiętny 28.02.2013 wychodzę z bloku a samochodu brak.
Znalazł innego właściciela który nie pytał co jest do zrobienia wziął jak stał w domu zostały mi tylko 2 komplety kluczyków, książka pojazdu, dokumenty, dziesiątki faktur na wszelkie roboty dokonywane w samochodzie, dokumentacja fotograficzna uszkodzeń.
Zgłoszenie na policję do ubezpieczyciela i zaprzątanie sobie umysłu na ile wycenią naszą Madzie i ile dostaniemy kasy z ubezpieczenia 17-18k PLN i będzie "nieźle". po 5 dniach niespodziewanie przyszła kasa od ubezpieczyciela... 23000 PLN.
Skoda tylko że w samochodzie został fotelik dziecięcy, CB radio, antena i wiele wiele innych przedmiotów które każdy z nas wozi w bagażniku i innych schowkach.
Reasumując od tamtej pory Mondzia stawiam na parkingu społecznym, nadal płacę za AC i nadal mam upierdzieloną tylną kanapę.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 08:45   #36
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Amen.Mam wrażenie że mając obecnie AC lepiej niech kradną niż sprzedać....taka jest chyba smutna prawda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 10:05   #37
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Amen.Mam wrażenie że mając obecnie AC lepiej niech kradną niż sprzedać....taka jest chyba smutna prawda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A później jeszcze tragiczniejsza prawda przychodzi jak masz kupić ubezpieczenie na inny samochód.
OC posiadaczy pojazdów mechanicznych: 1408,00 zł
autocasco: 2227,00 zł,
NNW: 99,00 zł,
Assistance rozszerzony: 89,00 zł,
pojazd zastępczy w ramach ubezpieczenia assistance: 0,00 zł
ochrony prawnej: 20,00 zł.
Kwota;3843,00 PLN (niestety tańszych nie było )
Cóż zrobić jak mieszka się w Warszawie a samochód hoduje pod chmurką pewnie jedne z najwyższych kwot ubezpieczenia na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 10:16   #38
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Ja full pakiet w Allianzie mam łącznie z szybami za równe 2500zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to nie ten temat ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak czy siak,czasem lepiej jak ukradną i mamy z bani śfagruf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 10:28   #39
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

To niestety jest prawda. Za mondeo dostałem 11000 a w ubezpieczalni ubezpieczony na 15000...
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 12:35   #40
smith55
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Model: Focus I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Nie martw się, jakby przyszło do wypłaty odszkodowania to pełnej sumy byś i tak nie zobaczył
smith55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.