Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2014, 09:36   #31
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Re: 2.5T nierówna praca silnika

Wymieniłem solenoid - niestety to nie to. Silnik szarpie i wibruje dokładnie tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 19:57   #32
grzechalm
ford::average
 
Avatar grzechalm
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Tłuszcz/Wawa
Model: Mondeo Kombi Titek X
Silnik: 2.5 turbo
Rocznik: 2007.12 PL
Postów: 172
Domyślnie Odp: 2.5T nierówna praca silnika

Sam wymieniales go?? Za dobre piwko pozyczysz swoj stary na testy??
grzechalm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 20:32   #33
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Re: 2.5T nierówna praca silnika

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem solenoid - niestety to nie to. Silnik szarpie i wibruje dokładnie tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłeś nowy czy używany?

Zobaczę co będzie u mnie z jednej strony po przeczyszczeniu mojego starego objawy zmalały, w pon mają mi podrzucić nowy do forda i patrząc na to co pisał Vadero o znanym problemie z tym zaworem i z jego fordem gdzie po wymianie w ASO przy poprzednim właścicielu przeszło, byłem pewien, że to to.

Z drugiej strony patrząc na objawy może mamy podobne ale różne przyczyny, u mnie nie szarpie na jedynce a u Ciebie tak, znowu u mnie najbardziej szarpie na 3-cim biegu a u Ciebie wogóle.

Ostatnio edytowane przez Du_poid ; 13-02-2014 o 20:35
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 20:54   #34
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: 2.5T nierówna praca silnika

Zawór pożyczyłem od kolegi, który ma także 2.5t, który chodzi równiutko (miał go w warsztacie i mogłem na 1 dzień wziąć jego solenoid do testów.)
Wymieniałem go sam, dostęp od dołu jest bardzo ograniczony, ale jest to wykonalne (konieczny kanał). Jak ktoś będzie chciał zmienić u siebie - służę wskazówkami.

Byłem bardzo mocno zdziwiony i zwiedziony, że to nie to...
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 12:00   #35
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: 2.5T nierówna praca silnika

Ja u siebie wymieniłem:
-świece
-cewki
-uszczelki w kolektorach dolotowych
-wyczyściłem przepustnicę
-rozpylałem w okolicy chyba wszystkich rurek i dolotów spray aby sprawdzić nieszczelności (oczywiście brak)

Co mi zostało:
-zawór turbo (w pon będzie efekt)
-regulacja zaworów ( ale wydaję mi się, że tutaj objaw by był w większym zakresie obrotów)
-zawory regulujące fazy rozrządu (objaw jak wyżej w większym zakresie)

dalej już nie mam pomysłu, ale z tego co zauważyłem, objawy są raz prawie w ogóle niewyczuwalne a raz troszkę nasilone, więc ja bym stawiał na jakiś zawór regulujący, bo jak by to była stała usterka np pęknięcie czegoś lub lewe powietrze, objawy były by stałe.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 17:37   #36
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: 2.5T nierówna praca silnika

Wymieniłem zawór na nowy i jednak to nie to, dalej szarpie.
Byłem sprawdzić samochód na hamowni, bo byłem ciekaw czy jest różnica w gazie a w benzynie i przy okazji nadmieniłem problem, ale na wykresie nic nie wyszło, ładnie ciągnie w całym zakresie obrotów.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 25-02-2014 o 07:21
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 17:41   #37
grzechalm
ford::average
 
Avatar grzechalm
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Tłuszcz/Wawa
Model: Mondeo Kombi Titek X
Silnik: 2.5 turbo
Rocznik: 2007.12 PL
Postów: 172
Domyślnie Odp: 2.5T nierówna praca silnika

A u mnie dalej szarpie na benzynie jak jest zimny, im mocniej sie wciska pedal gazu tym bqrdziej sArpie. Jak cieply to przechodzi. Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy do paliwa nic nie dal...
grzechalm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 18:19   #38
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: 2.5T nierówna praca silnika

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Vadero 2 pytania:

- Czy ten zawór wymieniono razem z przewodami czy sam?
- Czy aftermarket można założyć do oryginalnego programu?
Sam zawór wymieniono z tego co widzę na fakturze.
Pewnie tak, on jest po prostu solidniejszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 25-02-2014 o 07:22
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 13:46   #39
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Re: 2.5T nierówna praca silnika

...a może wariująca sonda lambda może dawać taki efekt? (tylko czy moze tak być, że nie zostawia żadnych błędów?)
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 18:34   #40
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: 2.5T nierówna praca silnika

Właśnie cały czas myślę o sondzie. Jak zbadałem oscyloskopem to podobno na biegu jałowym powinna równo oscylować, a u mnie wykres niczego nie przypomina, raz płaski, potem skacze bez większego sensu, następnie faluje ale jakoś wolno. Prawidłowy wykres to z tego co udało mi się wyczytać to sinusoida o amplitudzie 50Hz u mnie na pewno tak nie jest.

Jeszcze jedno ale nie mam nikogo, kto by mi pożyczył na chwilę pedał gazuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dorwałem jakąś amerykańską stronę, w której gość opisywał o podobnym przypadku i winą był pedał, bo w tym momencie nacisku, potencjometr był już trochę przytarty i nie łapał dokładnie. Według mnie jakiś sens to może mieć, ale czy akurat u nas?? to nie wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.