Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2013, 19:56   #1
malw
 
Postów: n/a
Domyślnie Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

Witam.

Proszę o poradę. Planuję zakupić Nowy Ford Fiesta: jaki silnik wybrać ? 1,25 82 KM czy 1,4 96 KM, przeczytałam już parę wątków znajdujących się tutaj na forum i wyczytałam, że te Fiesty 1,25 w mieście strasznie dużo palą 9-10 litrów to kosmiczna liczba, a nie ukrywam , że przy wyborze nowego autka zależy mi na jak najmniejszym spalaniu i co tu teraz wybrać? Nie ukrywam, że nastawiliśmy się już na tą Fiestę, ale teraz się zastanawiam czy napewno się opłaca ... :/, jaki Ford w miarę mało pali i jest w miarę bezawaryjny może wybrać coś innego ? mój budżet to max. 44 tys. oprócz małego spalania i bezawaryjności z `bajerów` potrzebna jedynie klima, reszta będzie to ok nie będzie to nie problem no i oczywiście w grę wchodzi tylko benzyniak. Pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 08:52   #2
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

Najmocniejszy - zawsze najmocniejszy na jaki Cię stać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 09:06   #3
malw
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

a później będzie stać w garażu bo nie będzie miał kto w niego lać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak zerzre 10 litrów po przejażdzce po mieście :/
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 09:11   #4
guzziec
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Będzin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

Polecam 1.4. Dużo lepsza dynamika a spalanie trochę niższe niż w 1.25.
W tej cenie możesz wynegocjować całkiem fajną wersje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
guzziec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 09:17   #5
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

Ja bym sobie szukał 1.6PB lub 1.6 tdci, zapasu mocy i awaryjnośc taka sama, na dodatek duzo wiecej palić nie będą bo nie trzeba deptać po gazie by zwinnie jechało...
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 09:17   #6
Szprytny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: 3City
Model: Fordy
Silnik: różne
Rocznik: różne
Postów: 16
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

w tym budzecie bez dwoch zdan bralbym rocznego focusa 1,6 benzyne.
Samochod nieporownywalnie lepszy od fiesty (komfort, prowadzenie).

Jezeli mialbym kupic nowe auto z segmentu fiesty a glownym kryterium byloby spalanie to bez zastanowienia yaris 1.0 69KM spalanie po miescie na poziomie 5 litrow i silnik nie do zajezdzenia.
__________________
Regulamin $ 23
PS: Zgoda ci wygasła.

Ostatnio edytowane przez Szprytny ; 03-05-2013 o 09:19
Szprytny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 09:25   #7
guzziec
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Będzin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

Chociaż z drugiej strony patrząc (właśnie otwarłem cennik) zastanowił bym się poważnie nad silnikiem 1.0 EcoBoost 100 KM. Co prawda cenowo trochę wybiega poza ramy, lecz jak chcesz ekonomicznie jeździć po mieście to z momentem obrotowym 170 Nm powinien spalać z 1,5 litra mniej niż 1.4. Jak będziesz w salonie to nie daj się wrobić w 1.0 80 KM bo ta wersja nie ma turbiny i ma najniższy moment obrotowy z całej palety (czytaj najwięcej pali).
Tak jak wcześniej napisałem NEGOCJUJ CENĘ !!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
guzziec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 09:39   #8
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

E przepraszam, nie doczytałem że to chodzi o nowy.
Nowy brał bym 1.0 Ecoboost 100KM, spalanie w trasie niskie ale miasto dolicz sobie 1L, takie są realia i niech cie w salonie nie bałamucą w salonie niskim spalaniem w miescie. Jak nie to powied z że jedziecie na jazde próbną po miescie 100km, zatankuj do pierwszego odbicia i pozniej spowrotem zatankować do pierwszego odbicia i pokażesz mu jak to jest.

Z drugiej strony nie kupił bym nowego autka , chyba że będe zarabiał 10tys miesięcznie. Jak piszą poniżej wolał bym kupić 1-2 lata focusa i cieszyć się wnętrzem, przestronnośćią, i komfortem jazdy. I jak ci się nie spieszy, szukać po necie auta od 1-go własciciela , co jest oczywiescie realne na ogłoszeniach tylko trzeba przebić wtedy bariere psychiczną i wewnętrzną że trzeba za takie autko zapłacić z 3-5 tys wiecej.
Ostatnio ogladałem pieknego focusa 2010r mk2 htb, za 43tys w stanie idealnym z przebiegiem 58tys/km.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 10:08   #9
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

Cytat:
Napisał Szprytny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yaris 1.0 69KM spalanie po miescie na poziomie 5 litrow
Chyba na 50 km... Taki jarek potrafi spalić 7-8 l w trasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do tego kiepska kultura pracy.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 10:17   #10
malw
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać

dzięki za wszystkie odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jak pisałam wcześniej w nowym autku zależy mi tylko na tym żeby mało paliło dojeżdzam do pracy 40 km dziennie, w środku przydałaby się klima no i żeby był w miarę bezawaryjny. Na samochodach zbytnio się nie znam, dlatego chciałam zapytać jaka jest różnica pomiędzy focusem, a fiestą w spalaniu i ogólnie ( oprócz ceny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ? Nastawiam się na kupno samochodu nowego lub prawie nowego, żeby nim kilka/ kilkanaście lat pojeździć. Widziałam jedną propozycję kupna yariski, a może coś innego ? nie musi to być koniecznie ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.