Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2014, 07:46   #1
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

Pewnie coś poklikałem...
Mam wersję z systemem bezkluczykowym - podchodze do auta, łapie za klamkę i chce wsiadać - nie ma problemu. Ale pasażer już musi poczekać aż mu guziczkiem oblokuję resztę drzwi. Kiedys wsiadało sie bez problemu - jak sprawić żeby przy złapaniu za klamkę kierowcy odryglowywał wszystkie drzwi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 19:30   #2
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

Przytrzymaj przez kilka sekund dwa przyciski na pilocie- od zamykania i otwierania jednocześnie.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 20:04   #3
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przytrzymaj przez kilka sekund dwa przyciski na pilocie- od zamykania i otwierania jednocześnie.
ok sprawdze
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 21:18   #4
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

Żeby już nie zakładać kolejnego tematu o centralnym to zapytam tutaj. Może szybko się wyjaśni. Mam taki problem, że otwieranie i zamykanie z pilota czasami nie działa. Dzisiaj chyba z 3 min non stop klikałem pilotem i nie chciało wyłączyć mi alarmu i otworzyć drzwi. Za którymś razem po obejściu z pilotem samochodu dookoła w końcu załapało. Jak już otworzy w końcu to wtedy pilot śmiga jak nóweczka za każdym kliknięciem otwiera zamyka. Baterie wymienione parę dni temu, sprawdzany pilot czujnikiem czy wysyła sygnał no i wysyła (chyba że sprawdzony akurat w momencie kiedy i tak by działał). Co to może być? Czy może słaby akumulator? Czy raczej coś w płytce pilota? Czy jeszcze coś innego? EDIT: kurcze po dodaniu odpowiedzi dopiero zobaczyłem że to dział MKIV a mi chodzi o MKIII. Ale może nie ma różnicy

Ostatnio edytowane przez piterrulez ; 16-06-2014 o 21:19 Powód: inny model auta
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 11:20   #5
MałaMi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2014
Model: mondeo
Silnik: benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

Cześć mam problem, otwierają i zamykają mi się tylko drzwi przednie tylne cały czas otwarte, muszę je zamykać ręcznie czy jest na to jakiś sposób?
Pozdrawiam
MałaMi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 16:24   #6
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przytrzymaj przez kilka sekund dwa przyciski na pilocie- od zamykania i otwierania jednocześnie.
bangla! Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 14:20   #7
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania?
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 00:33   #8
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

Czy miał ktoś podobny problem do mojego? 3 posty wyżej opisany problem. Trochę to stresujące za każdym razem martwić się czy otworzę samochód czy będę stał jak kołek i klikał 20 minut zanim wsiądę. Gorzej jak szlag trafi w nagłej i pilnej sytuacji.
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 07:01   #9
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

piterrulez nie wiem do jakiego modelu w sumie masz tego pilota, bo piszesz coś o MKIII a w profilu masz Fiestę... ale niezależnie od tego rozbierz na początek pilota i zobacz czy nie ma tam jakichś kiepsko wyglądających lutów, czy przyciski działają za każdym razem (test miernikiem), etc. baterie warto też wymienić jeszcze raz bo może trafiły Ci się kiepskie.
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 10:19   #10
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Centralny - otwierają się tylko drzwi kierowcy...

Cytat:
Napisał piterrulez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby już nie zakładać kolejnego tematu o centralnym to zapytam tutaj. Może szybko się wyjaśni. Mam taki problem, że otwieranie i zamykanie z pilota czasami nie działa. Dzisiaj chyba z 3 min non stop klikałem pilotem i nie chciało wyłączyć mi alarmu i otworzyć drzwi. Za którymś razem po obejściu z pilotem samochodu dookoła w końcu załapało. Jak już otworzy w końcu to wtedy pilot śmiga jak nóweczka za każdym kliknięciem otwiera zamyka. Baterie wymienione parę dni temu, sprawdzany pilot czujnikiem czy wysyła sygnał no i wysyła (chyba że sprawdzony akurat w momencie kiedy i tak by działał). Co to może być? Czy może słaby akumulator? Czy raczej coś w płytce pilota? Czy jeszcze coś innego? EDIT: kurcze po dodaniu odpowiedzi dopiero zobaczyłem że to dział MKIV a mi chodzi o MKIII. Ale może nie ma różnicy
Też napiszę z innej beczki, miałem coś podobnego z pilotem ale w focusie MK1 (pilot nieoryginalny). Okazało się że pilot się rozkodował, po ponownym zakodowaniu było cacy. Jedynie nie pamiętam czy to było po upadku ale wydaje mi się że tak, na dobrą sprawę zdażyło się że upadał parę razy w swojej karierze ale ten ostatni był decydujący. Na szczęście mogłem sobie pozwolić na demontaż centralki z auta i wysłanie jej do firmy kodującej takie rzeczy.
__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.