Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2015, 14:35   #61
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Dopoki mozna naprawiac sam sterownik to powinno naprawiac sie sam sterownik bo uszkodzenie mechaniki niemoze uszkodzic elektryki i na odwrot. Bo jak ktos ma troche pojecie o elektronice to dobrze wie jak i dlaczego psuja sie sterowniki w pompie.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 15:32   #62
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Problem rozwiązany. Pompa po pełnej regeneracji, nowy korpus, sterownik, jakieś ślizgi uszczelki itp. Do tego kalibracja. Całość 3 tys. plus mechanik z częściami 500 zł. Boli ale co robić. Foka pali na dotyk, silnik pracuje równiutko, przyspiesza też ok. Mechanik mówi ze widział sporo pomp po regeneracji ale ta wygląda jak nowa. Gwarancja na pompę 2 lata bez limitu kilometrów. Mam nadzieję że będzie jeździć.
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 17:36   #63
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

bedzie na pewno, sporo gwarancji dali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 12:25   #64
szcz3pan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2015
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Witam,
Poszukuję dobry warsztat w Radomiu lub koło Radomia, gdzie regenerują pompy wtryskowe
szcz3pan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 16:56   #65
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Hej. Ja regenerowałem w Bosch Gładysek w Krakowie. Mieszkam na śląsku, ale tam ją wysłałem bo kilku znajomych tam robiło pompy czy wtryski do różnych aut. Nikt z nich jak na razie nie narzeka, ja z resztą też. Robią profesjonalnie, ale tani też nie są. Jak to się mówi jakość kosztuje. Mi dali gwarancję na naprawę i części 2 lata - bez limitu km.
Jeżeli masz mechanika który ją ci zdemontuje i poprawnie zamontuje to polecam tą firmę.
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 11:04   #66
silko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2015
Model: Mondeo
Silnik: -
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Cytat:
Napisał Maronek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Chciałbym poruszyć interesujący temat jakim jest pompa silnika 1,8 tddi.wiele osób robiło już swoje foczki a jeszcze innych może to spotkać. Opiszcie jak naprawialiście wasze pompy, tzn regeneracja lub wymiana na nową lub używkę, koszt naprawy, gdzie naprawiana i jak pracują po naprawie. Myślę że bedzie to jakaś podpowiedź dla tych, których spotka to nie miłe doświadczenie z pompą. Pozdrawiam.
Ja podbijam temat. Padła mi pompa i zastanawiam się, czy oddać ją do naprawy, czy od razu kuować nową. Widziałem dużo pozytywnych opinii o Turbo Centrum jeśli chodzi o regenerację, ale chciałbym poznać Wasze opinie.
silko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 16:20   #67
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

jak dobrze zregenerują to masz praktycznie nowa pompe bo kompleksowa porzadna regeneracja i dokladna jak bedzie to wymienia wszystko w niej. Co do nowej to nie wiem jak cenowo wg regeneracji sie ma ale jak roznica znikoma to ja bym bral nowa + kodowanie.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2015, 00:54   #68
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Zależy w jakim stanie jest silnik i całe auto. Ja swoją zregenerowałem. Koszt spory ok. 3k regeneracja plus demontaż montaż uszczelniacze, filtr paliwa itp. razem ok 4 k. Ale moja foka jest w super stanie. Ma najechane tylko 150 tys. km, i to jest pewne. minimalne ślady korozji. Jeśli chcesz jeszcze pewnie pojeździć to regeneracja. Kolega kupił używkę za 9 stów, ale po kilku miesiącach padła. Podwójny koszt wymiany. Śmieje się teraz że jedni zbierają znaczki, a on pompy do fok. Wiadomo że cena naszych foczek nie jest za wielka. Regeneracja pompy to nie kiedy koszt połowy wartości auta. Nową pompę widziałem kiedyś na angielskim e-bay. Koszt coś ok 600 funtów. Serwisy już się powoli ich pozbywają. Bo TDDI to już motoryzacyjne dziadki.
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2015, 05:55   #69
Andrzej_kłodzko
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-05-2015
Skąd: Kłodzko
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Cytat:
Napisał 1floyd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem rozwiązany. Pompa po pełnej regeneracji, nowy korpus, sterownik, jakieś ślizgi uszczelki itp. Do tego kalibracja. Całość 3 tys. plus mechanik z częściami 500 zł. Boli ale co robić. Foka pali na dotyk, silnik pracuje równiutko, przyspiesza też ok. Mechanik mówi ze widział sporo pomp po regeneracji ale ta wygląda jak nowa. Gwarancja na pompę 2 lata bez limitu kilometrów. Mam nadzieję że będzie jeździć.

A gdzie wymieniałes pompę ? Czyscił ci odrazu układ
Andrzej_kłodzko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2015, 20:12   #70
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Witam. Jak kilka postów powyżej. Regeneracja w Krakowie. Pompę demontował i montował mój mechanik. Układ paliwowy był czyszczony, plus nowy oryginalny filtr paliwa, co u mnie jest standardem. Syfu w baku było minimalnie, bo tankuję prawie zawsze na dużej i sprawdzonej stacji. Pompa po regeneracji miała też wymieniony sterownik ale sama się zaadaptowała pod immo.
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.