Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2012, 15:52   #11
JulkaS
ford::average
 
Avatar JulkaS
 
Imię: Julka
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO MKIII 2.0TDCi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: styczeń 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

Uszczelki się nie przykleja.Spróbuj posmarować tą szynę w którą wchodzi szyba wazeliną techniczną ,albo smarem.Wsuwaj ją od lewej strony,lekko odginając plastik.U mnie zadziałało.

JulkaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 06:54   #12
hoohones
ford::average
 
Avatar hoohones
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 11-06-2008
Model: [MK3] Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM 6 biegów
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

No niestety wyczyściłem ten kanalik, przesmarowałem i niestety pokrywa filtra nie trzyma sie i odstaje od szyby.Jak zakleję ten plastik to potem nie wymienię już filtra pyłkowego.Nie mam już pomysłów.
__________________
Regulamin pkt 23 i 24
hoohones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 11:17   #13
Piećka
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: Bartoszyce
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

kolego po lewej stronie od filtra kabinowego nad botnikiem masz taki kanał który odprowadza wodę z podszybia, woda leci rynną nad nadkolem i na 99% ten kanał ci sie zapchał jakimiś liściami czy innym syfem. Musisz wcisnąc tam palce i zobaczysz że jest pełen wody. A nawet jak woda odparowała to polej szybę wodą to się zapełni. Jak woda nie ma którędy odpływać wali ci do kabiny jestem tego pewien na 99% że to jest to. 2080556 to mój numer gg napisz do mnie jak potrzebujesz więcej info.
Piećka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 14:17   #14
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

Jak masz szyberdach to moze jeden z odplywow sie poluzowal.w kazdym razie nie ma cudow,woda musi skądś płynąć,ja zauwazyłem u mnie ze nawet jak obudowa filtra przeciwpyłkowego jest szczelna to woda kapie na filtr i po prostu przykleiłem czarnym silikonem ten cały plastik przy wycieraczce,od tego czasu jest spokoj
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 12:52   #15
tanku
ford::beginner
 
Imię: Tanku
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MKIV 2.5 + LPG
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

Witam,

Jestem posiadaczem Mondeo od paru dni i podczas odkurzania zauważyłem mokryyyy (dość intensywnie) dywanik pod nogami pasażera aż do tylnego siedzenia. Po podgięciu wykładziny okazało się że cała gąbka jest również nasiąknięta. Oczywiście pierwsze co, sprawdziłem uszczelnienie obudowy filtra kabinowego - sitko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - jutro wymiana. Mam dodatkowo parę pytań dot. uszczelek, chce zrobić to solidnie rozbebeszając podszybie. Dodam iż przednia szyba była wymieniana.

- czy listwy nr 1. i 2. powinny być przyklejone do szyby - w moim przypadku są luźno osadzone
- czy uszczelka nr 3. powinna znajdować się pod szybą - czy nad, tak jak na zdjęciu. W przypadku gdy jest nad szybą, podszybie plastikowe nie przylega idealnie do szyby w miejscu pokrycia uszczelki, jednakże rant w podszybiu którym jest mocowane do uszczelki kończy się właśnie przed tą uszczelką.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0019.jpg (88.9 KB, 238 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tanku ; 01-11-2012 o 13:22
tanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 13:18   #16
desperado1971
ford::amateur
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: łódź
Model: ford foCus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

W mk1 miałem to samo woda na wycieraczce od strony pasażera . Wymieniam podszybie, u mnie jest gumowa rynienka która odporwadza wodę lecz czas jej eksploatacji sie juz skonczyl. Moze byc tez uszczelka uszkodzona podczas wymiany filtra powietrza.
desperado1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 17:36   #17
tanku
ford::beginner
 
Imię: Tanku
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MKIV 2.5 + LPG
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

Obudowa filtra kabinowego uszczelniona, niestety nadal się leje woda. Byłem dzisiaj na myjni i polewając wodę na przednią szybę, woda płynęła pod dywanikiem...jakieś inne wskazówki?
tanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 13:56   #18
Piećka
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: Bartoszyce
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

Cytat:
Napisał tanku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obudowa filtra kabinowego uszczelniona, niestety nadal się leje woda. Byłem dzisiaj na myjni i polewając wodę na przednią szybę, woda płynęła pod dywanikiem...jakieś inne wskazówki?
Tanku a sprawdzałeś kanał który odprowadza wodę z podszybia? Jak jest zapchany tu uszczelnianie obudowy filtra nic ci nie da.
Piećka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 16:37   #19
tanku
ford::beginner
 
Imię: Tanku
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MKIV 2.5 + LPG
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

Cytat:
Napisał Piećka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tanku a sprawdzałeś kanał który odprowadza wodę z podszybia? Jak jest zapchany tu uszczelnianie obudowy filtra nic ci nie da.
Tak sprawdzany, uszczelniony przy okazji uszczelniania obudowy filtra. Dzisiaj sprawdzałem u "szybiarzy" szybę - jest szczelna.

Jestem prawie pewien iż woda dostaję się pod złączem komputera w komorze silnika, lub przez samo złącze. Polewając wodę na wtyczkę, od razu pojawia się w środku.

Proszę powiedzieć jak najskuteczniej to uszczelnić. Odpięcie komputera zapewne przy odłączonym zasilaniu, czy po odpięciu kompa nie będzie błędów? Złącze odkręcane jest od środka kabiny czy od strony silnika?

Pozdrawiam
tanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 19:37   #20
hoohones
ford::average
 
Avatar hoohones
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 11-06-2008
Model: [MK3] Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM 6 biegów
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie Odp: Woda w kabinie po stronie pasażera

Tanku jak zakładałem ten wątek to broniłem się przed wycinaniem tej pianki w kabinie jednak musiałem to zrobić żeby na 100 % znaleźć miejsce przecieku.Na bank cieknie przez złącze komputera.Próbowałem je odkręcić ale dojście jest masakrycznie trudne.Po odłączeniu aku odpiąłem kompa.Od strony silnika po obu stronach złącza są śruby(klucz 10).Jedną odkręciłem ale drugiej nie dałem rady.Musiałem spasować bo czasu miałem mało.W sobotę drugie podejście.Kompa podpiąłem z powrotem potem aku i auto jeździ bez problemu, tak więc tego nie musisz się obawiać.
Obudowa filtra uszczelniona,kanaliki przeczyszczone a listwa na szybie nie trzyma osłony podszybia bo jest tak wyrobiona(nie mam pomysłu co z tym zrobić bo przecież nie zakleję na stałe). Pomimo to woda nie powinna się dostawać przez złącze kompa i należy to uszczelnić.Mam nadzieję ,że znajdzie się ktoś kto temat przerabiał i się podzieli.Tak czy inaczej w sobotę mam nadzieję się z tym uporać.
__________________
Regulamin pkt 23 i 24
hoohones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.