Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2013, 17:44   #1
Majsterkowicz
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: o/Wrocław
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 18
Domyślnie kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

Witam

Mam takie radyjko - 6000 CD (foto w załączniku - fotka z sieci) z przyciskiem CDDJ po lewej i PHONE po prawej (wiecie o co chodzi, zresztą na fotce widać).

Znalazłem również opis wyprowadzeń (również w załączniku - pochodzi z poradnika demontaż radia forumowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Moje pytania:

1) Czy rozpiska wyprowadzeń jest dobra dla mojego modelu radia (pytam bo po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków z forum - tak użyłem opcji szukaj - wiem, że jest kilka rodzajów radia 6xxxx) ??

2) Dotyczy złącza oznaczonego na schemacie jako A- co oznacza/co podłączamy do pinu opisanego : Ph+ ; Ph- ; SWC ; Ub ; reverse ....o co chodzi ze złączem opisanym jako AUX (L i R) ?

3) Dotyczy złącza oznaczonego na schemacie jako B- co oznacza/co podłączamy do pinu opisanego: RSE ; Aux2 i navi ?

4) jak działa w praktyce podłączenie sygnału audio do złącza navi ? sygnały z tego złącza mają jakiś priorytet w stosunku do aktualnego źródła ? (tz. czy słuchając FM jak pojawi się komunikat z navi to przerwie FM odtworzy komunikat i powróci do FM ?)

5) które złącze aux realizuje złącze aux ? Te piny w kostce A czy w B ? Gdzie podpiąć zewnętrzne złącze aux....

6) Czy piny aux we wtyczce A odpowiadają za sygnał wejściowy (do radia) audio z zestawu głośnomówiącego telefonu ?? (a więc powiązane z poprzednim) ? Innymi słowy gdzie podłączam sygnał wyjściowy z zestawu tel ?

Sorki jeżeli głupie pytania lub odpowiedzi są oczywiste...ale po przeczytaniu tylu postów już zwątpiłem w to co mi się "wydawało" że wiem o podłączaniu car audio.
Więc proszę o jakieś wskazówki.

A i proszę mnie nie odsyłać na wasza ulubioną stronę z opisem wtyczek...bylem tam już setki razy...i nadal mam te pytania (czyli nie znalazłem tam odpowiedzi).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg radio ford cd 6000.jpg (95.9 KB, 186 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kostka radio ford.jpg (68.3 KB, 410 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Majsterkowicz ; 13-04-2013 o 17:47
Majsterkowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 06:36   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

Witam


1) Radia róznią się funkcjonalnością - schemat powinien być OK

2) AUX - to złacze do którego wpinamy wtym minijack (taki jak w zwykłych słuchawkach) => w jednej wtyczce masz dwa kanały: Lewy i Prawy

3) RSE - Ciebie nie dotyczy = kostki są uniwerslane => do radia Sony można było podpiąć sterowanie radiem z tylnego siedzenia - piszą o tym w instrukcji audio

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5) Złacze AUX to jest biała kostka która jest w dużej kostce radia
Kup złacze AUX i po problemie (poszukaj tańszej wersji - ja podałem przykład na szybko), np.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6) Ja bym podpinał inaczej - na allegro kupić dodatkową wiązkę "leniuch" i tam bym podpiął funkcję głosników od zestawu głośnomówiącego

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 14-04-2013 o 08:28
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 14:06   #3
Majsterkowicz
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: o/Wrocław
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

Witam

Super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za konkretne odpowiedzi.

Szczególnie pomocny okazał się link do angielskiej wersji opisu tego tylnego panelu. Po zapoznaniu się z opisem i funkcjami (oraz opisem wtyczki) wszystko się przejaśniło.

Pytanie mam tylko jeszcze jedno (jeśli można) - do czego w takim razie służą wejścia mono (we wtyczce A - wg. angielskiego opisu pin 1 i 7) i mono 2 (we wtyczce B - wg. angielskiego opisu pin 3 i 9) ?

O ile się zorientowałem to "leniuch" to w zasadzie nic innego jak zewnętrzny moduł odłączający głośniki przednie i podłączający je bezpośrednio do zestawu głośnomówiącego.
Można by to zrealizować np. na czterech przekaźnikach sterowanych z zestawu głośnomówiącego. Dobrze skumałem zasadę działania ?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Majsterkowicz ; 14-04-2013 o 14:09 Powód: uzupełnienie
Majsterkowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 14:28   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

Witam

Odnośnie zestawu "leniuch" - widziałem na allegro ALE sam tego nie instalowałem

Ja to widzę tak:
- od zestawu, idzie na radio sygnał MUTE
- radio wycisza się
- dzięki "leniuchowi" możesz głos z zestawu dać na głośnik / głośniki

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 17:19   #5
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

Kolega wprowadza Cię w błąd.

Do radia Visteon 6000 CD z przyciskiem CDDJ NIE DA SIĘ podłączyć złącza AUX.
Przykro mi.
Do tego radia możesz sobie podłączyć jakiś emulator zmieniarki i w ten sposób rozwiązać wejście AUX, ale bezpośrednio się nie da. Sam to przerabiałem, a skończyło się na podmianie radia na Sony i teraz jestem potrójnie zadowolony - radio ładniejsze, duuużo lepiej gra i mam sprawnego AUXa.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 14-04-2013 o 17:58
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 17:55   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega wprowadza Cię w błąd.

Do radia Visteon 6000 CD NIE DA SIĘ podłączyć złącza AUX.
[...].
Masz rację - nie doczytałem jakie kolega ma przyciski na radiu

Myślałem o radiu jak poniżej => tam można podpiąć AUX
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 14-04-2013 o 18:04
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 17:58   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

Źle się wysłowiłem. Do radia 6000CD z przyciskiem CDDJ nie da się podłączyć AUXa, a kolega ma właśnie takie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 20:20   #8
Majsterkowicz
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: o/Wrocław
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

No i się wyjaśniło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sporo jest tematów i sporo już napisane było na forum o radyjkach FORDA i wejściu AUX.....i po przeczytaniu większości w 2-ch podejściach miałem trochę mętlik. Ucieszyłem się z informacji, że można podpiąć AUX-a, ale wychodzi że się nie da. Szkoda..ale jakoś przeżyję.

Dziękuję za informację.
Szczerze powiedziawszy to ten aux i mnie miał być bonusem przy okazji innej modyfikacji (na którą zawsze za mało czasu, ale jak skończę to się pochwalę).

Szczerze mówiąc czytając o radyjkach, też się zastanawiałem nad SONY (bo mówimy o tym z czarnym frontem ?). Skoro lepiej gra itd...to też się zastanowię nad tym.
A czy kolego "wrzoch" zmieniałeś może fabryczne głośniki na inne ? Podziel się wrażeniami nieco szerzej jeśli możesz.
A no i jeszcze jedna sprawa, czy możesz mi powiedzieć czy nie było problemów z instalacją (mam na myśli czy musiałeś programować radyjko przez kompa ...i nie chodzi mi o odblokowywanie z powodu braku kodu) ? Pytam ponieważ mój c-maxik ma dodatkową nagrzewnicę i z tego co rozkminiłem w instrukcji obsługi to wynika, że korzysta to z zegara w radyjku (można programować o której ma się włączyć). Czy z tym nie ma problemu - jeżeli oczywiście wiesz (tz. masz taką nagrzewnicę).


A wracając do AUX - to korzystając z pięknej pogody i chwili czasu dobrałem się do schowka ....i znalazłem taką wtyczkę jak w załączniku.
Do złudzenia przypomina tę z postu kolego o AUX-ie za 10 zł - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No nic, bazując na tym co piszecie - widocznie instalacja była przygotowana pod aux-a, ale pierwszy właściciel wybrał nie taki model radia...i tak zostało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A jeszcze jedna sprawka - po odłączeniu aku na 2 dni (zabrałem do ładowania) radyjko nie wołało kodu - czy to znaczy, że mam odblokowane....czy po prostu zaprogramowane na mój VIN ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 14042013195.jpg (87.7 KB, 84 wyświetleń)
Majsterkowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 05:30   #9
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

Witam

1) W mondeo mk3, wymieniłem radio 6000 na Sony - warto

W przypadku Sony pierwszej generacji, są dwie wersje
- jednopłytowe (bez zmieniarki) i czyta MP3
- z wbudowaną zmieniarką na 6CD ale NIE czyta MP3

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2) Potem w mondeo mk4 wymieniłe 6000, na Sony i jestem zadowolony

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 15-04-2013 o 05:33
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 09:44   #10
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: kostka radia - znaczenie opisu wyprowadzeń

Odpowiadając na Twoje pytania.
Nosiłem się z zamiarem wymiany na Soniaka czarnego z zielonym podświetleniem - tego, który pojawiał się zamiennie z Visteonem w MK1, ale okazało się, że nowy jajowaty z czerwonym pasuje, to wsadziłem tamtego.
Podmieniłem też panel klimatyzacji na ten czerwony z pokrętłami zamiast guzików od wersji poliftowej i też jest wypas. Ostatnio zmieniłem sobie też zegary na te z dużym wyświetlaczem i tubami od Kugi i już prawie pełnia szczęścia. Zostało mi wymienić diodki w guzikach na czerwone.

AUXa wtyczki nie miałem. Tylko tą od odłączania poduchy, dlatego musiałem ciągnąć oddzielny kabelek.

Głośników nie zmieniałem, ale po wyklejeniu wewnętrznych stron boczków filcem 12mm głośniki zaczęły zupełnie inaczej grać. Spokojnie mogę odkręcić radio na 20 teraz i to co dochodzi z fabrycznych 6 głośników od Visteona jest akceptowalne. Wcześniej przy 15 już mi coś tam rzęziło w drzwiach. Nawet odgłos zamykania drzwi się zmienił. Robiłem na dwie raty - najpierw stronę kierowcy, i klapę bagażnika, potem stronę pasażera. Przez ten tydzień było wyraźnie słychać różnicę w graniu głośników, odgłosach dochodzących od kół, zamykaniu drzwi.
Polecam.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.