Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2010, 14:58   #1
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Autko stało cały weekend na dworze z tym, że akku wyciągnięte i grzało się w domciu.
Dziś rano próbując odpalić (3 razy podgrzewałem świece dla pewności) zapalił za 1szym razem ale strasznie się męczył z tym zapłonem. Akku naładowane ciepłe hmmm gdzieś czytałem, że to może być wina wtryskiwaczy. W sumie od kupna nie wymieniałęm filtru paliwa na wiosnęna pewno trzeba będzie to zrobić.

mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 15:43   #2
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Wymień koniecznie-ja dziś miałem mukę -zamarznięty filtr paliwa.Pomogły preparaty, dykta i 2 godz. w ciepłym.pozdro.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 15:47   #3
piotrfocustdci
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-12-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 264
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Temat trudności z odpalaniem ostatnio wraca jak bumerang. Ja w swoim tdci dziś kręciłem dość długo i za 5 razem zaskoczył i palił chwilę jak traktor. Wlałem ostatnio pełen bak BP ultimate, ale nic nie pomaga. Jutro mają mi przysłać świece motorcraft. Może pomoże. Filtr wymieniałem 1.5 roku temu na oryginał. Nie wiem czy to parafina coś blokuje czy świece czy inna cholera. Diagnostyka po omacku to spore koszty.
piotrfocustdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 16:09   #4
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Cytat:
Napisał piotrfocustdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat trudności z odpalaniem ostatnio wraca jak bumerang. Ja w swoim tdci dziś kręciłem dość długo i za 5 razem zaskoczył i palił chwilę jak traktor. Wlałem ostatnio pełen bak BP ultimate, ale nic nie pomaga. Jutro mają mi przysłać świece motorcraft. Może pomoże. Filtr wymieniałem 1.5 roku temu na oryginał. Nie wiem czy to parafina coś blokuje czy świece czy inna cholera. Diagnostyka po omacku to spore koszty.
Ja dzisiaj miałem to samo nawet po odpaleniu dwa razy mi zgasł a wszystkie filtry i świece były nie dawno wymienione.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 17:14   #5
Zieluchh
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Skąd: Zambrw
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

przymarzła prawdopodobnie ropa miałem tak wcześniejszymi mrozami ! zmieniłem ORLEN na LOTOS i jest git
Zieluchh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 17:40   #6
drentfy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Model: ford fokus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

mój odpala dobrze, zimny jeżdzi bez zarzutu a potem dostaje czkawki przy ok 2000 obrotów.... chyba się czymś przytkał
drentfy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 17:52   #7
kozik77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

-25 i pali od strzała..., a wcześniej było słabo nawet przy -5..., pomogła wymiana f. paliwa, nowe świeczki i regeneracja rozrusznika...
kozik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 18:47   #8
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

no ja regenerację rozrusznik sam robiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i chodzi jak ta lala, świece wymieniałem rok temu na wiosnę bo po zimie tylko 1 świeca działała ale dałrade hehe. Wychodzi na to, że trzeba wymienić ten filtr paliwa bo może utrudniać zapłon. A najlepiej odpalić autko i niech pośmiga trochę na biegu jałowym (wolnych obrotach) bo inaczej autko dosjate w kość zwłaszcza na krótkich odcinkach gdzie nawet nie zdąży się zagrzać silnik a w dieslach to trochę dłużej trwa niż w bęzyniakach.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 19:02   #9
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

wymieniłem filtr paliwa zeszłej wiosny we wrzesniu świece żarowe febi olej wymieniany co 15.tys

mam przegieg 249tys. w tddi

i w lesznie -19*C i pali od razu pod zgasnieciu świecGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i love ford
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 21:00   #10
robertos132
ford::average
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 02-07-2008
Model: Focus
Silnik: TDCI 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 113
Domyślnie Odp: Czy to wina wtrysków czy mróz ???

Filtr wymiana co roku najlepiej przed zimą i rozrusznik musi mieć super obroty mój miał spalony/pęknięty/nadbiegunnik i dupa obroty słabe a palił na 5 razy i to z łaską a teraz to lata jak szalony ale powyżej -20C cudów nie ma pali po 2 razie.
robertos132 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.