Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2006, 11:52   #1
piokubek
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-01-2005
Skąd: Lubawa
Model: galaxy
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Szyba+ kamyk= początek kłopotów

Witam, dzisiaj jechałem na remontowanym odcinku drogi i spod kół przede mną jadącego pojazdu wypadł kamyk i stłukł mi szybę czołową w moim Mondeo. Zatrzymałem ten pojazd, spisałem dane kierowcy i wezwałem Policję. Zyskałem na tym narazie tyle, że zatrzymano mi dowód i w ciągu 7 dni mam wymienić szybę i zrobić przegląd techniczny po to aby odzyskać dowód. Mam opłacone tylko OC. Teraz zastanawiam się czy sam na siebie nie nakręciłem bata, bo:
-koszt przeglądu technicznego ja pokrywam
-koszt wymiany szyby ja pokrywam
Policjant stwierdził, że sporządzi notatkę ze zdarzenia i z tą notatką i dokumentami potwierdzającymi wydatki (rach. za szybę i rach. za przegląd) mam się zgłozić do zarządcy drogi. P Y T A N I E:
-czy jest sens?
-czy ktoś z Was miał podobny przypadek?
-w jaki sposób się zgłosić gdy go już znajdę (listownie, osobiście)?
-czy gdy się nie zgodzi na pokrycie strat to wystąpić do sądu i ile mnie to może kosztować?
Nadmieniam, że szyba jest grzana elektrycznie i koszt nie jest mały.
Pozdrawiam i czekam na pomysły.

__________________
GALON 2009 2.0TDCI NA FUULLUU .
piokubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 11:58   #2
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał piokubek
-w jaki sposób się zgłosić gdy go już znajdę (listownie, osobiście)?
najlepiej osobiście zanieś jakieś pismo, jak to się mówi, na gębę takich rzeczy się nie załatwia.

Cytat:
Napisał piokubek
-czy jest sens?
a dlaczego nie?? stracić nie stracisz a może zyskasz, z resztą wydaje mi się że nie powinieneś mieć problemów z odszkodowaniem, tym bardziej że masz notatkę z policji
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 12:17   #3
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Jak nie było znaku A-28 "sypki żwir", to masz zwrot kosztów, może nie gwarantowany,
ale w 90% prawdopodobny. Policja w tej sytuacji, była jednak dobrym pomysłem.

Życzę powodzenia w ustaleniu zarządcy drogi - jest ich w Polsce ponad 2900 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście jak to było poza miastem to nie będzie problemu - właściwy terenowo oddział GDDKiA dla DK, właściwy terenowo ZDW dla DW, powiat dla DP, albo gmina (w miastach to się wszystko nakłada i ciężko ustalić).
A później pewnie wskażą Ci swojego ubezpieczyciela, który będzie rozpatrywał sprawę no
i będzie traktował cię jak...ubezpieczyciel :fcp20

No i nie przejmuj się, że będzie to długo trwało. Odsetki ustawowe dają zysk, co
nie jeden fundusz inwestycyjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 14:32   #4
Venetian
ford::advanced
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 03-06-2006
Model: ST220
Silnik: MEBA
Rocznik: 05
Postów: 383
Domyślnie

Targaj ciulów po sądach, może się wtedy nauczą że to oni są dla nas a nie my dla nich i zaczną porządnie zabezpieczać wykopki :fcp24
Venetian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 15:24   #5
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

ja w podobny sposob stracilem szybe tylko ze nie bylo wykopkow tylko poprostu pojazd z naprzeciwka podbil kamien....i poszlo z AC .... przeglad tez mialem zrobic bo szkoda ponad 2tys zl ale do dzis nie pojechalem :fcp3

troszke moze by mniej bylo takich sytuacji gdyby obowiazkowe byly chlapacze....trzymam za Ciebie kciuki...

po co w 2 dzialach ten sam temat???
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 16:52   #6
SIERRA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-01-2006
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 93
Postów: 225
Domyślnie

Ja bym spróbował skontaktować się z zarządcą osoiście... chodź może to być uciążliwe...

A niedało sie dogarać poprostu z kerowcą tego pojazdu? Chodź tu też wina jego znikoma bo kamieniem w ciebie niecelował :fcp8
SIERRA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 19:13   #7
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bauma
troszke moze by mniej bylo takich sytuacji gdyby obowiazkowe byly chlapacze
W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów jest takie małe coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :

"[...] w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła (kół), a dla samochodu osobowego i autobusu, samochodu ciężarowego i specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pojedynczymi kołami na osi tylnej oraz motocykla - wyżej niż ta odległość; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony (opon), sztywność fartuchów zaś powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu; fartuchów nie wymaga się w pojeździe o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie"

Trochę trzeba się w to wczytać, żeby zrozumieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przypuszczam, że skoro autka dostają homologację jako "bezchlapaczowe",
to spełniają ten warunek, ale jadąc w deszczu, za takim samym nowym autem
z chlapaczami i bez, sądzę, że niezbyt mądra głowa to coś powyżej stworzyła.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2006, 22:42   #8
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Przypuszczam, że skoro autka dostają homologację jako "bezchlapaczowe",
to spełniają ten warunek, ale jadąc w deszczu, za takim samym nowym autem
z chlapaczami i bez, sądzę, że niezbyt mądra głowa to coś powyżej stworzyła.
no wlasnie i w tym problem....fakt estetyka troszke ucierpi ale bezpieczenstwo zarowno wlasnego auta jak i innego jest chyba wazniejsze plus komfort jazdy np w deszczu...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2006, 07:41   #9
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Chlapacze chlapaczami, służą one głównie do tego, żeby szyb nie syfić tym, co za nami. Jeśli chodzi o kamienie to zwykle wylatują one spod samochodów jadących z przeciwka (wiem, w tym konkretnym przypadku było akurat inaczej). Jaką rolę widzicie dla chlapaczy w związku z tym? Co by trzeba było zamontować aby nie podbić kamienia, który uderzy w wymijany pojazd?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2006, 09:40   #10
Venetian
ford::advanced
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 03-06-2006
Model: ST220
Silnik: MEBA
Rocznik: 05
Postów: 383
Domyślnie

Ilechu Zabudować całe koła ! Zabudować ! :fcp4

Jakie chlapacze ? Co to wogóle za porządek żeby żwir leżał na jezdni ? Przecież powinni to sprzątać bo żwir, piasek i wszystkie inne środki sypkie na nieośnieżonej nawierzchni jest po prostu niebezpieczny, pewnie większość z was już doświadczyła poślizgu na piasku lub żwirze, ja sam w ten sposób omało nie wpakowałem mojego mundka pod autobus mpk przy prędkości 20km/h ! Najzabawniejsze jest to że tak ładnie posprzątana droga to główna przelotówka w samym centrum pewnego wojewódzkiego miasta którego nazwa zaczyna sie na R :fcp24
Venetian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.