Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2009, 09:53   #1
power_777
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 43
Domyślnie Mondeo mk II gaśnie przy przełączaniu na gaz BRC Sequent 24

Witam, mam w mondeo instalację brc sequent 24 . Przejechałem na niej 50kkm i do 45kkm było wszystko ok. Po serwisie przy 45kkm (wymianie filtrów i sprawdzeniu instalacji) zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Podczas przełączania na gaz przy wolnych obrotach samochód gaśnie. Jeżeli przełączy się w czasie jazdy to czuć chwilowy spadek mocy i dalej już jedzie na gazie, choć czasami wraca znów na benzynę i ponownie przełącza się na gaz. Czasami towarzyszy temu sygnał dzwiękowy o braku gazu. Podejrzenie padło na czujnik gazu na listwie wtryskiwaczy, ale po jego wymianie na nowy, choć zapewniano mnie, że wszystko jest już ok problem nadal występował (sprawdziłem od razu na warsztacie). Po kolejnym podpieciu do kompa gazownik zauważył, że ciśnienie gazu na listwie w czasie pracy na gazie wynosi 1250, a przy przełaczeniu na benzynę rośnie do 2500 i sugeruje teraz, że może to być trafiony reduktor (BRC Genius 1500mbar). Może mi ktoś odpowiedzieć czy rzeczywiście tak może być? Do tego serwisu straciłem już zaufanie. Byłem tam już od przeglądu 4 razy. Nie chcę tracić niepotrzebnie cennego czasu i kasy (za czujnik mi zwrócili i wróciłem do starego), bo reduktor to wydatek 450zł bez robocizny. Doraźnie gazownik ustawił mi przełączanie na gaz przy 30stopniach i 2000obr. Z góry dzięki za pomoc i cenne informacje.

power_777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2009, 11:55   #2
kosa_RS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Olsztyn
Model: rs2000, mondeo 2.5 V6
Silnik: różne
Rocznik: 92 i 96
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mondeo mk II gaśnie przy przełączaniu na gaz BRC Sequent 24

Witam. Problem może tkwić w reduktorze tak jak mówisz. Martwi mnie tylko fakt że gazownik włożył Ci reduktor 1500 Mbar zamiast 1200 Mbar. To kiepsko świadczy o montażyśćie.
Problem może wynikać również z czego innego. Czy wiesz jaki filtr fazy lotnej włożył Ci gazownik? Czy jest to oryginał czy polski rzemieślniczy zamiennik. Sprawdz czy nie jest mamontowany odwrotnie (jeśli to filtr przelotowy)?
Jeśli się jednak okaże że wina leży po stronie reduktora to możesz wymienienić tylko komplet naprawczy którego cena oscyluje w granicach 100 zł. Wymienić możesz sam. Dla pewnośći i lepszego efektu pozostaw rozebrany reduktor w benzynie ekstrakcyjnej na całą noc. Będziesz miał pewność że kanaliki będą odetkane. Powodzenia i pozdrawiam.
P.S. Zmień gazownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kosa_RS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2009, 15:14   #3
power_777
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 43
Domyślnie Odp: Mondeo mk II gaśnie przy przełączaniu na gaz BRC Sequent 24

Cytat:
Napisał kosa_RS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem może wynikać również z czego innego. Czy wiesz jaki filtr fazy lotnej włożył Ci gazownik? Czy jest to oryginał czy polski rzemieślniczy zamiennik. Sprawdz czy nie jest mamontowany odwrotnie (jeśli to filtr przelotowy)?
P.S. Zmień gazownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr to oryginał brc, ale oczywiście przy wymianie też była mała zadra, bo miałem puszkowy, a wymienili mi na przelotowy. Czy to mogło mieć jakiś wpływ? Jak jest z odolejaniem tego parownika, bo nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek coś takiego robili? Nie wspomnę już że to była dopiero I wymiana, choć co 15kkm pytałem kiedy będą wymieniać.
Tak mam zamiar zrobić. Po regeneracji jak wszystko będzie ok mam zamiar podjechać do nich podziękować im za 'usługę'.
kosa_RS dzięki za podpowiedź
power_777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 11:58   #4
power_777
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 43
Domyślnie Odp: Mondeo mk II gaśnie przy przełączaniu na gaz BRC Sequent 24

Niestety od niedzieli samochód już nie przełącza się na gaz. Wczoraj zregenerowałem parownik oryginalnym zestawem brc (stara membrana nie wyglądała zachęcająco), ale niestety w dalszym ciągu samochód nie przełącza się na gaz. Na sobotę umówiłem się z gazownikiem.
power_777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 19:46   #5
like_2008
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Model: ford scorpio
Silnik: 2 litry 16v
Rocznik: 1995
Postów: 477
Domyślnie Odp: Mondeo mk II gaśnie przy przełączaniu na gaz BRC Sequent 24

teraz już wiesz że to nie parownik i kiepscy montażyści gazu.
like_2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 22:37   #6
power_777
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 43
Domyślnie Odp: Mondeo mk II gaśnie przy przełączaniu na gaz BRC Sequent 24

Cytat:
Napisał like_2008 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz już wiesz że to nie parownik i kiepscy montażyści gazu.
Nałożyły się dwie rzeczy. Dzisiaj podjechałem do gazownika: czujnik gazu padł na amen i to było powodem nieprzełączania się na gaz od niedzieli, a po regeneracji parownika ciśnienie wróciło do właściwego poziomu i autko znowu pięknie przełącza się i śmiga na lpg.
Temat uważam za zamknięty.
power_777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.