Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2010, 09:24   #1
wtyka85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Postów: 11
Domyślnie Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

Wczoraj przeżyłem prawdziwy szok. Podczas jazdy musiałem nagle zahamować. Posiadam Forda Mondeo kombi z ABS. Wyhamować musiałem z prędkości około 120 km/h, nacisnąłem bardzo gwałtownie z całej siły pedał hamulca, auto zwolniło i nagle pedał zrobił się miękki a hamulców już nie miałem. Wolno dojechałem do domu i auto zostawiłem, nie miałem czasu sprawdzać co się stało bo było już późno i ciemno. Waszym zdaniem co się mogło stać?

wtyka85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 09:36   #2
power_777
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 43
Domyślnie Odp: Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

przewód elastyczny w układzie hamulcowym pękł ze starości?
power_777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 09:41   #3
Adym
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2010
Skąd: Londyn
Model: Vectra c
Silnik: 1.9 cdti
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

Jak dla mnie padła ci pompa chamulcowa albo przewud ci wypad lup pęk.Był jakiś temat chyba na forum sprubuję ci znalesc.A tak z ciekawości to bardzo wdepnołeś w ten chamulec? Jak tak to gratuluje siły w nogach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o i znalazłem cos moze ci potpowiedzom dokładniej ale ja stawiam na przewód w gorszej sytaułaci pompa [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Pinki ; 10-06-2010 o 11:19 Powód: Popraw ortografie !
Adym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 09:57   #4
wtyka85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

No powiem szczerze że z całej siły wcisnąłem (mocniej się nie udało) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzisiaj po 15 będę szukał przyczyny, dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtyka85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 09:59   #5
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

Przyczyn może być kilka. Sprawź pod samochodem czy gdzieś jest mokro oraz wszystkie koła czy nie ma na nich śladu wycieku. Mógł walnąć cylinderek i cały płyn wyleciał.
konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 11:09   #6
Tari
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK3 Kombi/Galaxy MK3
Silnik: 3x Mondeo: MK3 2,0 130/MK3 2,0 130/MK3 2,2 155/Galaxy 2007 2,0 140
Rocznik: M2006/M2006/M2007/G2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

jakis czas temu ktos ostrzegal zeby wymieniac zawczasu elastyczne przewody bo maja tendencje do pekania.

a tak poza tematem:
Adym - zrobiles tyle karygodnych wrecz idiotycznych bledow ortograficznych, ze nasuwa sie pytanie czy robisz to specjalnie? bo jesli to cie bawi to uwierz mi, ze innych nie.
Tari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 11:20   #7
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

Cytat:
Napisał power_777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przewód elastyczny w układzie hamulcowym pękł
również mógł się ułamać któryś przewód sztywny,mógł nastąpić wyciek na wysprzęgliku hydraulicznym(ponieważ jest na tym samym obwodzie z braku płynu hamulcowego mogły się heble zapowietrzyć).Przy takim gwałtownym zapowietrzeniu stawiam na pęknięty przewód lub awarię tłoczka w zacisku (jeżeli masz z tyłu bębny to najszybciej tam).Pompa hamulcowa gdyby nawaliła to raczej nie byłoby wspomagania hamulców ,ale jakieś by były.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 13:30   #8
Adym
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2010
Skąd: Londyn
Model: Vectra c
Silnik: 1.9 cdti
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

Adym - zrobiles tyle karygodnych wrecz idiotycznych bledow ortograficznych, ze nasuwa sie pytanie czy robisz to specjalnie? bo jesli to cie bawi to uwierz mi, ze innych nie.[/QUOTE]

Niebende szukal wymuwki ale czesto pisze z slurzbowego laptopa tak jak teraz niema on polskich znakuw.Co do blenduw w poprzednim poscie nierobilem tego celowo bo wedlug mnie jest to zalosne tak jak niektuzy polacy zapominaja polskiego po dwuch miesiacach pracy za granica i to jest naprawde zalosne.To niejest wymuwka z mojej strony ale jestem dysortogafikiem i to mi nieulatwia pisania po polsku ale dzieki za upomnienie zaczne sie bardziej przykladac zanim cos napiszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 13:39   #9
Pitermaster
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

mi sie kiedys cos podobnego w innym autku zdarzylo. powod - zapowietrzone hamulce. Jak tylko zakupilem mondka, wymienilem wszystkie plyny hamulcowe, gdyz mechanik mi doradzil, ze jesli tego nie zrobie, to na trasie kiedys nacisne hamulec i on padnie do podlogi, doslownie opisal to co sie tobie przytrafilo
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 14:24   #10
Adym
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2010
Skąd: Londyn
Model: Vectra c
Silnik: 1.9 cdti
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Brak hamulców w czasie jazdy - szok!

A płynu nie dolewałeś ostatnio.Kumpel ostatnio w lagunie dolewał do płynu dot4 dot5 i jak każdy kto to zrobił płyn mu się zważył i musiał wymieniać cały układ hamulcowy mówił ze dosłownie kisiel mu się z płynu zrobił.wątpię że byś to zrobił ale zapytać wartoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , hamulce



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.