Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2011, 17:11   #51
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa

Sprzęgło może się ślizgać ale na załączonym biegu np. podczas przyśpieszania na wysokich biegach. Na dobrą sprawę co ma się ślizgać jeśli biegi są wysprzęglone na wduszonym pedale.

Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 21:13   #52
kuszek
ford::average
 
Avatar kuszek
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-10-2006
Skąd: NL
Model: mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa

Mi jeden mechanik powiedział że to jest jak się ma tempomat to obroty falują.U mnie też jaest tak jak się klime włączy.A wogule to auto dziwnie chodzi na klimie
__________________
kuszek
kuszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2011, 14:38   #53
skiiip
ford::amateur
 
Avatar skiiip
 
Zarejestrowany: 13-09-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa

Kuszek a co rozumiesz przez pojęcie "dziwnie chodzi na klimie"? Jeżeli chodzi o taki charakterystyczny głośny terkot to spójrz na pasek napędzający klimę i alternator, bo często to on wpada w wibracje i hałasuje... dobrym rozwiązaniem jest wówczas założenie rolki ze sprzęgłem kierunkowym na alternatorze (jest to obszernie opisane gdzieś na forum). U mnie to pomogło, choć miałem już wizję wydania 1300zł za cały komplet pasek+napinacz+mała dwumasa+rolki, a tymczasem kupiłem alternator od benzyny za 100 i pasek conti i jest oki, a minęło pół roku od wymiany. Pozdrawiam
skiiip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 16:14   #54
Adam84
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 16-03-2018
Skąd: Wlkp
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa

Witam podane się żeby nie zaśmiecać nowym tematem
Mam 2.0 tdci 130km mondeo mk3 2002r.
Zauważyłem dzisiaj że na biegu jałowy celują mi obroty
Egr jest odłaczony, kupiłem bo 2 tyg temu miał pęknięty wąż od kolektora ssacego wymieniłem na nowy
Ale całą stroną jest ozygana olejem gąbką od świec kostki na pasek wspomagania.
Ostatnio chciałem zmienić pasek wspomagania i zauważyłem że jak włożyłem śrubokręt pomiędzy napinacz a koło zaiskrzyło.Możliwe że ten syf z rury co został na kablach od świec daje przebicia i dla tego obroty Faluja?

Ostatnio edytowane przez Adam84 ; 28-03-2018 o 16:16
Adam84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 23:20   #55
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa

Cytat:
Napisał Adam84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem dzisiaj że na biegu jałowy celują mi obroty
WTF?

Cytat:
Napisał Adam84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
włożyłem śrubokręt pomiędzy napinacz a koło zaiskrzyło.Możliwe że ten syf z rury co został na kablach od świec daje przebicia?
W dieslu świece iskrowe? Brawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że bawiłeś się wkrętakiem na przekręconym kluczyku do odpalenia w trakcie grzania świec żarowych i zrobiłeś zwarcie- też BRAWO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 10:28   #56
Adam84
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 16-03-2018
Skąd: Wlkp
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WTF?



W dieslu świece iskrowe? Brawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że bawiłeś się wkrętakiem na przekręconym kluczyku do odpalenia w trakcie grzania świec żarowych i zrobiłeś zwarcie- też BRAWO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie iskrowe nie napisałem tego na świece żarowe idzie czerwony kabel i one nie są niczym zaślepiane i tam całe jest od oleju.zaiskrzyło na wyłączonym zapłonie to było delikatne .
Ale widocznie gdzieś albo masa nie łączy albo jakiś kabel ma przebicie.Dla tego pytam czy od tego mogą pływać obroty?
Adam84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 10:40   #57
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa

Cytat:
Napisał Adam84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla tego pytam czy od tego mogą pływać obroty?
Nie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 12:03   #58
Adam84
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 16-03-2018
Skąd: Wlkp
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Więc muszę szukać przyczyny gdzie indziej egr jest zaślepiony przeczyszcze cały układ kolektor ssący Interculer przewody może gdzieś jest tam nieszczęsne lub zawalone.
Intelculer najlepiej jak czyścić i czym?

Ostatnio edytowane przez Adam84 ; 29-03-2018 o 12:05
Adam84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 17:15   #59
Dysk112
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Ford Mondeo mk3 Szarpie i stuka

Witam.
Posiadam Forda Mondeo MK3 z silnikiem 2.0 TDCi 130KM. Problem polega na tym, że po odpaleniu i pracy na niskich obrotach, cała karoseria drga. Można także zauważyć, lekko falujące obroty, silnik pracuje nie równo(coś tłucze). Podłączyłem auto pod komputer i pokazało błąd EGR. Po próbie usunięcia błędu i ponownym skanie, pokazał się błąd wypadania zapłonów. Dodam, że auto ma dużą moc nawet po odpuszczeniu gazu auto czasami samo przyspiesza.Problem jest także z spalaniem miałem połowę baku zrobiłem 100km około 30-40 w mieście reszta trasa a już jest 1/4 w baku.Sprawdzałem także dawki paliwa i średnio 11-12mg i spada co chwileczke do 4-6mg.Prosze o pomoc.
Dysk112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 22:58   #60
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Ford Mondeo mk3 Szarpie i stuka

Cytat:
Napisał Dysk112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
błąd wypadania zapłonów
W dieslu?
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.