Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2009, 18:00   #11
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

Ostatnio w combi miałem opony Continental Vanco Contact drogie i do vana ale spalanie było super. Obecnie mam Kleber Dynaxer HP2. Ogólny wygląd opony kiepski ale w deszczu rewelacja. Kiedys miałem Dębicę Presto 2 - tragedia, trzeba było bardzo uważać przy hamowaniu w deszczu. Została wycofana z produkcji. Na Passio 2 jeżdzi kolega Skodą już chyba trzeci sezon i sobie chwali.

Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 18:37   #12
thermalfake
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-05-2007
Skąd: B-B
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci 74kW
Rocznik: 2004 kombi
Postów: 382
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

Ja powiem jedno - koniec z Dębicą, mówię tu na przykładzie zimówkek Frigo II, użytkowane 2 sezony, z małym przelotem, kupione nowe. Na następną zimę już ich po prostu nie mam zamiaru zakładać choć wyglądają jak nowe.
Po pierwszym sezonie wyskoczył kmiot od zewnątrz, bynajmniej nie od uszkodzenia mechanicznego. Serwis olał moją reklamację. Po tym sezonie to samo tylko od wewnątrz na drugiej oponie. Jeżdżone po dobrych drogach, wymiany sezonowe nie przedłużane.
Już wolę dołożyć grosz i kupić coś innego bo na nowych oponach nie mam zamiaru oszczędzać.
__________________
kolejny ford w łapkach
Everything we do is driven by you.
thermalfake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 19:37   #13
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

Cytat:
Napisał Paweł5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dębica PASSIO2?
Ja też mówię na podstawie zimówek ale nigdy więcej Dębica. Też kupiłem nowe ale pierwszej zimy były trzy razy wyważane i dopiero z trzecim razem się udało. Poza tym jak suchy asfalt wyją już od 40km/h Ogólnie nie jestem zadowolony z tych opon i teraz wolałbym coś innego. letnie mam Nokian i myślę że już ani zimą ani latem innych opon nie założę. Natomiast co do zamiany opon i felg w Twoim aucie, ja bym został przy takim rozmiarze jak masz czyli 14". 1.4 demonem ani mocy ani prędkości nie jest, gdyby jeszcze choć dizel to momentem by nadrobił a tak niestety.
Pozdrawiam
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 20:00   #14
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

Mój samochód kupiłem na Passio 2 (miały pół roku zużycia bierznika praktycznie zero). O ile na suchej nawierzchni były w miarę to na mokrej kompletna tragedia (włączyć radio maryja i modlitwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Ciężko było ruszyć na mokrym - ja jeszcze czegoś takiego nie miałem nigdy. Odradzam zdecydowanie.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 21:05   #15
iAntonio
ford::average
 
Avatar iAntonio
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Czechy, niedaleko Cieszyna
Model: Ford Focus Kombi (Mk2)
Silnik: 1,6 Ti VCT
Rocznik: 2005
Postów: 80
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

Niedawno obułem mojego fokusia w 195/55R15 Tigar (podobno z grupy Michelin)
Średnica kół taka sama jak na rozmiarze 185/65R14 więc różnicy w jeździe na razie nie zauważyłem (przejechałem ok.500km), ale na pewno lepiej się prezentują niż 14.

Moja opinia na temat Dębicy: pozytywna. Używałem długo aczkolwiek na Focusa bym nie założył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale na Punto i na Polo spisywały się dobrze i to parę ładnych tysięcy km, ale może dlatego że dużo wolniej się jeździ niż Fordem.

Przy okazji proszę o opinie na temat Tigar.
__________________
Wierny Fokusowi.
Był Fokus I/2000 1,8 TDDi 66kw
Jest Fokus II/2005 1,6 Ti VCT 85kw +LPG
iAntonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 21:37   #16
stauffenberg
ford::average
 
Avatar stauffenberg
 
Zarejestrowany: 23-11-2007
Skąd: Zabrze
Model: FOCUS 4
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 79
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

z debica tez kiedys mialem problem, z zimowki frigo wyskoczyly druty od tak sobie poszlo zbrojenie (zwane tez osnowa) opona byla na feldze (sezon letni wisiala w garazu), nie mialem natomiast problemu z reklamacja - wymienili na nowa, dodam jeszcze ze byl to rozmiar 13'. Obecnie na zime mam Frigo2 i bardzo zadowolony jestem, no zobaczymy co dalej. Podobna polka cenowa dla Debicy jest Czeska SAVA i podobno jest o niebo lepiej z jakoscia, tesc ma i sobie chwali - (185/65/14 toledo 1.9tdi)
__________________
must be TDdi
stauffenberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 21:54   #17
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

jesli chodzi o bridgestone to ja mam takie w swojej foce. fakt spory wydatek ale oponki super...

a w ogole to czy zmiana srednicy kola nie powoduje przeklaman we wskazaniach licznika?

p.s w poprzednim aucie w zimowkach frigo w 3 wyszly druty...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 09:31   #18
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

ja mam w clio 1.8 zamontowana save intense , super sie spisuje. FAkt ze narazie z 1000km zrobione na niej

Chociaz kumpel ma w seacie letnia debice i tez smiga ladnie. 2400km
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 19:42   #19
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

Koledzy wielkie dzięki za zainteresowanie tematem.
Czyli ... co rozumiem, że lepiej poszukać innej lepszej oponki niż ta Dębica Passio 2?

I tak zapytam o to co powinienem zapytać Was chyba na początku tematu a mianowicie.

Od nowości (początek 2003) w moim focusie (jestem 2 właścicielem) były opony letnie Continental ContiEcoContact 185/65R14 (to były opony na pierwszy fabryczny montaż Made in France). Autko przejechało na nich 60tys km głównie miasto, głębokość bieżnika mierzona suwmiarką wychodzi mi że w najlepszym miejscu (pośrodku bieżnika opony) ma 5-6mm, po bokach przy brzegu opony wiadomo ciut mniej. Wszystkie cztery gumy mają podobną głębokość bieżnika. Data produkcji tych opon to 37 tydzień 2002 roku. Czyli na dzień dzisiejszy mają 7lat

Może po prostu niepotrzebna jest jeszcze na ten sezon jakakolwiek inwestycja w opony?

Jaki jest czasokres użytkowania opony, ile lat trzeba aby tak naprawdę jej skuteczność była marna mimo w miarę dobrego bieżnika?
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 20:29   #20
stauffenberg
ford::average
 
Avatar stauffenberg
 
Zarejestrowany: 23-11-2007
Skąd: Zabrze
Model: FOCUS 4
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 79
Domyślnie Odp: Rozterki oponowe

Cytat:
Napisał Paweł5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli ... co rozumiem, że lepiej poszukać innej lepszej oponki niż ta Dębica Passio 2?
Bierz SAVE intense, o ten mogel mi chodzilo we wczesniejszym poscie.

Cytat:
Napisał Paweł5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może po prostu niepotrzebna jest jeszcze na ten sezon jakakolwiek inwestycja w opony?
jezeli nie zauwazasz zadnych spekan wewnatrz bieżnika i na bokach opony no i wogole gdziekolwiek to ja by nie zmienial
__________________
must be TDdi
stauffenberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.