Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2012, 19:43   #101
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

I ja też dołączam do klubu słanącego zamka klapy. Dokładnie te same objawy co wyżej. W ubiegłe lato problem oczywiście występował, jesień i zima spokój aż od kilku dni znów to samo.
Podejrzewam, że gdzieś musi być jakieś słabe połączenie lub przetarty kabelek - jak jest wilgotne powietrze to jest lepszy przepływ prądu, jak wilgotność spada to coś przestaje stykać.

etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2012, 19:58   #102
adziok09
ford::average
 
Avatar adziok09
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 113
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

jak będzie jutro pogoda to biorę się do roboty bo ten zamek to jest tragedia przynajmniej w lato. Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć więc rozkręcę wszystko wysmaruje smarem i sprawdzę może coś to da bo to właśnie polega na tym że jak otworze to ok ale jak zamknę i chce otworzyć jeszcze raz to ni huhu muszę odczekać kilka minut....
adziok09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2012, 20:17   #103
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Z ciekawości poszedłem do samochodu, wydłubałem te gumowe osłony i niestety nic niepokojącego niestety nie rzuciło mi się w oczy. Wszystkie kabelki czyściutkie, żadnych przetarć. Trzeba szukać pod plastikiem klapy...
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 06:58   #104
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

adziok09, zdziałałeś coś w temacie zamka?
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 12:47   #105
AmaterasuX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 (130KM)
Rocznik: 2002
Postów: 140
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

no wlasnie ja tez tak mam ze nie dziala, albo strasznie dlugo trzeba czekac zeby zalaczylo... szczegolnie jak na sloncu stoi w 30 stopniach :/
AmaterasuX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 13:14   #106
puniu01
ford::advanced
 
Avatar puniu01
 
Zarejestrowany: 26-10-2011
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo MKIII pakiet RS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 215
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Objawy te same. Wczoraj zalalem caly zamek kierowcy wd40. Wszystko dzialalo pieknie, mikrostyk i przycisk w kabinie. Dzisiaj po poludniu probuje otworzyc bagaznik i dalej to samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. otwiera tylko z pilota i kluczykiem. Teraz juz wiem ze na 100% winien jest zamek kierowcy ale jak naprawic go na dluzszy czas? Pozdrawiam
puniu01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2012, 20:08   #107
NICO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Witam ponownie.
Widzę, że klub niedziałającego zamka bagażnika w wyższych temperaturach się powiększa.
Czy ktoś już doszedł gdzie tkwi przyczyna?
To wygląda jakby w obwodzie zasilającym był jakiś bimetal (zabezpieczenie przeciążeniowe) i pod wpływem ciepła rozłączał obwód.
Zwarcia eliminują bezpieczniki, więc może i jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie mające na celu ochronę instalacji przed przeciążeniem lub akumulator przed całkowitym wyładowaniem?
Powyższe przyszło mi na myśl ponieważ tak jak już zostało to napisane w chłodne dni zamek niby otwiera ale po wciśnięciu go kilka razy z rzędu przestaje pracować i właśnie takie się jego zachowanie zasugerowało mi ten pomysł z zabezpieczeniem przeciwprzeciążeniowym. Co o tym sądzicie?
Może ma ktoś jakiegoś znajomego elektryka samochodowego, który miałby o tym pojęcie?
NICO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 21:06   #108
adziok09
ford::average
 
Avatar adziok09
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 113
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Witajcie!

Wczoraj wziąłem się za bagażnik
Zdjąłem tapicerkę, i wszystko szło dobrze oprócz tego że nie mogłem odkręcić zamka( trzy śruby widać je po otworzeniu bagażnika) jedną odkręciłem ale w dwóch kolejnych gwint się wyrobił, musiałem dobrać się do zamka od wewnątrz odkręciłem bez problemowo 2 śruby gwiazdkowe okazało się że to śruby od elektronicznego silnika który otwiera klapę. Tak jak zobaczyłem to konstrukcja zamka jest jak budowa cepa. Ten silniczek kończy się ramieniem które pod wpływem impulsu elek. naciska na kawałek metalu które odblokowuje zamek. Na piskałem do wnętrza zamka wd-40 kable spryskałem i niestety du*a nic to nie dało dalej gdy naciśnie się raz to zamek się otwiera ale jak naciśnie się drugi raz to już słabnie. Sprawdziłem mikro przełącznik wygląda jak nowy także to nie jego wina. Nie znam się na silniczkach elek. ale czy to możliwe żeby pod wpływem temperatury słabnął? Może już ktoś naprawiał to w serwisie i podzieli się swoją wiedzą bo już sporo osób ma z tym problem..... Szczerze to myślę że trzeba to wymienić ale ten silniczek ani nie jest spalony wygląda jak nowy a nie jest od MADE IN CHINA tylko z firmy HELLA
adziok09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 21:17   #109
NICO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

To nie jest problem silniczka, ktoś już to sprawdzał żarówką i ona też przestawała świecić po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku zwalniającego zamek bagażnika.
Problem jest w dostarczeniu odpowiedniego napięcia do silniczka, które "zanika" po kilkukrotnym wciśnięciu tego przycisku lub nagrzaniu się samochodu na słońcu.
I to jest zagadka, co powoduje ten zanik napięcia?
NICO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 23:35   #110
adziok09
ford::average
 
Avatar adziok09
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 113
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

kurde... pewnie to jakaś pierdoła
Jeżeli ma ktoś jakieś sugestie niech pisze śmiało bo problem nie jest wcale błahy jak się wydaje np. wczoraj pod marketem cały wózek musiałem pakować do środka bo bagażnik ani rusz- trochę to siara podjeżdżać taką fajna bryczką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ładować bagaże do środka bo bagażnik pokaźnych rozmiarów nie chce się otworzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adziok09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klapa bagażnika , zamek bagażnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.