Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2011, 20:49   #1
tdj
ford::average
 
Avatar tdj
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 65
Domyślnie [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

Witam,
Ostatnio co jakis czas szczegolnie podczas duzych mrozow po odpaleniu po kilku sekundach na chwile spadaja obroty, a silnik wydaje odglosy jakby mial zgasnac ( raz zgasl), chwilke sie zadlawi i pozniej pracuje juz normalnie.
Tankuje na bp, ultimatea, silnik odpala bardzo ladnie - jak w lecie. Filtry wymieniane na jesieni.
Szukalem na forum i znalazlem wiele tematow, jednak bez odpowiedzi np:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

z gory dzieki za pomoc


Ostatnio edytowane przez tdj ; 22-02-2011 o 20:52
tdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 20:19   #2
mp_t68i
ford::amateur
 
Avatar mp_t68i
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-11-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MKII Kombi
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

Ja w mojej foce mam ten sam problem i kolega w Foce 1,8 TDCI z 2007 roku też ma ten problem... także chyba urok tych silników. Kiedy jest ciepło problemu nie ma.
mp_t68i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 20:47   #3
tdj
ford::average
 
Avatar tdj
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 65
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

Zatem pewnie to normalne, to dobrze. Dzieki za odpowiedz.
tdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 15:55   #4
pezet3
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2007
Skąd: Krakow-Wieliczka
Model: B Y Ł Focus Kombi / JEST Fiat Croma
Silnik: 1.8 TDCi / 1.9 16v 150
Rocznik: 2007 / 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

U mnie to samo, tylko tyle ze obroty sie wahaja przez jakies 15 sek miedzy 900 a 1000, i jak odpale to kopci na siwo przez 10 sek.. Raz tak jakos spadly obroty ze wydawalo mi sie ze zgasnie ale nie zgasl.
pezet3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 18:30   #5
agin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-05-2006
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

Sprawdzcie po pierwsze świece ja sprawdzałem w grudniu i było ok w styczniu 3 na 4 były spalone a co za tym idzie falujące obroty i ledziutkie przerywanie po odpaleniu. Po wymianie pali od tyku i równe obroty
agin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 21:18   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

Jeżeli EGR się zatnie w pozycji zamkniętej to również mogą być problemy z odpaleniem oraz głośną pracą silnika.
Jednak w pierwszej kolejności sprawdziłbym świece żarowe - to pokaże komputer w ASO. Ja za same błędy płaciłem 70zł.
W drugiej EGR.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 22:24   #7
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

ultimate, v-power, platinium co chcesz a wszystko brane z bazy pod sokółką, jest to rosyjska ropa wzbogacana dodatkami z tzw. wiadra. nie wierzycie? kolega tam pracuje, na wschód od wisły wszystkie koncerny się tam zaopatrują. wobec czego że jest to takie samo paliwo robi się gęstsze na mrozie i stąd wahania obrotów. potem jakoś idzie, choć dolewałbym coś jeszcze do tego.
waldek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 05:03   #8
webool
ford::average
 
Avatar webool
 
Zarejestrowany: 05-08-2006
Skąd: syców
Model: Focus
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

Cytat:
Napisał waldek72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ultimate, v-power, platinium co chcesz a wszystko brane z bazy pod sokółką, jest to rosyjska ropa wzbogacana dodatkami z tzw. wiadra. nie wierzycie? kolega tam pracuje, na wschód od wisły wszystkie koncerny się tam zaopatrują. wobec czego że jest to takie samo paliwo robi się gęstsze na mrozie i stąd wahania obrotów. potem jakoś idzie, choć dolewałbym coś jeszcze do tego.
pytanie jak by była ropa Libijska to by było ok?

cos tam kolego wiesz gdzies tam dzwony graja tylko gdzie i tu masz problem

A zapytaj kolege skąd shell bierze V-power diesel i v-power Racing

Faktem ze podstawowe paliwa sa obecnie brane tylko z Lotosa (do końca roku z Orlenu)
ale istota sa wlaśnie dodatki (to jak podobnie w kuchni przyprawiasz schaboszczaka to też nie walisz kilo soli tylko szukasz takich kombinacji przypraw że twoje schaboszczaki sa wybitne )

co do mrozu kazdy diesel nawet z ksiezyca robi sie geściejszy (temp metnienia od - 10)a całkowita blokada (temp blokady filtra -36 -42 ) wiec od - 10 zaleca sie lanie Depresatora

A najwazniejsze to wymieniać reguralnie filtry paliwa (bo to oczywistae dla niektórych nie jest czyli min raz na rok
__________________
Już niedługo nowa fotka .. nowej foki .....tu link do fotki...
webool jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 16:02   #9
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

widząc twój avatar można domyślać się kogo reprezentujesz. kolego z shella sprawdź więc w swojej firmie czy jest to prawda że twój koncern kupując paliwo w orlenie odbiera je (również bo nie tylko tam) w bazie koło sokółki. sprawdź też skąd pochodzi paliwo tam składowane. możesz sprawdzić również czy do swoich cystern dodajecie dodatki bezpośrednio do cysterny.
jak już to sprawdzisz opowiedz swoje wrażenia.

Ostatnio edytowane przez waldek72 ; 25-02-2011 o 16:25
waldek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 23:46   #10
graanka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: Lublin
Model: ford focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: [1.8TDCI] Odpalanie na mrozie, spadajace obroty i dlawienie sie silnika.

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam podobny problem ze spadającymi obrotami silnika , z tym że obroty spadaja nie zaraz po odpaleniu , lecz w czasie jazdy - przy redukcji biegów - na dwójce dochodzi do 1,5 max predkość 40/h i nie mozna dalej nic zrobic. Nie ma reguły kiedy ( przynajmniej jej nie zauwazyłam). Problem pojawia sie od około tygodnia .
Znajomy podowiedział mi że moze to byc zatkany filtr paliwa .
A wy co o tym myslicie ?
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
graanka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.