Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2014, 09:51   #111
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

sama połoś może nie wibruje a dysbalans wprowadza przegub a moze wielokliny masz wybite na wyjściu ze skrzyni (lewa czyli kierowcy).

Bo jeśłi chodzi o stronę pasażera - prawą, to tutaj wszystko musi być w zestawie wyważone.

W starym wozie ciężko jest pozbyć się wszystkich luzów i wibracji, czasem trzeba pójśc na kompromis. Ale też nie wim jak duża wibracja jest, bo o kwestia umowna co dla jednego dużó, to dla drugiego w granicach tolerancji.

bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 12:07   #112
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Z lewą półosią mam taki kabaret,to fakt,że auto nie nowe,ale kiedy na czas reklamacji założył mi mechanik stare to auto płynie,zero wibracji tej lewej półosi,ale może być jak piszesz Bartixr ,że w tej nowej przegub wpada w taką wibrację,ale to już druga,bo nawet ta reklamowana tez wpadała w wibrację,nie wiem czy już te zamienniki takie kijowe produkują,żałuje,że nie wysłałem do regeneracji do Torunia.No bo chyba sam mechanik raczej, nie mógł coś tam żle skręcić,poskładać,zamontować czy jak.A fakt,faktem,wibrację są duże,bardzo odczuwalne,jade do mechanika jeszcze raz,może coś się wyjaśni.

Ostatnio edytowane przez falcon226 ; 12-02-2014 o 12:13
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 19:35   #113
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Może na starej półosi występuje sytuacje , że "jedno dopasowało się " do drugiego i współgra to razem.
Ja regenerowałem w Toruni, motomax, pieknie wyważone przyszło, poznaczone kropki jak złożyć i jest super.

Ale napisze jeszcze jedno, nie lekcewać kół i tarczy.
Tak rozumiem, że na starej półosi nie biło.. ale spróbuj zameinić koła stronami.
Obejrzyj dokładnie oponę czy nie ma wybrzuszeń.
Miałem przypadek, że pięknie sie wyważaja koła a "napierd...".. kord był pęknięty i wybuliło i to nie na boku a na bieżniku.
Widac był odopiero jak zdjałem koło i patrzyłem na bieżnik w płaszczyźnie rownoległem do powierzchni przylegania gumy do nawierzchni.
Wyważarka doważyła, ale podczas jazdy skakała kierownica. Anioł stróz mnie uchronił, że nie guma nie wystrzeliła. Przejeździłem tak kilkaset km i to z znacznymi predkościami.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 08:22   #114
BIAŁY77
ford::beginner
 
Avatar BIAŁY77
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: Puławy
Model: FORD GALAXY
Silnik: 2.3 16V
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

to co ci stuka to mechanizm rónicowy w skrzyni na satelitach i nie oplaci ci sie tego robic za prawą półoś z obydwoma przegłubami zapłaciłem 250zl zamiennik tak wiec sa tansz czesci tylko trzeba poszukać i najlepiej nie w dużych hurtowniach
BIAŁY77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 06:04   #115
edwardboss
ford::amateur
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 21-12-2012
Skąd: bolesławiec
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Witam , potrzebuję tych dwóch elementów zaznaczonych na zdjęciu,ewentualnie samej podkładki pod sprężynę. Może komuś została po wymianie nowej półosi. Nie bardzo wiem gdzie to dostać na allegro sprzedają tylko w komplecie z półosią a w serwisie pewnie zawołają jak za zboże.

Te mosiężne pierścienie są dostępne [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy kupował ktoś uszczelniacz do skrzyni ten co wchodzi półoś , można gdzieś go dostać poza serwisem ?


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg tt.JPG (73.5 KB, 223 wyświetleń)
edwardboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2015, 07:45   #116
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Po wymianie całej podpory z motomaxu[tak na marginesie,porządny produkt]poprawili fabrykę,mam delikatny wyciek oleju ze skrzyni tam gdzie wchodzi wałek,nie wiem czy coś się nie zgrało,czy mechanik coś mógł niedopatrzeć,czy uszczelniacz się nie zgrał??czy wiek auta robi swoje??
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2015, 07:54   #117
slawekcbr
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Uszczelnacz nowy?
slawekcbr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2015, 08:04   #118
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Żebym to wiedział,człowiek zdaje się na wiedze mechanika i jego rzetelność.Ale tu może być przyczyna??że stary mógł założyć?
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2015, 08:08   #119
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Jak założył stary to jak najbardziej może lecieć.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 09:47   #120
mormax
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9TDI ANU
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Witam,

właśnie wczoraj przy wymianie amortyzatorów usłyszałem "wyrok" i próbuję teraz skompletować części.

Nie wiem, którą wersję silnika posiadał autor wątku, ale w Motormaxie dowiedziałem się, że niestety do 90KM nie mają części na sprzedaż - w grę wchodzi tylko regeneracja.

Zastanawiam się czy numery części podane przez autora będą pasować do mojego auta. Poza Motormaxem widziałem tylko kilka ofert na portalu aukcyjnym, ale 260zł za komplet części nie wzbudza u mnie zaufania co do jakości (szczególnie biorąc pod uwagę historie przytaczane przez niektórych forumowiczów w wątku). Jeden sprzedawca sprzedaje tylko półoś po regeneracji, a wałek pośredni musiałbym kupować osobno i tu rodzą się wątpliwości czy para będzie dobrze współpracować ze sobą. Czy ma ktoś inne pomysły?
mormax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.