Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2015, 20:48   #11
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

Cytat:
Napisał stomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdzałeś ten drugi czujnik? Ten od temperatury zewnętrznej?
hmmm teraz kolego mnie zaskoczyłeś. Z tego co czytałem, to od tego jest czujnik ciśnienia. Jeżeli się mylę to naprowadź mnie gdzie go szukać

eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2015, 16:38   #12
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

chyba problem mam rozwiązany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uszkodzony był czujnik oszronienia. spiąłem go na krótko i klima załącza sie bez problemowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak pogoda pozwoli, jutro założę inny używany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czujnik wymieniony klima śmiga aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj jest jak się dobrać do tego ustrojstwa, tylko niestety, przynajmniej u mnie, trzeba było odłączyć akumulator i odkręcić podukszę pasażera po wyciągnieciu i odkręceniu obudowy schowka, gdyż wtyczka do czujnika tam się znajduje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to są 2 śrubki na imbus 6 więc 3 minutki więcej pracy.

mam jeszcze pytanie, spalila mi się żarówka od podświetlenia nawiewu, ktoś podpowie jaka to jest ?

Ostatnio edytowane przez eweryst ; 26-03-2015 o 10:25
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 08:31   #13
interside
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Biłgoraj
Model: Focus mk2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

Witam
Mam pytanie a nie chce zakładać kolejnych tematów wiec dołączę się do tego wątku.. Czy manualną klimę da się zdiagnozować jakimś programem? Mam na myśli błędy, czujniki, ciśnienie, czy wentylator, pytam do mam podobny problem w focus 2 klima manualna a fordscan pokasuje mi tylko stan włącznika AC na OFF (led w przycisku się zaświeca) żadnych innych parametrów. a może jest jakiś inny program? Przekaźnik i bezpiecznik OK.
interside jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 06:37   #14
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

w moim galaxy na pewno nie paskuje program.
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 15:55   #15
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

manualna klima działa banalnie.
presostat, bodajże na filtrze wilgosci daje informacje o ciśnieniach i daje załączyć sprezarke i ja rozlacza oraz załącza wentylatory na szybko bieg.
czujnik oszronienia informuje o temp w parowniku i tez moze rozlaczać sprzeglo.
sprzeglo na kompresorze elektryczne, sprawdzic.

zacznij od sprawdzenia czy jest gaz, i czy uklad jest szczelny jesli go brakuje.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2015, 10:21   #16
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

podjedz sobie niech ci zmierzy cisnienie klimaciarz. Mnie to nic nie kosztowało i wiedziałem mniej wiecej czy uklad szczelny w tym poscie masz napisane mniej wiecej jakie cisnienie przy jakiej temperaturze powinno być sprawdza sie to na zgaszonym aucie. pozniej proponuje sprawdzic czy czujnik cisnienia jest sprawny. nie wiem jak u ciebie w aucie, ale w galaxy zwiera sie 2 piny i załączasz uklad. jezeli tutaj nie działa pozostaje czujnik oszronienia. Też go można na krótko pospinac.
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2015, 13:22   #17
makaze84
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-04-2013
Skąd: Chorzów
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 33
Domyślnie

Witam. Podepne się pod temat. Mam Galaxy 2.0 mk1 z manualną klimą i padła mi sprężarka. Chciałbym ją wymienić ale jak mam sprawdzić jaką mam kupić bo są 2 rodzaje Visteon i Sanden (lub jakoś tak) a na mojej uszkodzonej z naklejki starły się wszelkie napisy.
makaze84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 16:05   #18
ford_serwis_marki
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-07-2015
Skąd: Marki pod Warszawą
Model: FORD
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

Ja bym porównywał sprężarki po wyglądzie. Tylko Michał, dobrze się przypatrz i podczas zamawiania pytaj czy można ją zwrócić gdyby była uszkodzona. Sporo sprężarek używek do nas przychodzi i są albo zajechane albo elektrycznie nie sprawne
ford_serwis_marki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.