Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2015, 20:18   #1
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Klimatyzacja manualna nie odpala

Witam
przeszukałem forum, ale niestety nic nie znalazłem w temacie manualnej klimy. Chodzi o to, że po włączeniu klimy świeci dioda AC, ale niestety ani klima ani wentylator nie odpala. Rok temu wymieniałem rurkę i osuszacz, czujnik założyłem używany. niby cały zeszły sezon wszystko działało bez zarzutu. Gdzie jest bezpiecznik i przekaźnik od klimy ??
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przekaźnika wentylatorów, czy jeżeli by padł, to wtedy odpali się klima a nie będą chodzić wentylatory? mam troszkę uszkodzony wtyk od czujnika na zegary i mi raz pokazuje 0 a raz normalnie a raz skacze :/ i w ogóle czy przekaźnik jest jeden do klimy i chłodnicy ?


Ostatnio edytowane przez eweryst ; 10-03-2015 o 21:43
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 10:53   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: klimatyzacja manualna nie odpala

Sprawdź czy jest gaz w układzie.. vag-com zgłosi bład diagnostyczny, lub ewentualnie.
Sprawdź czy sprzęgło kompresora jest żywe - daj tam 12V.
To tak na początek.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 14:28   #3
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: klimatyzacja manualna nie odpala

Poza tym, żeby klima się załączyła to temperatura na zewnątrz musi być powyżej 5 stopni.
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 15:52   #4
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: klimatyzacja manualna nie odpala

bylem dzisiaj sprawdzić cisnienie (ile czynnika jest nie wiem brak kasy na dobicie) i klimaciarz powiedział, że przy takim ciśnieniu powinna klima wystartować. Nasunęła mi się jeszcze myśl... mam nadpalony rezystor nawiewu, działa tylko na 3 i 4 biegu czy to może mieć na to wpływ ? rok temu po włączeniu klimy od razu załączał sie wentylator a teraz ciszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr napisz, jaka jest zależność między wentylatorem chlodniczki klimatyzacji i kompresorem, gdy jedno jest popsute, to drugie tez nie odpali ? niestety mam warsztat do klimy pod chmurka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego narazie nie sprawdze na krótko kompresora :/
stomat probowałem załączyć klime przy chyba ponad 10 stopni i nic :/
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 16:25   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: klimatyzacja manualna nie odpala

wentylatory chłodnicy muszą chodzić na wolnym biegu (przy ciśneiniu krytycznym w układzie wchdoza na max. prędkość), aby zbijac temp. ale bez niego ukłąd powinen wystartować(załączyć się kompresor)

sprawdź choć omomierzem, czy cewka sprzęgła jest ok.
a w ideale daj tam +12 z akumulatora (tylko zwarcia nie zrób) i sprzęgło usłyszysz.

marny twój klimaciarz, jak nie umie podstawowych spraw sprawdzić i dać wstępną diagnozę.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 16:37   #6
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: klimatyzacja manualna nie odpala

bylem tylko na sprawdzeniu cisnienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żeby wykluczyć nieszczelność, gość zajmuje sie tylko nabijaniem klimy, odgrzybianiem i ewentualnie kontrastem sprawdzić nieszczelność. itp. tak jak pisałem mam warsztat pod chmurka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec jak bedzie ladniej to sprawdze sprzęgło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz niestety osłonę musze sciągać, a nie mam oryginalnej, wiec pozniej problem z trafieniem srubami jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i dziś pojawiła się dziwna sytuacja, pojechałem parę km i musiałem na kogoś czekać, było zimno więc posiedziałem w odpalonym aucie z dmuchawa. po powrocie stwierdziłem, że sprawdzę i o dziwo klima sie załączyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazłem coś takiego do fokusa:

Dlaczego ustalenie ciśnienia jest trudne, i tak bardzo zależy od temp.-odpowiedzią jest wykres dla czynnika chłodniczego wg przemiany ciecz-gaz.
Np. wg. tabeli przemiany dla R134a
Temp/C - ciśnienie/bar
0 stC= 2 bar
5stC = 2,5bar
10=3,1
15=3,95
20=4,8
25=5,6
30'C=6,6bar

A klima powinna załączyć między 2.7 a 3.2 bara

dzisiaj podczas pomiaru ciśnienia było 2,5 bara, kiedy zajechałem do domu temp pokazywała ok 6 stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc pewnie ciutke czynnika brakuje i pokazywało za małe ciśnienie, zobaczymy jak bedzie ok 15 stopni czy odpali

Ostatnio edytowane przez eweryst ; 12-03-2015 o 04:57
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2015, 09:29   #7
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

niestety klima raz odpala 5 razy nie.... powiedzcie mi jak powinna wyglądać rezystancja mierząc ten czujnik omomierzem?
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2015, 20:32   #8
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

jesli masz na mysli presostat to przelacza go cisnienia i nie jest oparty na rezystancji..
mi klimatyzacja zalacza sie i w zimie gdy wlacze obieg wewnetrzny.
twoj problrm to raczej brak czynnika... mozna odessac i zobaczyc ile gram jest w ukladzie
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2015, 21:24   #9
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

Kolego przy ok 6 stopniach było ciśnienie ok 2,5 bara wiec z tego co znalazłem dobrze jest :-( Jak się klima załączyła to szybko chłodziło. jak będzie cieplej wtedy przeczyszczę styki na wtyczka i zobaczę wtedy. Sprawdzę jak będzie wystarczająco czujnik, powinien przy odpowiednim ciśnieniu zewrzeć styki i załączyć.

dzisiaj dla pewności podjechałem na pomiar ciśnienia w układzie było ponad 4 bary, tak więc wykluczam brak czynnika. Sprawdziłem jeszcze wtyczkę do kompresora i napięcie nie dochodzi. Niestety czujnika nie dałem rady sprawdzić, ciężki dostęp i brak odpowiedniej ilości czasu:/ trzeba poluzować osuszacz żeby ściągnąć wtyczkę

Ostatnio edytowane przez eweryst ; 23-03-2015 o 18:24
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 21:42   #10
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Klimatyzacja manualna nie odpala

A sprawdzałeś ten drugi czujnik? Ten od temperatury zewnętrznej?
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.