Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2009, 11:54   #11
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Nagle wylaczyl sie licznik predkosci

Cytat:
Napisał sseeb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy ktoś się orientuje ile kosztuje sama wymiana tegoż to czajniczka
Ja zapłaciłem niecałe 60 złotych, bo robiłem to w ASOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2009, 17:49   #12
Rafall78
ford::average
 
Avatar Rafall78
 
Zarejestrowany: 16-04-2008
Skąd: podkarpacie
Model: Focus I
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Nagle wylaczyl sie licznik predkosci

Niestety, ten typ tak już ma. Też muszę wymienić. Ach ten Ford...
__________________
----------------
Computer
Numeric
Control
----------------
Rafall78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2009, 21:10   #13
forcus
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Nagle wylaczyl sie licznik predkosci

cenę czujnika jako część oraz czujnik z wymianą możesz orientacyjnie zobaczyć na stronie abscar, to taki serwis forda w w-wie (nie aso) szerko znany na forum.
forcus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 17:16   #14
marek_3535
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-09-2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nagle wylaczyl sie licznik predkosci

Jeden koleś pisał niedawno że w aso zapłacił 90zł.Przy wymianie istnieje ryzyko że pęknie czujnik i wtedy robi się ogromny problem.Z czujnikiem walczyłem kilkadziesiąt minut,ale wcześniej trzeba wyjąć bolec zabezpieczający z którym miałem jeszcze większe kłopoty.
marek_3535 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 20:01   #15
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Nagle wylaczyl sie licznik predkosci

Wymieniłem sam i to nawet bez kanału a nie należę do chudzielców . Musiałem jedynie najechać przodem na dwie cegły . Przed przystąpieniem do wymiany radzę obficie spryskać czujnik np. wd 40 albo czymś podobnym , dopiero co najmniej po kilkunastu minutach próbować wyciągać bolec, warto mieć kilka różnych narzędzi którymi jest możliwość dość mocno go złapać a łatwiej go będzie złapać jak się urwie taki mały odstający kawałek plastiku przez który przechodzi bolec ( jest to część czujnika więc i tak pójdzie do wyrzucenia ) Czujnik lekko na boki okręcać i ciągnąć z wyczuciem aby nie urwać. Razem z czujnikiem należy od razu kupić zawleczkę zabezpieczającą bolec. Nie mówię że było łatwo ale się da. Na pewno nie każdy ma czas i ochotę na takie spędzanie wolnego czasu .
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 12:21   #16
Rafall78
ford::average
 
Avatar Rafall78
 
Zarejestrowany: 16-04-2008
Skąd: podkarpacie
Model: Focus I
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Nagle wylaczyl sie licznik predkosci

No i w końcu wymieniłem dziada... Tyle z niego zostało (fotka)
Trochę się z nim namęczyłem, dopiero dobre kombinerki (200mm) pomogły. Był luźny, obkręcał się a niechciał wyjść do góry. Na ale dało się.
Przy okazji odpiąłem aku aby skasować check engine bo zapalił się w momencie jak zawiesił się wyświetlacz w liczniku (poziome kreski). Jak na razie wszystko ok.
P.S. w ASO w Tarnobrzegu zawołali za wymianę 80PLN
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC05283.JPG (10.7 KB, 97 wyświetleń)
__________________
----------------
Computer
Numeric
Control
----------------
Rafall78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2009, 20:21   #17
Dekar
ford::average
 
Avatar Dekar
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Szklarska Poreba
Model: Ford Focus 3D
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nagle wylaczyl sie licznik predkosci

troche to czasu minelo zanim wymienilel ten czujnik ale udalo sie ! zrobilem jak radzil koleg oisom i nie zalowalem wd40 ale z nazedzi jakie byly mi potrzebne to tylko kombinerki i szmata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jesli chodzi o ta blaszke (zabespieczenie czujnika) to poszlo bardzo latwo delikatnie ja wysunelem i bez zadnego problemu wyszla! a sam czujnik to naprawde ciezki do wyciagnieca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale dla tych co sami sie beda brac za wymiane to polecam kanal bo naprawde ulatwia prace !A oto fop przed wyciagniecim i po wyciagnieci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak mocno go nie uszkodzilem ale zawsze jakies straty musz byc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P.JPG (19.2 KB, 96 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg po.JPG (18.6 KB, 84 wyświetleń)
Dekar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.