Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2009, 18:55   #1
mikra
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8 TD MK1
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie wymiana silnika z MK1 1.8TD 96r na silnik z MK2 1.8TD czy jest to możliwe??

witam , mam takie zapytanie do bardziej doświadczonych użytkowników forum . czy można wstawić silnik MK2 1.8 TD do Forda Mondeo 1.8 TD 1996 r . z silnikiem MK1????
proszę o pomoc ????


Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 16-01-2011 o 01:40 Powód: Dostosowanie tematu do regulaminu
mikra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 19:07   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: wymiana silnika w Fordzie Mondeo

jak najbardziej... pamiętaj tylko z przełożeniem zaworu ze starej pompy. nie bedzie problemów z odpaleniem
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 20:08   #3
mikra
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8 TD MK1
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie Odp: wymiana silnika w Fordzie Mondeo

Dzięki za szybka odpowiedz . Ale o który zawór chodzi?? i co z wtryskiwaczem sterującym ???
mikra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 20:10   #4
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: wymiana silnika w Fordzie Mondeo

chodzi o zawór odcinający na pompie - jest on sparowany z immo
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 23:21   #5
dominik107
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 26-08-2007
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2011
Postów: 65
Domyślnie Odp: wymiana silnika w Fordzie Mondeo

Ja temat w marcu tego roku przerabialem i nie jest to wcale takie proste. Dokladniej opisal mi to nasz kolega z forum "batman21"

"WITAM
szczerze nie polecam wymiany silnika 1,8 td na 1,8 td endura de. teoretycznie nie ma wiele przeszkód ale....
kolektor oraz placzenie z rura wydechowa jest do przeróbki, i co najgorsze to to, że mondeo mk1 w silniku 1,8td nie posiada komputera, tylko sterowniki natomiast endura jest juz obslugiwana przez komputer, który należy dolożyc wraz ze zmiana calej wiązki elektrycznej. uprzedzam ze nie jest to operacja prosta ani tania. mozna pominac instalacje komputera do silnika endura jednak nalezy wtedy przelozyc pompe paliwa ze starego silnika, gdyż ta z endury bez sterowania komputerem powoduje ze praca silnika jest niezadowalająca.
oprocz problemow z komputerem dochodza jeszcze trudnosci z immo, wtyczkami i gniazdami oraz wieloma innymi dziwnymi rzeczami. podsumowując zdecydowanie wygodniej i taniej zakupic silnik identyczny z tym przeznaczonym do wymiany i uniknąć wielu problemow.
w moim przypadku endura de pracuje na pompie ze starego silika po wielu zmudnych regulacjach kąta wtrysku i innych zmiennych przez wielu fachowcow ale drugi raz nie podjalbym sie takiej prezekladki. pozdrawiam"
dominik107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 23:22   #6
dominik107
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 26-08-2007
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2011
Postów: 65
Domyślnie Odp: wymiana silnika w Fordzie Mondeo

Wiec jest to temat naprawde do przemyslenia czy warto az tak angazowac srodki pieniezne w tak stary samochod i narazac sie jeszcze na jakies ewentualne problemy ze zgraniem takiego skladaka

Ostatnio edytowane przez dominik107 ; 11-10-2009 o 23:24
dominik107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 09:16   #7
mikra
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8 TD MK1
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie Odp: wymiana silnika w Fordzie Mondeo

dzięki wielkie za pomoc . jednak nie opłaca się mi przekładać tego silnika . thx
mikra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2009, 19:08   #8
czekoladowymis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Podkarpackie pustkowie
Model: mondeło mk2
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: sierpień 1997
Postów: 15
Domyślnie Odp: wymiana silnika w Fordzie Mondeo

nie bede zakładał nowego tematu bo me pytanie jest bliskie wymianie silnika a mianowicie mam zgryza takiego:

wyleciał mi zawór na 2jednym cylindrze i teraz mam pytanie co robić wymieniać cały silnik czy tylko zrobić głowice i zawory??

silnik cały moge kupić za 1000 i niby gośc daje gwarancje ze nie ma wiecej jak 100 000 przejechane mój ma ze 400 000 tłok na tym cylindrze co wyleciał zawór jest deczko z góry nierówny tak jakby sie w niego powbijały jakieś kawałki metalu.

jeden mechnik mówi ze z tłokami i reszta powinno byc wszystko ok drugi mówi ze by nie zakładał głowicy zrobionej do tych tłoków tylko je wymienił i zrobił generalkę.

koszt wymiany silnika razem z jego kupnem jest prawie taki sam jak zrobienie samej głowicy . róznica w cenie 600 zł

ktos może wymieniał silnik sam silnik bez osprzetu czy sie ktos oriętuje jaki jest koszt tej wymiany bo mi mechnik torchu duzo zawołał choc z drugiej strony trochu zabawy tu jest
czekoladowymis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 22:19   #9
dominik107
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 26-08-2007
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2011
Postów: 65
Domyślnie Odp: wymiana silnika w Fordzie Mondeo

Ja osobiscie bym ten silnik wymienil bo skoro tlok jest uszkodzony to po zalozeniu glowicy moze okazac sie ze sam tlok peknie lub ze wal korbowy zostal uszkodzony przy zderzeniu z zaworami. A jesli koles daje ci gwarancje na silnik lub co lepsze znasz kolesia i wiesz ze Cie w jajo nie robi to bierz silnik i sie nie baw z tamtym.
dominik107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 13:32   #10
czekoladowymis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Podkarpackie pustkowie
Model: mondeło mk2
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: sierpień 1997
Postów: 15
Domyślnie Odp: wymiana silnika w Fordzie Mondeo

i tak zrobiłem wymieniłem cały blok i głowiceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale dalej cosik sie dzieje nie ten tego na 4 i 5 biegu gdy wcisnę gaz to sie dławi jak puszcze i znów dodam gazu troszkę lżej to załapie i ciągnie do tego trochu kopci na czarno - takie objawy miał tez przed wymiana silnika wiec domniemywam iz to coś innego ale co?? pompę paliwa miałem ruszana wymiana uszczelek
czekoladowymis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.