Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2010, 20:31   #11
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: Swap V6 na 200 km

No i nie mogłeś tak od razu? W zasadzie nie odpisujesz mi tylko autorowi tematu który zadał pytanie.
W sprawie Swapa na V6 od ST to wszystko zależy za ile znajdzie się taki silnik - czasem trafia się okazja.

Co do osiągów zwykłego V6 to faktycznie nie są rewelacyjne - swoim ex MK1 2.0 po remoncie mocowałem się z kolega który miał MK2 V6 i nie zostałem w tyle...

konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 04:20   #12
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Swap V6 na 200 km

Cytat:
Napisał konik_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i nie mogłeś tak od razu? W zasadzie nie odpisujesz mi tylko autorowi tematu który zadał pytanie.
Przecież napisałem dokładnie to samo. Zacytowałem fragmenty do których odnosiły się te "nie".

Cytat:
Napisał konik_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sprawie Swapa na V6 od ST to wszystko zależy za ile znajdzie się taki silnik - czasem trafia się okazja.
Opłacałoby się to może gdyby ten silnik był za darmo albo za 500 zł, a to raczej nierealne. Zauważ, że podana cena dotyczy zwykle silnika bez osprzętu, a różnica pomiędzy tymi silnikami leży głównie właśnie w osprzęcie. Zdecydowanie łatwiej i taniej kupić tylko sam dolot, wałki i kawałek wydechu, pozostałe zmiany w silniku dają już tylko kilka koni (zakładając, że oba silniki są w podobnym stanie), więc taki swap naprawdę nie ma sensu. W tej samej cenie co 2,5 ST200 można dostać 3,0 (tylko nie należy szukać wersji z ST220, ale najlepiej z Jaga X-type, ew. S-type (ale tu mogą być konieczne przeróbki bo silnik w S-type jest wzdłużnie) lub z amerykańskich wersji (Taurus, Sable, Escape itp.).

Cytat:
Napisał konik_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do osiągów zwykłego V6 to faktycznie nie są rewelacyjne - swoim ex MK1 2.0 po remoncie mocowałem się z kolega który miał MK2 V6 i nie zostałem w tyle...
Pewnie V6 była popsuta albo kolega gorzej jeździł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 04:56   #13
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Swap V6 na 200 km

Co do osiągów zwykłego V6 to faktycznie nie są rewelacyjne - swoim ex MK1 2.0 po remoncie mocowałem się z kolega który miał MK2 V6 i nie zostałem w tyle...[/QUOTE]

No to musiało być coś nie tak z tym V6, bo bez najmniejszego kłopotu 2,0 zostawia daleko w tyle. Różnica między tymi silnikami jest duża , na każdym biegu i w każdych warunkach. Wiem co mówię, bo miałem wszystkie i bez żadnych pomiarów różnicę czuć.

prędkość maksymalna 2,0 PB 145KM
skrzynia manualna 210 km/h
skrzynia automatyczna 190 km/h
przyspieszenie do 100 km/h
skrzynia manualna 10.2 s
skrzynia automatyczna 11.8 s

prędkość maksymalna 2,5 V6
skrzynia manualna 220 km/h
skrzynia automatyczna 211 km/h
przyspieszenie do 100 km/h
skrzynia manualna 9 s
skrzynia automatyczna 10.7 s

Ponad sekundę lepiej do setki, niby nie tak wiele, ale na drodze sekunda to bardzo dużo.
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 07:42   #14
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: Swap V6 na 200 km

Cytat:
Napisał Tjara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prędkość maksymalna 2,0 PB 145KM
skrzynia manualna 210 km/h
skrzynia automatyczna 190 km/h
przyspieszenie do 100 km/h
skrzynia manualna 10.2 s
skrzynia automatyczna 11.8 s

prędkość maksymalna 2,5 V6
skrzynia manualna 220 km/h
skrzynia automatyczna 211 km/h
przyspieszenie do 100 km/h
skrzynia manualna 9 s
skrzynia automatyczna 10.7 s

Ponad sekundę lepiej do setki, niby nie tak wiele, ale na drodze sekunda to bardzo dużo.
Mondeo MK1 2.0 nie ma 145km a 136km ale mój jak pisałem był po remoncie - miał planowaną głowicę po przegrzaniu i wymienione wszystkie uszczelniacze, do tego nową sonde L i czyściutką przepływkę oraz często zmieniałem filtr pow, nowe świece-kable WN... a V6 jeździł kolega który specjalnie się nie przejmował stanem technicznym - na słuch chodził ładnie ale wystarczy zaświniony filtr pow albo stare zużyte świece a osiagi drastycznie spadają.

A propos przyspieszenia to na suchym betonie mierzone przyspieszenie stoperem (czyli z "dużym" błędem) przy 5 podejściach wychodziło 9sek do 100.
A co do Vmax to w Niemczech zegarowo dociągnął do 220 bez większych problemów (GPS pokazywał 213) ale MK1 miały krótkie skrzynie i obroty były już pod czerwoną skalą to dalej go nie męczyłem.

Ostatnio edytowane przez konik_80 ; 20-06-2010 o 07:45
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2010, 09:00   #15
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: Swap V6 na 200 km

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co tu uzasadniać? Zmiennych faz rozrządu nie było, a swap silnika na mocniejszy o ledwie 20 koni nie ma żadnego sensu.
Znalazłem skąd wziąłem informację o zmiennych fazach - a nie tyle fazach co wzniosie zaworów
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie wiem jak to co na tym filmiku ma się do rzeczywistości - fordowskiego silnika V6 nie rozbierałem...

co do mocy to 20km to nie jest wcale znowu nie jest tak mało ale w przypadku kupowaniu części od handlarzy faktycznie interes nieopłacalny. Opłacałoby się jedynie w przypadku okazji kupna rozbitego ST200
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.