Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2012, 11:13   #31
DewREW
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Jaworzno
Model: Fiesta Mk4
Silnik: Endura E 1.3
Rocznik: 1999
Postów: 58
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

mozesz cos wiecej powiedziec o a propo tej linki? u mnie linka równiez sie zawiesza, jak sie wejdize pod samochod to w miejscu gdzie linka z kabiny orzdziela sie na dwie, jedna na lewo druga na prawo, to czuć i widac nawet na oko że ciągną nierówno, jedna badziej, druga mniej, ogolnei na przegladzie technicznym samochód wykazał nierównie hamowanie osi tylnej a zwlaszcza hamulca ręcznego.
w tej chwili padł mi trzeic komplet łożysk w tym roku. jestem równiez po wmaione bebnow na nowe. u mnie juz ****y leca od dluzszego czasu, gdy co pare tysiecy sypia mi sie lozyska sotzkowe z tylu... nie wiem co orbic,a mechanicy rozkladaja rece.

i uwazaja ze hamulec reczny nie ma wpływu na łożyska i nie moze doprowadzić do ich zatarcia...


Ostatnio edytowane przez DewREW ; 13-10-2012 o 17:50
DewREW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2012, 17:50   #32
DewREW
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Jaworzno
Model: Fiesta Mk4
Silnik: Endura E 1.3
Rocznik: 1999
Postów: 58
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

a wiec na ten moment wymienione zostało huczące łożysko. przed oddaniem samochodu do mechanika sam sprawdziłem które wyje. wyło lewe, prawe było "Zdrowe". lewe łożysko zostało zmienione. tlumaczono mi iż należy zastosować te nakrętki samokontrując ponieważ łożyska w przeciwnym razie nie będą miały "luzu" co już na wstępie mnie mega zmartwiło bo od początku na forum trąbią że tutaj należy dokręcić na hama.. zapytałem więc o moment dokręcenia. okazało się że jest to robione na wyczucie.. bałem się dalej pytać... to był "serwis Forda". co interesujące dalej. 30km od wymiany lewego łożyska, podnoszę samochód i lewe narazie jest zdrowe, a prawe ,które zostało zdjęte w celu przyglądnięcia się i zakręcone z samokontrująca nakrętką.. tak tak, HUCZY! lekko ale już huczy. gdy oddałem samochód do naprawy tego cichego pohukiwania nie było. a teraz już jest.. co ja mam robic? wypsosażyć się znów w komplet łożysk na obie strony? to byłoby już w sumie 9łożysk na przełomie 25000KM. i każdy mechanik tylko kasuje kasuje kasuje.. a usterka pozostaje. mnie już na to nie stać, nie zarabiam na to... nie mam już nawet na koleją naprawę jakby co. mam pójść do wróżki?
a, i ponoć czopy są w porządku. linka ręcznego nowa.
DewREW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2012, 20:45   #33
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

dewrew..czy to huczenie sluszysz w czasie jazdy?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 18:52   #34
DewREW
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Jaworzno
Model: Fiesta Mk4
Silnik: Endura E 1.3
Rocznik: 1999
Postów: 58
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

zrobilem dzisiaj rundkę. ok 80km przy średnich prędkościach 110km/h. lozysko (prawy tyl, SKF), pohukuje, ale jeszcze nie tak tragicznie. wiec powiedzmy narazie na tym da sie jechac ale wiem ze moze byc teraz tylko gorzej... Jest to łożysko zmienione ok 12000km temu i 120km temu było poddane diagnozie i nie wykazało niczego podejrzanego, mimo to na moją prośbę została zastosowana nakrętka samokontrująca z "kontrolą luzu".. No i huczy sobe pocichutku, mimo ze przed kontrolą tego nie robiło. Może to zbieg okoliczności. Jeżeli tak, to lewe łożysko (które przed 120km zostało wymienione i również z zastosowaniem nakrętki samokontrującej) wytrzyma spory przebieg i zapomnę że je tam w ogole mam, a jeśli się rozjedzie tzn ze mechanik jest dupa a jego tezy gó.na warte... wszystko zwerifikuje niestety przebieg : (
DewREW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 13:12   #35
DewREW
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Jaworzno
Model: Fiesta Mk4
Silnik: Endura E 1.3
Rocznik: 1999
Postów: 58
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

no i zgodnie z przewidywaniami, lozysko ktore zostało zmienione przed 2 tygodniami juz dzisiaj sobie huczy , przebieg ok 1500KM. czyli kolejna dupa a nie mechanik. zgodnie z tym co sie dowiedzialem lozyska zostaly dokrecone z "regulowaniem luzu" i bez klucza dynamometrycznego, pytanie wiec nastepujace: jezezli zdejme dekielki i dokręce śruby na pałę to mogę powstrzymać proces niszczenia lożysk czy mogę tym wyrządzić jeszcze większe szkody?
DewREW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 14:24   #36
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

najlepiej jakbys zrobil zdiecie starego lozyska bo nie mam pojecia jakiego rodzaju masz tam lozyska. wg. instrukcji powinno byc chyba 1 lozysko z dwoma stozkami...czyli mocno sie takie lozysko dokreca minimum 200Nm

ale jezeli sa to 2 osobne lozyska i srodkowe szalki sa odsuniete od siebie to mocne dokrecenie w 100% zniszczy takie lozyska jednorazowo-czyli odrazu.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 18:21   #37
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

Cytat:
Napisał DewREW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] zapytałem więc o moment dokręcenia. okazało się że jest to robione na wyczucie.. bałem się dalej pytać... to był "serwis Forda". [...]
Witam

Przecież klucz dynamometryczny, to ok 90zł - sam sobie dokręcisz odpowiednio

Kiedyś robiłem z tylnymi kołami w focusie 1, nie miałem klucza dynamometrycznego, to podjechalem na przegląd rejestracyjny (od razu) i przy okazji, dokręcili mi kluczem dynamometrycznym z właściwym momentem (235Nm)

Opis (moment jest podany na rysunku)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

lub ostatnia strona tego opisu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 02-11-2012 o 18:28
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 07:08   #38
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

o a ja sobie zapomnialem o polskim tisie ...co ciekawe w wersji angielskiej brakowalo mi rysunku z segerem wiec niebylem pewien jakie lozysko tam jest bo bez segera niemoglo by byc 1lozysko.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 21:15   #39
tomlee
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: WROCŁAW
Model: FOCUS Mk1 KOMBI
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 121
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

Witam.1.5 roku minęło i padło kolejny raz łożysko tym razem SKF,wcześniejsze miałem jakieś niemieckie.to juz jest 3 łozysko w tym samym kole. czy to nie jest wina trzpienia na którym jest mocowane łozysko?bo to jest niemożliwe aby tak padały łożyska.
tomlee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 08:52   #40
gt500
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 03-06-2012
Model: Ford Scorpio
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1994
Postów: 90
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

piasty do wymiany. w jednym i drugim przypadku
gt500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.