Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2004, 13:07   #1
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie Nawigacja fordowska VNR9000 i mapa Polski

Informacja dla właścicieli nawigacji fordowskiej VNR 9000.

Otóż kontaktowałem się z firmą Navtech (wydawcą map do systemu Visteon'a - czyli takiego jak w VNR 9000) - jest szansa, że firma w przyszłym roku wyda mapę Polski. Choć wcale nie są przekonani, że chcą to zrobić...
Obecnie Navtech kończy prace nad mapą Czech i Słowacji. Cóż, Polska jak zawsze na końcu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2004, 19:37   #2
mirras13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2004
Skąd: Krakow
Model: focus II FL
Silnik: 2.0 TDCi PowerShift
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie

no i to jest dramat juz nby mapy Posli sa ! ale .... nie do Fordow... ja wlasnie mam w swoim mondeo 02 wlasnie taka nawigacje i poki co to moge z niej korzystac jedynie poza naszym pieknym krajem, wiesz bardzoo mnie ciekawi czy by nie podeszla jakas inna mapa tzn innego producenta niz Navtech'u , mam prosbe jesli tylko ukarze sie taka mapa czy moglbys dac info na ten temat na forum, a jeszcze jedno mam pytanie czy do tego radia VNR 9000 w wyposazeniu powinien byc pilot zdalengo sterowania? bo na radiu w gornej czesci nad miejscem zaladunku plyt jest cos w rodzaju odbiornika podczerwieni w dodotaku w ilosci dwuch sztuk! dodam ize radyjko jest bardzo fajen choc brakuje kilku reczy np funkcji loudness...
mirras13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2004, 10:45   #3
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirras13
no i to jest dramat juz nby mapy Posli sa ! ale .... nie do Fordow... ja wlasnie mam w swoim mondeo 02 wlasnie taka nawigacje i poki co to moge z niej korzystac jedynie poza naszym pieknym krajem, wiesz bardzoo mnie ciekawi czy by nie podeszla jakas inna mapa tzn innego producenta niz Navtech'u , mam prosbe jesli tylko ukarze sie taka mapa czy moglbys dac info na ten temat na forum, a jeszcze jedno mam pytanie czy do tego radia VNR 9000 w wyposazeniu powinien byc pilot zdalengo sterowania? bo na radiu w gornej czesci nad miejscem zaladunku plyt jest cos w rodzaju odbiornika podczerwieni w dodotaku w ilosci dwuch sztuk! dodam ize radyjko jest bardzo fajen choc brakuje kilku reczy np funkcji loudness...
No właśnie. Witam kolegę z VNR 9000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż próbowałem różnych map (tzn. innych systemów niż Navteq), ale niestety nie są kompatybilne...
Jeśli tylko dowiem się, że Navteq rozpoczął prace nad mapą Polski - oczywiście dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do pilota wyląda na to, że Mondeo wyposażone w nawigację VNR9000 były fabrycznie sprzedawane bez pilota. Jeszcze nie spotkałem nikogo, kto otrzymałby pilota razem z samochodem. Natomiast pilota można dokupić i działa bez problemu (to okienko to jest właśnie czujnik podczerwieni).

Więcej informacji o mapach do ww. systemu można znaleźć na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2005, 07:29   #4
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

i jak, nie orientujecie sie jak wyglada sparawa z mapa Polski do modnka ?
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2005, 21:26   #5
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
i jak, nie orientujecie sie jak wyglada sparawa z mapa Polski do modnka ?
Na razie niestety bez zmian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mają mi wysłać maila, jeśli coś zmieni się w temacie - dam znać na forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2005, 10:44   #6
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Informacja od Navteq.

"Firma Navteq zakończyła prace terenowe związane z tworzeniem cyfrowych map nawigacyjnych Polski i Słowenii. Dla użytkowników będą one dostepne w lutym 2006. W Polsce skatalogowano 13300 km dróg wraz ze szczegółowym planem Warszawy i około 9000 km dróg łączących Polskę z sąsiednimi państwami. Zawarto takze informację o około 1900 obiektach tzw. Points of Interests (m.in. o hotelach, restauracjach, stacjach benzynowych)".

Tak więc czekamy, jeszcze tylko pół roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2005, 08:55   #7
panas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-08-2005
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pzy
Informacja od Navteq.

"Firma Navteq zakończyła prace terenowe związane z tworzeniem cyfrowych map nawigacyjnych Polski i Słowenii. Dla użytkowników będą one dostepne w lutym 2006. Tak więc czekamy, jeszcze tylko pół roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Być może dużo dłużej niestety :-(
Kontaktowałem się z navteq'iem - mają już mapy Polski i nawet wypuścili już płyty dla Fiata, Alfa Romeo(147), opla...
Problem jednak w tym że z inicjatywą opracowania map dla konkretnego systemu (w naszym przypadku VNR9000), musi wyjść do Navteq producent hardware'u (Visteon) lub sam FORD. Navteq sam z siebie nie opracowuje "gotowych" map pod systemy samochodowe - musi mieć najpierw zlecenie.
Tak więc mozemy jeszcze poczekać.
Jest też nadzieja że mapa Polski zostanie umieszczona w mapie Europy na rok 2005/2006. Na stronie navteq'a (przy Alfa Romeo 147) jest taka mapa pokazana, i momo tego iż na rycinie nie ma konturów Polski to na liscie miast które znajdują się na tej mapie są polskie miejscowości !! Być może jest szansa że Ford zdecyduje się odświeżyć mapy do VNR9000 i że będzie jeśli nie mapa Polski to przynajmniej taka własnie mapa europy.
panas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2005, 14:01   #8
panas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-08-2005
Postów: 18
Domyślnie

Taką informację otrzymałem z Visteona (producenta VNR9000):


Dear Mr. xxxxx,
We have got the information from Ford that end of the year will be the new update production for the VNR system.
As Ford is responsible for the update, we cannot influence the timing.

Thanks and kind regards,
Klaus xxxxxx
Mobile Electronics
Visteon Aftermarket Sales
North/West - Europe


Panas
panas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2005, 09:29   #9
Michal3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2005
Postów: 8
Domyślnie

Czy zmieniło się może coś w kwetsii mapy polski??
Jakies nowe informacje??zapewnienia??
Michal3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2005, 14:39   #10
JacekII
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2005
Postów: 3
Domyślnie

A czy ktoś próbował podłączyć zestaw głośnomówiący tak aby współdziałał z wyświetlaczem audionawigacji VNR9000. Zgodnie z instrukcją jest taka możliwość ale czy z każdym zestawem.
A nawiązując do map czy ktoś posiada mapę Niemiec i Austrii ???? Pilnie poszukuję przed wyjazdem na narty.
JacekII jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.