Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2009, 20:01   #1
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

Założyłem sekwencję do mojej foki, po około pierwszym przeglądzie po zagazowaniu (1000km), zauważyłem, że przy praktycznie każdym zatrzymaniu się na światłach dosłownie 2 metry przed całkowitym zatrzymaniem obroty z około 800 podskoczą do 1000 i opadną, również zdarza się, że falują od ok. 800 do 1500 na postoju np. na światłach, wtedy pomaga przygazowanie i odpuszczenie i jest jakby ok. Jeździłem do gazownika, poregulował i powiedział, że to jest nie z przyczyny gazu gdyż sekwencja bierze dane z benzyny i przetwarza je na swoje parametry, mówił, że trzeba gdzieś do diagnosty postawić podłączyć pod kompa, otóż zauważyłem, że na benzynie również zdarza się podbijanie obrotów przed zatrzymaniem oraz falowanie, może rzadziej ale zdarza się.
Po ostatniej regulacji zauważyłem, że po odpuszczeniu gazu od razu samochód gwałtownie zwalnia, a wcześniej było to takie bardziej płynne.
Co robić? Gazownik? Diagnosta? nie wiem.

Zauważyłem również, że czasami podskakuje temperatura silnika, jest wskazówka pionowa to o około 25% podskakuje, czasami przy 160km/h czasami przy 100-80km/h ostatnio zauważyem to na trasie 40km najpierw przy 160km/h, zwolniłem do 80km/h w moment wróciło do normy, przejechałem około 8km prędkością około 100km/h i również podskoczyło.

Przebieg niecałe 90tys.

Proszę o pomoc i wskazówki.


Ostatnio edytowane przez mrozilla ; 24-10-2009 o 20:33
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 20:15   #2
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

Bo Fordów się nie gazuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 20:32   #3
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

Otóż przed zainstalowaniem zasięgnąłem rady na tym forum, proszę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak więc wydaje mi się, że post nie na miejscu...
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 00:10   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

Nie wiem o co chodzi z tymi obrotami. Ale czytałem kiedyś że z temparaturą to niestety ale fordy już tak mają. Po zagazowaniu zdarzają się anomalie z temparaturą i niektórzy próbują coś z tym zrobić ale nie zawsze to pomaga. Poszukaj poczytaj na pewno gdzieś zanjdziesz jakiś taki temat. O ile dobrze kojarzę jeden z takich tematów, czasami może pomóc wymiana płynu i wypłukanie układu. Ale dla pewności poszukaj bo na pewno coś znajdziesz.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 08:27   #5
zielak1999
ford::beginner
 
Avatar zielak1999
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Skąd: Morąg/Sopot
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 44
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

Focusów się nie gazuje kolego po pierwsze a jeśli już to niestety zrobiłeś to na pedale gazu jest jakiś czujnik sprawdź , może to porostu to on stosunkowo chyba nie dużo kosztuje
zielak1999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 10:38   #6
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

Pytałem się na forum wszyscy gazuj, gazuj, sekwencja etc, ok. Pojechałem do warsztatu chłop otworzył maskę popatrzył, mówi: sekwencja, ok. Więc teraz nie rozumiem, Póki co wszyscy bierz, a jak już jakiś problem to gaz jest do kuchenek, trochę nie profesjonalne podejście. Co do obrotów, słyszałem opinię, że może to być krokowiec, ale chyba bez kompa nic się nie dowiemy...?
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 11:20   #7
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

Jeśli masz falowanie obrotów to raczej to silniczek krokowy 255zł nowy

Po co w ogóle gazować silnik 1,4 ...? Tuż to mała pojemność.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 11:33   #8
Andreas1971
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Leszno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM GHIA Kombi
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

Mrozilla poczytaj sobie o falowaniu obrotów w niezagazowanych focusach to Twoje obawy o winie gazu miną! To jest częsta przypadłość (niestety) naszych fok! To może być silniczek krokowy - najczęściej, przepustnica, przepływomierz itd. Proponowałbym Ci najpierw przeczyszczenie w/w elementów, jeśli to nie pomoże to dobry fachowiec! Pozdrawiam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andreas1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 12:54   #9
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

O falowanie przez gaz lekko się uspokoiłem jak moja dentystka zapytała (zapytała mnie bo studiuję mechanikę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) co może być w jej samochodzie się dzieje, zapytana jaki odpowiedziała czerwony, ale po wnikliwej dyskusji wyszło że to Skoda z 98 roku i pojemności 1,8 bez gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i właśnie u mnie również na benzynie i lpg to występuję, myślę, że najpierw podłączę pod kompa, się zobaczy ogólnie błędy etc, a potem jak się coś z tym zrobi zajadę do gazownika i powiem, żeby wyregulował to gwałtowne zwalnianie po odpuszczeniu gazu (na benzynie jest to o wiele płynniejsze).
Chyba, że macie konkretniejsze pomysły... Bo przecież sam za bardzo tam nie poczyszczę chyba?

Po co gazować 1.4? Może po to, że jak robiłem 100km za ponad 3 dyszki a teraz wychodzi mi okolice 16 PLN to jednak jest lekka różnica, a trochę jeżdżę... Tyko te obroty mnie nie zadowalają...
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 15:27   #10
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów i ogólne problemy z nimi.

Cytat:
Napisał mrozilla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O falowanie przez gaz lekko się uspokoiłem jak moja dentystka zapytała (zapytała mnie bo studiuję mechanikę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) co może być w jej samochodzie się dzieje, zapytana jaki odpowiedziała czerwony, ale po wnikliwej dyskusji wyszło że to Skoda z 98 roku i pojemności 1,8 bez gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i właśnie u mnie również na benzynie i lpg to występuję, myślę, że najpierw podłączę pod kompa, się zobaczy ogólnie błędy etc, a potem jak się coś z tym zrobi zajadę do gazownika i powiem, żeby wyregulował to gwałtowne zwalnianie po odpuszczeniu gazu (na benzynie jest to o wiele płynniejsze).
Chyba, że macie konkretniejsze pomysły... Bo przecież sam za bardzo tam nie poczyszczę chyba?

Po co gazować 1.4? Może po to, że jak robiłem 100km za ponad 3 dyszki a teraz wychodzi mi okolice 16 PLN to jednak jest lekka różnica, a trochę jeżdżę... Tyko te obroty mnie nie zadowalają...


Zobaczysz jak się będzie poźniej sypał...


Powodzenia z gazem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.