Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2017, 16:42   #1
Ma3str091
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 24-02-2017
Skąd: Złotoryja
Model: Rodeo MK 3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Prośba o pomoc w wycenie rozbitka

Witajcie !

Nie jestem pewien czy w dobrym dziale wrzucam temat, niestety nie znalazłem niczego podobnego na forum więc jeśli się pomyliłem z góry przepraszam. A teraz do tematu.. Moje Rodeo kochane jakoś miesiąc temu uległo wypadkowi, nie był to duży wypadek bo przy prędkości około 30 km/h pocałowało się z słupkiem ogrodzeniowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ogólnie szkody nie wyglądają na duże, tzn to co ja widzę to :

- maska
- przednie nadkola oba (delikatne zgięcia na samym rogu przy lampie, odrobina szpachli załatwi sprawę)
- chłodnica
- przedni zderzak
- zerwana belka przednia (z prawej strony zerwana jedna lub dwie śruby, lewa się utrzymała"
- końcówki drążków oraz główny drążek też będą do wymiany

Niestety w mojej obecnej sytuacji nie stać mnie na naprawę auta, a szkoda żeby zgniło bo do tego czasu jeździło kompletnie bezawaryjnie a i ostatnio zostały wymienione wszystkie płyny, nowe są też odboje i łożyska z tyłu (koszt prawie 1000 zł) więc myślę że jeszcze dużo pojeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a teraz co do samego auta.. Jest to Mondeo z 2002 roku, 1.8 benzyna + gaz BRC do wypadku w pełni sprawny, teraz auto nie odpala podejrzewam że akumulator się wyładował. Auto ogólnie zadbane i w dobrym stanie, przebieg około 250 tys. wersja nie jest jakaś szczególnie bogata, ma przednie elektryczne szyby, szyberdach i lusterka również. Sprawdzałem dziś i są nadal sprawne więc z elektryką nic się nie stało. I teraz moje pytanie, ile według was mogę wołać za to autko ? pytam tutaj ponieważ jak wystawię odezwą się sami handlarze i zaczną mnie czarować a tutaj liczę na uczciwą waszym zdaniem cenę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W aucie skończył się też przegląd, a oc wykupione na 3 msc jest obecnie. Jak o czymś zapomniałem napisać to wołać !


Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0054.jpg (95.4 KB, 83 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0057.jpg (93.0 KB, 85 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0060.jpg (83.8 KB, 78 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0061.jpg (84.5 KB, 75 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0062.jpg (95.0 KB, 72 wyświetleń)

Ma3str091 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 17:48   #2
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie rozbitka

Przy moich szkodach w mondeo ubezpieczyciel wycenił pozostałość auta na 1800zł. Moje jest z lipca 2005r.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po kalkulacji kosztów zdecydowałem się na naprawę. Zostało jeszcze kaski na mody. Teraz wygląda tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie sądzę byś dostał więcej jak 2000zł i to chyba raczej też wygórowana cena. 1500 bardziej realna (rocznik).
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 24-02-2017 o 17:50
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 19:47   #3
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie rozbitka

Spróbuj powysyłać zapytania ze zdjęciami do firm skupujących rozbitki. Dowiesz się mniej więcej na co możesz liczyć, a później dodaj coś od siebie do tej kwoty i wystaw. Ale i tak pewnie głównie handlarze się odezwą. Dobrze też jeśli nie jest zabrany dowód po wypadku.

Najwięcej chyba da się zarobić sprzedając na części, ale to może trochę długo potrwać.
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 20:17   #4
tracer88
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2013
Model: Mondeo MK3 Fiesta mk6 GSXR 600 K6
Silnik: 2.0 16V 145KM 1.4 80KM
Rocznik: 2002 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie rozbitka

Wiem że odpowiem nie o to co pytasz ale skoro tak lubisz ten samochód i faktycznie tyle w niego zainwestowałeś to ja bym go naprawiał.

Do naszych aut jest mnóstwo części w śmiesznych cenach. Wystarczy poszukać. Gdybyś się postarał to złożyłbyś go bez lakierowania. To tylko moje zdanie.

Pewnie nawet jaśki nie wystrzeliły? Nie wiem tylko dlaczego oberwało się układowi kierowniczemu.

Handlarze zacierają już ręce. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: naładuj akumulator i zobacz czy odpali. W okolicach pedału sprzęgła masz otwór i wyłącznik uderzeniowy. Sprawdź czy nie wybił.

Ostatnio edytowane przez tracer88 ; 24-02-2017 o 20:27
tracer88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 20:41   #5
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie rozbitka

No ja w sumie kiedyś też poskładałem po kosztach.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1260.jpg (92.6 KB, 88 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1337.jpg (93.7 KB, 88 wyświetleń)
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 21:34   #6
markowicz1991
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Nisko
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 16V 110 KM
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie rozbitka

Juz bardziej na czesci. Ja za anglika dalem 2450 plus laweta i wyszlo 2800 . Rozbity byl tylko zderzak z tylu podczas transportu. Do swojego wzielem caly przód wszystkie drzwi i tylna klapę . Moje byly w opłakanym stanie. Moj nie byl po wypadku lecz caly pordzewiany i plastki polamane. Zarobilem na częściach w rok ponad 3000 . Sprzedawalem tanio w porównaniu z innymi. I jeszcze zostalo mi sporo czesci i wszystkie instalacje . Teraz zamierzam jeszcze stara maskę drzwi klape i kable na zlom i mysle ze wyjde z 500-600 zl na plus
markowicz1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 05:58   #7
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie rozbitka

Nie licz na wiele. Realnie pewnie ze 2000 dostaniesz. Ktoś to musi kupić tanio żeby mu się opłacało to poskładać do kupy. To co widać na zdjęciach to tylko początek kosztów. Nie wiadomo jak podłużnice,pas przedni,chłodnice itp.. typu spinki i plasticzki.
Rób wszystko aby odpalał bo to zwiększy grono potencjalnych kupujących.
Równiez obstawiam na:
Cytat:
Napisał tracer88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W okolicach pedału sprzęgła masz otwór i wyłącznik uderzeniowy. Sprawdź czy nie wybił.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.