Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2014, 19:14   #11
lee5
ford::amateur
 
Imię: Krzyś
Zarejestrowany: 07-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Witam, miałem tak samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kiedy pojechałem da ASO i usłyszałem cenę to zemdlałem. Kupiłem używkę i do tej pory hula jak ta lala.

lee5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 17:02   #12
maciek.kolega
ford::beginner
 
Avatar maciek.kolega
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus Titanium+Ghia
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Tylko problem w tym że tych podwójnych uzywanych nigdzie nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maciek.kolega ; 01-04-2014 o 17:43
maciek.kolega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 09:15   #13
tomitomi5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Witam
Chciałbym odświerzyć temat , czy ktoś z kolegów forumowiczów potrafi odpowiedzieć jak działają klapki w owej przepustnicy powietrza ,też mam w kształcie litery Y , prawa strona okazała sie uszkodzona obraca się bez żadnego oporu ,z tego co mi się wydaje to w stanie spoczynku ; lewa jest otwarta a prawa powinna być zamknięta .Koszt nowej jest zaskakująco duży ,używanych praktycznie nie ma. Objaw jest taki ,że auto szarpie jak jade na niższych biegach z równą prędkością ,czy można obie klapki lewą i prawą ustawićw pozycji otwartej? poprostu zdiąć i zaślepić przewody podciśnienia uszkodzoną prawą klapkę zablokowąć na stałe. Czy może tylko uszkodzoną prawą klapkę zablokować w pozycji otwartej? a lewa niech sobie działa.
tomitomi5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2015, 16:18   #14
kasiat80
ford::amateur
 
Imię: Katarzyna
Zarejestrowany: 05-12-2013
Skąd: Kościerzyna
Model: Ford C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Witam wszystkich forumowiczów.Podpinam się pod temat, ponieważ nie mogę znaleść podobnego tematu.A mianowicie mój pacjent to także c-max 2008 r 2. 0 TdCi. Od jakiegoś czasu zauważyłam że przy przepustnicy zachlapane od oleju są obwody i widać gołym okiem jak w takim niewielkim kolanku stoi olej.Mam zachlapane wokół różne przewody.Pojechałam do mechanika do bez zawahania stwierdził, że to przepustnica i jej koszt jest duży. Więc pojechałam do znajomego mechanika i powiedział że ten olej to od turbiny sprawdził mi poziom oleju w silniku i mam go trochę za mało więc dolałam i jest ok. Fordzik chodzi ok , ale czasami szarpie tak jak koledzy opisują w wcześniejszych postach.Teraz zastanawiam się czy zrobić te przepustnicę czy turbinę może podpowiecie.Nie jestem ekspertem , ale wciskać sobie kitu nie dam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1343.jpg (95.0 KB, 336 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1341.jpg (90.1 KB, 298 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1344.jpg (94.4 KB, 270 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kasiat80 ; 23-08-2015 o 16:24 Powód: dodanie zdjęcia
kasiat80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 17:04   #15
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Re: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Witam
W skrócie opiszę działanie przepustnicy
Mówimy o fordach z FAP, który ma dwie rury dolotowe do przepustnicy.
Stojąc przodem do auta po otwarciu maski widzimy dwie rury dolotowe od przepustnicy. Ta z lewej strony (od obserwującego) jest odpowiedzialna za doprowadzanie schłodzonego powietrza do komory spalania (filtr powietrza, turbina, intercooler, przepustnica, komora spalania). Klapka z tej strony przepustnicy powinna być otwarta i chodzić płynnie. I teraz drugi wąż odpowiedzialny za doprowadzenie ciepłego powietrza do silnika (po prawej stronie obserwującego). Dlaczego potrzebne ciepłe powietrze do silnika? W momencie wypalania FAP musi być podniesiona temperatura w komorze spalania.
Więc wygląda to tak, że prawa klapka w tym momencie się otwiera, a lewa od zimnego powietrza zamyka. Problem może pojawić się wtedy gdy prawa klapka nie pracuje płynnie, tzn. stawia opór i podciśnienie nie jest w stanie jej otworzyć do końca. Szarpanie bierze się z tego że mamy za mało powietrza do ilości paliwa. Komputer nie pokaże żadnego błędu, ponieważ nie jest ona sterowana elektronicznie tak jak np. egr w tym samochodzie. Jest ona sterowana przez podciśnienie. Problem może również pojawić się przy nieszczelnym przewodzie od podciśnienia.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 21:06   #16
lectus mondus
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 24-09-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Witam
Mam ten sam problem w focusie mk2 2.0tdci Auto delikatnie szarpie w granicach 2tys obrotow, nastepnie traci chwilowo moc i brak jest reakcji na pedał gazu. Wystarczy zgasic i odpalic silnik i wszystko ok albo odczegac chwile az spadnie cisnienie w cylindrach i wszystko wraca do normy. Problemem jest przepustnica ktora blokuje sie w pozycji zamkniętej (z regoły przy jezdzie bez obciazenia do 2tys obr)
Widze ze koledzy juz przerabiali ten temat kilka lat temu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy ktoś już dłubał przy tym czy pomimo upływu czasu w dalszym ciagu rozwiazaniem jest tylko zakup drogieejoojjej nowej przepustnicy?
lectus mondus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 22:20   #17
damiancmax
ford::beginner
 
Avatar damiancmax
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-08-2016
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 44
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Kurde, a myślałem, że 2.0 TDCI PSA to taki dobry silnik.. Ma ktoś problem, że za KAŻDYM razem przy gwałtownym przyspieszeniu ( obojętnie na którym biegu ) przy około 3 tyś obrotów auto wchodzi w tryb awaryjny? Tzn zapala się kontrolka z esp na stale i silnik wyraźnie słabnie na parę sekund i potem dalej normalnie jedzie? Potem już słabnie przy każdym przyspieszaniu właśnie przy tych obrotach, a trakcja cały czas świeci. Pomaga zgaszenie i odpalenie, wtedy auto jeździ całkiem normalnie, aż nie dostanie konkretnego "buta" i cała zabawa zaczyna się od początku. Filtry nowe. Przepustnica wyraźnie zabrudzona olejem przy połączeniach. Da coś czyszczenie?

edit:
Auto mam w zasadzie od początku września i przez pierwszy miesiąc, może trochę dłużej, nie było niczego takiego, a zaraz po kupnie zrobiłem nim w krótkim okresie jakieś 10 tysięcy kilometrów.
Szarpanie podczas jazdy ze stałymi obrotami co jakiś czas też miewam. Raz zdarzy się parę razy w tygodniu, innym razem mam miesiąc spokoju, ale z tego co wyczytałem to prawdopodobnie jest to wina tej przepustnicy, a co z tym przyspieszaniem?

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez damiancmax ; 19-01-2017 o 22:49
damiancmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 21:25   #18
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Czy awarie przepustnicy "tej drogiej" dotyczą tylko aut z FAP-em? Tak to zrozumiałem z postu kolegi zbinek512.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 22:28   #19
Greg-c-max
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: W-wa
Model: C-max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Ta "droga" przepustnica występuje wyłącznie w autach z dpf. A tak na marginesie, to już nie jest taka droga. Jak by ktoś był zainteresowany, to mam na zbyciu sprawną używkę.
Greg-c-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 21:00   #20
lectus mondus
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 24-09-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI

Ja jestem chętny na tą używke. Proszę o kontakt.
A teraz drążąc dalej temat przepustnicy, u mnie po dogłębnych ogledzinach prawa lata luzno z delikatnym blokowaniem w pozycji zamknietej a lewa działa płynnie. Ja to rozumuje tak ze jak zamyka całkowicie lewą (sprawna) to otwiera prawa (niesprawną) która mi sie przymyka i silnik sie dlawi bo nie ma powietrza ( zamknieta prawa+lewa). A jakby tak tą prawa zblokować otwartą albo wywalić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ???? co myslicie??
lectus mondus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.