Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2017, 16:51   #1
mjerzy1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-07-2015
Model: C-MAX
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

Witam. Chciałbym zapytać odnośnie doświadczeń z trzeszczeniem w Waszych C-Maxach. Czytałem już o tym problemie w innych modelach jednak u mnie jest to niezwykle irytujące. Samochód nie ma jeszcze roku a jadąc wolno po niezbyt równym asfalcie który kołysze samochodem na boki trzeszczenie jest ogromne. Serwis rozkłada ręce a ja po prostu mam powoli dość nowego samochodu. Przesiadłem się z 16 letniego samochodu który mnie nigdy tak nie irytował jak to cudo z chińskimi plastikami. Serwis podkładał pod supki jakieś gąbki ale nic to nie zmieniło. Pan na przyjęciu samochodu kazali mi sobie kupić nowe spinki do słupka bo ponoć tego gwarancja nie obejmuje a jest to pierwsze auto które ma taki problem. Natomiast od mechanika dowiedziałem się że wszystkie C-Maksy tak mają tylko nie wszystkim to przeszkadza. Każda jazda samochodem po prostu mnie irytuje. Jakieś sugestie?

mjerzy1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 20:11   #2
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

Witam.Problem ten w Fordzie występuje "dość często".Nie tylko w Fordzie zresztą.Ja walczyłem kiedyś z trzeszczeniem słupków i plastików podszybia w innej marce auta.Jest to walka nierówna.Serwisanci mogliby ruszyc trochę głową,ale zapewne nie bardzo im się chce.Pomaga obłożenie powierzchni ocierających o siebie samoprzylepną taśmą płótnowaną,lub możliwie najcieńszą taśmą dekarską.Wiem..wiem ..w przypadku nowego auta brzmi to jak barbarzyństwo.Miejsca styków plastiku można również (i to jest bardzo skuteczne)delikatnie posmarować smarem litowym twardym.Nie takim w sprayu tylko takim przeznaczonym do maszyn z elementami szybkobieżnymi.Biały smar-twardy w puszce.Litowy.Nie ścieka,nie brudzi dzięki trwałemu przyleganiu.Jest również bezwonny.Troche to wszystko pachnie druciarstwem,ale mam również wrażliwe ucho i kiedyś podjąłem walkę i mi sie udało.Tyle ,że roboty przy tym sporo.Gąbki słabo się sprawdzają ,no i niepotrzebnie chłoną wilgoć i za czas jakiś kruszeją i sypie sie z auta jak po kornikach.Tyle mogę podpowiedzieć.Taśma bitumiczna-dekarska,lub taśma głusząca stosowana do wygłuszania przez miłośników dobrego audio (to w gruncie rzeczy te same produkty za inną cenę) oraz twardy smar litowy mogą pomóc.Pozdrawiam.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 21:57   #3
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

U mnie na razie (odpukać) taka przypadłość nie występuje. C-Max dopiero co skończył roczek.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 06:34   #4
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] No bo coś jest na rzeczy.Wprawdzie mam C-maxa rocznik 2007 ale cisza jest w nim jak na pogrzebie organisty.Kolega natomiast ma rocznik 2008 i trzeszczy wszystko- słupki,podszybie,plastki w tylnej klapie. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Zapomniałem dodać ,że przy montażu spinek warto je po prostu umazać (z umiarem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w smarze litowym.Znalazłem również jakiego smaru używałem OKS 424 niemiecki.Jest naprawdę świetny.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 07:10   #5
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

Zastanawiam się czy nie można użyć gumy w spreyu, np. takiej przezroczystej?


Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 08:33   #6
c-maxic
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2016
Model: Ford C-MAX 1.6B Lift
Silnik: 1.6 B
Rocznik: 2007/2008r
Postów: 171
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

Cytat:
Napisał Istvan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Kolega natomiast ma rocznik 2008 i trzeszczy wszystko- słupki,podszybie,plastki w tylnej klapie.
W moim coś w podszybiu te plastyki raz na jakiś czas trzeszczą?
c-maxic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 13:51   #7
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

Mój ma 5,5 roku i jedyne hałasy, to uszczelki drzwi jak długo nie smaruje smarem silikonowym, też typowe dla Forda. Plastiki są ciche.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 15:31   #8
mjerzy1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-07-2015
Model: C-MAX
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

Wszystko już smarowałem z mizerny efektem. Czy ktoś wie jak ściągnąć plastikowe ramki wewnętrzne okalajace przednie boczne szyby? Tam jest główne źródło trzeszczenie. Jak przez szpary psiknołem tam silikonu w sprayu to przez tydzień była cisza. Może jakiś gęstszy smar pod te badziewne plastiki by załatwił sprawę lub faktycznie guma w sprayu. Tylko jak to ściągnąć. Najbardziej oprócz samego skrzypienia denerwuje mnie podejście serwisu, który najpierw proponował zestawienie samochodu na parę dni, później kazali mi sobie kupić spinki do słupka ( które nic nie mają do obcierających o siebie plastików) a na końcu powiedzieli że nic nie mogą zrobić i żeby próbować to ogarnąć w swoim zakresie. Po to jest nowy samochód żeby mieć spokój a nie zajmować się usterkami.
mjerzy1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 13:34   #9
sierota
ford::beginner
 
Avatar sierota
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Grand C-Max
Silnik: TDCi 200KM 445Nm
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

U mnie na szczęście, taki problem nie występuje.
Czasami odzywa się tylko daszek nad ekranem nawigacji, ale też już nie tak często jak rok temu.
sierota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 07:46   #10
arturwp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2013
Model: C-Max
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupi oraz plastikowe wykończenia przednich szyb

U mnie zaczęło trzeszczeć po dwóch latach.
Wygląda na to, że jedyna recepta to podgłoszenie radia...
arturwp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.