Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2009, 19:57   #1
scalac
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Problem z odpaleniem foczki tdci

Witam,

Od około 2 miesięcy mam problem z odpalaniem foczki tdci. Gdy temperatura spadła w okolice 5-7 stopnic C miałem parę razy problem z odpaleniem, tz. musiałem chwilkę pokręcić zaczym silnik zatrybił. Tak więc pomimo, że kontrolki świeciły mocno wymieniłem akumulator. Jednego dnia O'K, drugiego zauważyłem że problemik nie znikął i tak parę dni, autko odpala ale trzeba przyczymać kluczyk aby chwilkę się pokręcił. Silnik startuje bardzo nierówno, tak jak by się każdy cylinder pokolei startował. W końcu postanowiłem pojechać do Tychów i wymieniłem świeczki na nowe. mechanik stwierdził, że aż 3 były walnięte. I tak po wymianie świec na nowe zamienniki problem nie zniknął. W dni zimowe muszę próbować czasem 2-3 razy aż silnik zatrybi. Pomóżcie co mam zrobić ?
Świeczki nowe mogą być walnięte ? Kable do świeczek ? Jak posprawdzać to domowym sposobem aby dotarł do rzeczy która szwankuje.

scalac

scalac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 20:29   #2
Piotrek8814
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2007
Skąd: Żary
Postów: 82
Domyślnie Re: Problem z odpaleniem foczki tdci

Witam! Jesli masz diesla to nie ma kabli tylko jest jeden ale on raczej nie jest walniety. Moze to przekaznik swiec zarowych... poszukaj na forum wydaje mi sie ze gdzies juz byl ten problem.

Pozdrawiam.
Piotrek8814 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 21:11   #3
woj441
ford::average
 
Avatar woj441
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: okolice Inowrocławia
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 57
Domyślnie Re: Problem z odpaleniem foczki tdci

Mam identyczne objawy i jestem po wymianie świec- bez rezultatu. Sprawdź jeszcze rozrusznik( opory ruchu- wolniejsze obroty). Świece sprawdzamy (po zdjęciu listwy łączącej) dotykając kabelkiem plusa aku i świecy- jeśli zaiskrzy to działa ale nie wiesz jak, do tego niestety trzeba wyjąć świece. Daj znać jak sobie poradzisz. Pozdrawiam.
woj441 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 21:25   #4
thermalfake
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-05-2007
Skąd: B-B
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci 74kW
Rocznik: 2004 kombi
Postów: 382
Domyślnie Re: Problem z odpaleniem foczki tdci

przy podanych 5-7st świece żarowe nie mają swego udziału w rozruchu tdci
do sprawdzenia elektryka, rozrusznik
__________________
kolejny ford w łapkach
Everything we do is driven by you.
thermalfake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2009, 14:02   #5
tetel2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2008
Postów: 29
Domyślnie Re: Problem z odpaleniem foczki tdci

Popieram i stawiam diagnoze bo tak mialem ROZRUSZNIK do regeneracji okolo 150-250 zl
tetel2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2009, 22:11   #6
ves1981
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Skąd: Kutno
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Re: Problem z odpaleniem foczki tdci

Mam podobnie u siebie. Zaczęło się już przy temperaturze -1 - po nocy lub 10godz postoju.Aby odpalił dodaję lekko gazu (co w dieslu nie jest poprawne).Dodatkowo u mnie trzęsie przy ok 2tys obrotów - zagadka dla Sherlocka bo już 5 mechaników nie może sobie z tym poradzić... Regeneracja wtrysków, wymiana świec żarowych - nic nie pomogło. Na forum trafiłem na informację o rozruszniku. Widziałem na allegro używane za około 200 PLN . W poniedziałek zaczynam kolejną operację naprawczą. Niestety myślę o sprzedaży na wiosnę.
ves1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 21:37   #7
Marcinos80
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Re: Problem z odpaleniem foczki tdci

Trzeba poszukać po elektrykach, ja miałem (w innym aucie) problem z rozrusznikiem. Rozebranie rozrusznika 70pln plus wymiana szczotek (bo to zwykle one zawodzą) chyba połowa tej kwoty. Ale po wielu naprawach nauczyłem się obdzwaniać 5-10 mechaników z pytaniem o cenę, sugerując, że gdzie indziej jest taniej.
A czy trzęsienie przy 2 tys obrotów nie ma związku z turbiną (tak "głośno" myślę)?
Marcinos80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2009, 00:56   #8
scalac
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Re: Problem z odpaleniem foczki tdci

dzięki za sugestie, podjadę do warsztatu aby sprawdzili rozrusznik, jak coś będę więcej wiedział to dam znać.

Dodam tylko - może to nie ważne - że po uruchomieniu problem już nie występuje (po rozgrzaniu)
scalac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2009, 01:21   #9
torbba
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2009
Skąd: Żagań
Model: Focus mk I, Fiesta mk III
Postów: 58
Domyślnie Re: Problem z odpaleniem foczki tdci

Siema

Mam ten sam problem w moim focusie z silnikiem 1,8 TDDI

wszystko bylo ok przy dodatnich temperaturach lecz gdz weszlo lekko na - pojawil sie problem na pierwszy ogien poszedl akumulator niestety nie pomoglo (jest minimalnie lepiej) teraz zamowilem swiece zarowe zobaczymy czy pomoze, na innym forum napisali mi jeszcze ze moze byc to filtr paliwa


p.s
swiece zarowe dziala tylko przy niskich temperaturach gdzies kolo 10 stopni sie juz zalanczaja
torbba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2009, 07:29   #10
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Re: Problem z odpaleniem foczki tdci

Ja tez od jakiegoś czasu zmagam sie z podobnym problemem. Wymieniłem akumulator, nowe świece żarowe. Kontrola u elektryka sprawności ładowania itp. Filtry wymieniane około 7 tys( niedługo kolejna wymiania będzie). Samochód odpala mi zawsze, ale zapłon nie jest idealny. Robie zawsze tak, podgrzewam auto 2 razy na świecach kilka sek i odpalam. Przy pierwszym porannym odpalaniu dzęwiek jaki idzie spod maski jest zupełnie inny jak dzwięk jak jest już ciepły. Przypomina jakby coś się rozpędzło i powoli zaskakuje (przy tym sa lekkie dragnia silnika). Nie ma tak jak jest na ciepłym, szybki ruch rozrusznika i w ułamku seknudny zapłon szybki i równy auta. Nie wiem czy to jednak wina nie lezy w rozruszniku ktory, gdy są duże opory nie daje rady tak sprawnie obrócić wałem. Nie był regenerowany po wymianie dwumasy, a podobno on najbardziej dostaje wtedy i powinno sie go tez rozebrac i sparwdzić.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.