Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2011, 22:01   #21
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Temat nagrzewnicy nabiera rozpędu , podobne rozwiązanie jest w dieslach jednak tam jest montowany "piecyk"
Trochę zmieniłem zdanie nie będę wycinał-odłączał tylnej nagrzewnicyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i teraz kilka pytań :
Jak wygląda fabrycznie zamontowany zawór do odcinania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jest sterowany zawór nagrzewnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie jest zamontowany zawór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. /ponoć w benzynowcach z nagrzewnicą z tył był montowany - ja nie znalazłem/
Czy ktoś dysponuje schematem elektrycznym do sterowania i rozrysowanymi elementamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pianka izolacyjna na rurkach to dobry pomysłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 22:20   #22
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Piecyk (webasto) a nagrzewnica to dwa różne tematy. Mam diesla a jest w nim tylko nagrzewnica.
Nie mam pojęcia co z tym zaworem, nie zauważyłem żadnego pod autem, a spadek temperatury po włączeniu przycisku z przodu wynika raczej z oddawania ciepła z nagrzewnicy niż z teoretycznego otworzenia obiegu.
Co do pianki, na pewno nie zaszkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naprawdę najszybciej będzie rozgrzać auto i dotknąć rurek najlepiej przy końcu albo samej nagrzewnicy. Temat zaworka rozwiąże się błyskawicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 13:38   #23
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Przy ostatnich niższych temperaturach mogę śmiało stwierdzić, że auto zdecydowanie szybciej się grzeje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem zdjęcie zaworka, który zamontowałem:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widać też otulinę ściśniętą opaskami plastikowymi.
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 14:44   #24
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Maciek zaworu nie wstawiałem ,dałem tylko otulinę jest poprawa ale zastanawiam się nad zaworem.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 19:06   #25
grzechu10002
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: Nowy Sącz
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 66
Talking Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Tym sposobem jak ci zacznie silnik szwankować to go odłącz i zawsze można pchać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak się nieznasz a koledzy nie zdiagnozują na odległość problemu to udaj się do jakiegoś serwisu , bo niedługo bedziesz jezdził jak jaskiniowcy !!!!
grzechu10002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 19:17   #26
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

O czym piszesz? O odłączaniu obiegu do tylnej nagrzewnicy czy o poszukiwaniach elektrozaworu przez kolegę PiotraChorzów?
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 20:11   #27
ferdek1962
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Złotoryja
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 172
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Śledze cały temat i znowu widzę pełno "mędrców" Dlaczego chcecie udoskonalać co jest nie mozliwe Przecież ten dodatkowo zamontowany zawór to istna HAŁA!!! Co z tego że bedzie wyższa temperatura w układzie chłodzenia jak mamy zime i potrzeby jest nawiew ciepły na tył z uwagi na wew. gabaryty Galaxy czy Sharana Ludzie opamiętajcie się Tak jak się wypowiadają w zakładaniu opon 19-20 calowych a później pisza "DLACZEGO TO ALBO TAMTO"
Owszem zgadzam się że jak włączy się obieg na tył - spada temperatura Jedynym wyjściem na jesien i zime (zakładając że termostat jest ok)
jest stara metoda Zasłonięcie chłodnicy rozsuwana "roletą" mocowaną na chłodnicy Aby można było w kazdym momencie z poziomu kabiny otworzyć lub zamknąć i wówczas mamy ciepełko i dobrą temperaturę w układzie chłodzenia ,a co najważniesze dogrzany silnik

Ostatnio edytowane przez ferdek1962 ; 09-10-2011 o 20:20
ferdek1962 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 20:17   #28
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Właśnie mi ten nawiew do niczego nie jest potrzebny. Auto często robi odcinki po 20 km, nie musi być w nim ciepło zimą, raczej wolę, żeby osiągnął temperaturę roboczą po przejechaniu 3 km a nie 15.
Trzeba wziąć pod uwagę, że TDI nie grzeje się tak szybko jak benzyna.

Poza tym tylnej nagrzewnicy udało mi się użyć zaledwie kilka razy, zwykle wystarczał nawiew z przodu. Jeśli będę jechał gdzieś w 7 osób to żaden problem sięgnąć ręką i przekręcić zawór. Na co dzień kiedy jadę sam albo w 2 osoby nie trzeba mi tylnego nawiewu.

Ostatnio edytowane przez maciek90 ; 09-10-2011 o 20:20
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 22:27   #29
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

No więc jestem po organoleptycznym zbadaniu problemu w moim aucie. Wniosek: jest u mnie zawór odcinający tylną nagrzewnicę - nie wiem gdzie, ale oto co zaobserwowałem:

- włączyłem grzanie z przodu (tylna nagrzewnica i rurki pod autem zimne)
- włączyłem przycisk na konsoli tylnego grzania (tylna nagrzewnica i rurki pod autem stały się gorące i wskaźnik temp. wyraźnie opadł)

Wniosek nasuwa się sam - nagrzewnica tył w moim silniku na bank nie jest włączona cały czas w obieg. JEST ZAWÓR FABRYCZNY !!!
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 09:17   #30
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

A ja mam tylną nagrzewniceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak włącznika nagrzewnicy tylnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest tylko sterowanie nadmuchem z klimatronika /jednostrefowy/.
Rurki są ciepłe cały czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temperaturę optymalną uzyskuje tylko na Parkingu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. /wskaźnik pomiędzy O R/ i włączenie wentylatora.
Podczas normalnej jazdy po ok 2km mam 30 stopni /czujnik LPG/
a po 9-10km wskazówka dochodzi i zatrzymuje się na N

Pozostaje wstawić MAGICZNY elektro zawór i przełącznik na konsole .

Może ktoś wstawi schemat jak to jest okablowane i jakieś rysunki układu chłodzenia gdzie co jest zamontowane i czego szukać na szrotach.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.