Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2009, 20:54   #1
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Parujące szyby

Jak w temacie. Szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem.
Generalnie szyby parują mi od początku ale teraz jak jest zimniej to juz wogole masakra. Dziwne to trochę bo mróz jest suchy i szyby parować nie powinny (po to miedzy innymi włączamy klimę).
Efekt jest taki że jadę sobie np 20 km dmuchawa na maxa czyli 4 powietrze daje aż włosy powiewają :fcp1 a szyby wszystkie zaparowane łącznie z przednią, tylko na samym dole taki pasek na 10 cm odparowany.

Filtr pyłkowy wymieniony obieg wewnętrzny na pewno jest otwarty (sprawdzone na 100%) wilgoci żadnej w aucie nie ma oprócz odrobiny wody ze śniegu na dywanikach ale to raczej nie ma znaczenia przy tych temperaturach bo to i tak jest zamarznięta. Aha wody z układu chłodzenia też na pewno mi nie ubywa.
Co może być przyczyną bo jest to bardzo denerwujące wycieranie żadnymi gąbkami nic nie daje bo nawet jak przetrę to po minucie zaczyna z powrotem zachodzić.


Ostatnio edytowane przez deku ; 01-03-2016 o 19:55
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 21:16   #2
Dax6
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI POWERBOX
Rocznik: 1997
Postów: 238
Domyślnie Re: Parujące szyby

Jak Cie to pocieszy kolego to mam to samo.... To chyba wada tych samochodów. Ja u siebie odkrylem jedno, ze wlaczajac obieg wewnetrzny, nawiew na szybe a tmp na max, to odparowują najszybciej. Stosowalem srodki anty parowe za 10? i bez zmian. Ktos mi powiedzial ze woda z szarym mydłem pomaga, ale sie nie bawiłem. Zreszta teraz nie ma na to warunków bo wszystko zamarza w oczach :-) Powodzenia.
__________________
GALAXY`s Brother (SHARAN) 1.9 Tdi CHipbox http://img376.imageshack.us/img376/8390/awartgo1.jpg

S P R Z E D A M____S H A R A N A____w i d o c z n e g o____na____a v a r c i e !!!! __ !!!! __ !!!! __ !!!! __ ...
Dax6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 21:26   #3
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Re: Parujące szyby

Fakt marne to pocieszenie ale zawsze coś hehe
Jak jest cieplej to jak się włączy klimę to jeszcze jakoś idzie przynajmniej przednia odparowuję, ale przy takich mrozach to klima nie zaskakuje wogóle i jest lipa ehhh.
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 21:39   #4
dzandzol
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: KUTNO
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Re: Parujące szyby

ja u siebie nie mam takiego problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. właczam normalny nawiew na przednai szybke tak 25 C przy takim mrozie oczywiscie na ful i na nogi i na tył. Przednia 2 minutki max i nic nie ma a tyl troszke durzej odparowujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. klimy nie wlaczam normalny nawiew nie auto ani econ normalny nawiew na przednia szybe i na tyl na nogi i wszystko spokoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
dzandzol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 21:45   #5
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Re: Parujące szyby

Szczęściaż :fcp4
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 05:39   #6
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Re: Parujące szyby

U mnie też jest ok. Tak pomyślałem że może macie spływ z parownika zapchany wtedy szyby parują ostro.
Dla nie wtajemniczonych parownik to to co chłodzi powietrze jak działa klima, jest za schowkiem.
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 08:34   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Re: Parujące szyby

Dzandzol:Jak nie masz napisu ani econ ani auto,to dziala klimatyzacja,jak econ to dziala sam nawiew tylko.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 11:11   #8
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Re: Parujące szyby

gdy zapali się 1 śnieżynka na liczniku, tj. 4'C kompresor nie załącza się. Przynajmniej u mnie, klima nie działa i odparowywanie działa tylko poprzez guzik ogrzewania przedniej szyby i skieowanie na nią nawiewu. Boczne małe i około 4cm bocznych przednich, dużych są zaparowane. Którędy brane jest powietrze do układu nawiewu?
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 12:57   #9
dzandzol
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: KUTNO
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Re: Parujące szyby

klima wlacza sie dopiero ponizej 18 C auto to automatyczny a econ ekonomiczny. a jak ja wlaczam na 22-25C to klima nie dziala przeciez
dzandzol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 16:31   #10
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Re: Parujące szyby

Jak kupilem auto to tez ostro parowaly szyby, wymienilem filtr kabinowy i bylo spoko (jedynie w czasie deszczu potrafily troche zaparowac), niedawno znow sie zaczely problemy, znow wymiana filtra poskutkowala. Klima u mnie nie dziala, ale nawiew na szybe wystarcza.

Pozdrawiam
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.