Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2011, 14:22   #1
MISIEK1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2011
Skąd: Braniewo
Model: Ford Mondeo Titanium Converse +
Silnik: 2,0 TDCi 140km
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie po remoncie silnika jeździć czy sprzedać auto?

witam!!!
historyje mojej foki opisywalem juz na forum ale po krotce przypomne:
auto kopcilo na siwo i nie mialo mocy...pojechalem na komputer gosc stwierdzil ze czas na wymiane silnika bo cos stuka na wyzszych obrotach.
nastepnie postawilem go na warsztat dokladnie 24-25lipca...po poludniu juz pompa byla przygotowana do regeneracji nie pytajac mnie o nic.
sprawdzili cisnienie i wtryskiwacze i wszystko OK!
pompa poszla do regeneracji czekalem na naia jak na zbawienie mialo byc kilka dni a okazalo sie miesiac...i juz mialo byc wszystko OK ale po zamontowaniu pompy kopcił jeszcze gorzej nie miał mocy i coś stukało w silniku jakby mu wrzucili 2 dodatkowe tloki luzem....
wczoraj wyciagneli silnik i okazalo sie ze luz na panewkach korbowodu...juz zamowiłem korbowód z tłokiem przyjdzie we wtorek...tu powstaje moje pytanie.
Po remoncie jeździć foką czy ją sprzedać ??
Szczerze powiem ze sam niewiem co zrobic kazdy madry wokolo mowi bym go sprzedał ale z drugiej strony co kupie nie dokładając kaski??- GOLFA III

MISIEK1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 15:22   #2
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: po remoncie silnika jeździć czy sprzedać auto?

bylo trzeba kupic 2 silnik a nie bawic sie w remonty. Bo zrobisz polski remont czyli taki o d rozbic.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 15:23   #3
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: po remoncie silnika jeździć czy sprzedać auto?

Jeździć , jak dobrze wyposażona i rdza nie bierze, to tylko się cieszyć bo foka ma nowe serducho i będzie latać jak fryga. Miałem podobny dylemat bo moja fiesta paliła mi około 8-9 litrów oleju na 12 tys km , każdy mówił sprzedaj, włożyłem tys i fiesta grama oleju nie bierze, lata jak szalona i aż miło się nią jeździ , acz kolwiek już mi trochę ciasno w niej heheGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tyle odemnie.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 19:50   #4
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: po remoncie silnika jeździć czy sprzedać auto?

silnik diesla tddi to nie 1.3 z fiesty

Tam zeby zrobic remont REMONT trzeba by polozyc gdzies kolo 6 moze 8 tys zl w porywach do 10 tys.

To bedzie leczenie tego co zepsute w nadzieji ze pojezdzi jeszcze ciut.

Za tys w swojej fiescie to tez taki remont , pewnie pierscionki zmienione , uszczelniacze , polowa zlozona na starych uszczelkach i starym rozrzadzie.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2011, 08:49   #5
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: po remoncie silnika jeździć czy sprzedać auto?

Jak nie wiesz co było robione to nie komentuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Rozrząd to łańcuch, więc nie wiem co zmieniać przy 190 tys. Pierścienie uszczelniające i zbierające, uszczelka pod głowicą ,szlif głowicy , uszczelniacze i coś tam było jeszcze robione. Wszystko na dobry nowych częściach(np. uszczelki Erlinga czy jak to się tam piszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

A co do tematu , to kolega napisał co oznacza remont jego silnika i co w nim zrobił! Ja uważam , że jak mu oleju nie bierze i po tym małym remoncie będzie dalej jeździł jak jeździł a może i lepiej to warto zostawić i nie pchać się w jakiegoś szrota i jeździć tym co ma sprawdzone.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2011, 11:10   #6
wojtas28
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: Brzeg/OP
Model: Ford Ka ru8
Silnik: 1,2 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 149
Domyślnie Odp: po remoncie silnika jeździć czy sprzedać auto?

Tomi - chyba cię poniosło 6-8 tysi. 10 ? w starym klekocie ?
wojtas28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2011, 11:40   #7
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: po remoncie silnika jeździć czy sprzedać auto?

remont , czyli by wypadalo wymienic zawory uszczelniacze szklanki , nowe sruby do glowicy , wszystkie szlify , nowe uszczelki pod glowice kolektory , itp itd To z robocizna na dobrych czesciach ktos zrobi za 1000zl??

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


4 tloki sa 1 juz sie poddal to kolejne 3 moga zreobic to krotko po tym. A kolega wymienia tylko to co uszkodzone.

Duzo osob tak robi , pierscienie ok , ale glowica szwankuje , zrobia glowice zaraz dol poleci , podwojne rozbieranie.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 18:06   #8
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,646
Domyślnie Odp: po remoncie silnika jeździć czy sprzedać auto?

jak dla mnie to w ogóle remontowanie silnika diesla to nonsens.
Zdejmujesz ze swojego graty skoro są w dobrym stanie, kupujesz z rozbitka najlepiej silnik używkę z gwarancją rozruchu wrzucasz do foczki, odpalasz i .............. dalej.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 07-09-2011 o 18:32 Powód: wulgaryzmy
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.