Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2013, 21:38   #481
Kower
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 02-08-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Witam, mam od niedawna Focusa 1.8 tdci 115km 2005 rocznik. Przebieg 141000, kola 18, olej 5w 30 castrol. Zauważyłem że średnie spalanie wynosi około 8litra na 100 km/h. Co moze byc powodem tak wysokiego spalania>

Kower jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 05:59   #482
hardtmuth
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał XxXSTUDIXxX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam pytanko czy dziurawy tłumik może powodować podwyższone spalanie?
U mnie ostatnio zauważyłem drgania wydechu po sprawdzeniu szok element elastyczny jest okopcony w 2 miejscach, przy środkowym tłumiku dziura na 2 palce a na rurze przy końcowym jak złapałem żeby go ustawić bo opadł to wszystkie 4 palce weszły do środka jak w masło.
Bo z tego co się orientuje to może z tego względu że jak za szybko uchodzą spaliny na zewnątrz to sonda lambda nie nagrzewa się do odpowiedniej temperatury i samochód czy też komputer powoduje że jedzie się cały czas na ssaniu?
Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat.


Już zamówiłem kompletny nowy po wymianie sprawdzę czy mam racje i dam znać.
Pozdrawiam

Sonda lambda w Dieslu?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Okey doczytałem, sonda lambda bywa, lecz jak się ma DPF, a Ty go nie masz.

W Twoim egzemplarzu jest "zero" sond lambda.
hardtmuth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 08:54   #483
XxXSTUDIXxX
ford::average
 
Avatar XxXSTUDIXxX
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-10-2012
Skąd: Zabrze
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie

No ok to nie wiedziałem to mój pierwszy diesel

TAPNIETE Z SG GT N7000
XxXSTUDIXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 11:23   #484
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Witam
Miałem nadzieje nie odświeżać więcej tego postu...ale cóz jak mus to mus
Ostatnio po wyjeździe od wulkanizatora po zmianie papci...ruszam bieg 1....bieg 2...jakies 60 km/h na zegarku, wyprzedzam tate w mondku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zoonk zaczyna migać sprężynka...max 50-60 km/h.myślę wtryski, ale nic dojechałem pod blok jakieś 2,5 km auto zaparkowałem i jakie było moje zdziwienia jak sie okazało że cały czas jechałem na ręcznym zaciągniętym na 2-3 ząbki. Ręczny odpuściłem, auto odpaliłem i uffff sprężynka nie miga, rundka kontrolna, ostre ruszenie z piskam i obrotami ponad 3000 rpm dymkiem z tyłu...tak na odmulenie...zrobione około 400 km i spokój nic nie miga
Problem polega na tym, że od tego momentu zaczął więcej palić, co prawda nie robiłem testu do pełna 100 km i do pełna ale na oko widać że wskazówka za szybko opada.....ostatnio zatankowane było prawie pod 3 kreskę bez mm może 2 przejechane 100 km i wskazówka jest na środku MASAKRA
o co chodzi...jakiś błąd się zapisał ?? czy cuuuu

pozwole sobie na małe ogłoszenie - potrzebuje osłony pod silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 21:53   #485
Mario373
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał XxXSTUDIXxX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam pytanko czy dziurawy tłumik może powodować podwyższone spalanie?
Absolutnie dziurawy tłumik nie może powodować większego spalania, wręcz przeciwnie.
Tak powinna brzmieć odpowiedz a nie nauki o lambdach, o których można było tylko na końcu wspomnieć
Mario373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.