Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2009, 10:18   #1
tiki1981
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-11-2009
Model: Ford Focus II
Silnik: 2,0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2009
Postów: 17
Question lampka oświetlenia bagażnika sama się zapala

Witam (ford focus 1,8 tdci kombi - rok 2004). Mam taki problem: lampka oświetlenia bagażnika zapala mi się podczas jazdy i np gdy naciskam hamulec lub otwieram pokrywę bagażnika gaśnie mi samoczynnie. Jak zamykam klapę to potrafi się zapalić. Raz nawet zapaliła mi się kontrolka akumulatora ale jak wyłączyłem tą lampkę to problem całkowicie ustąpił. Wygląda jakby lampka powodowała zwarcie w instalacji elektrycznej - co z tym zrobic?????? Dodatkowo zauważyłem że jak wyłączyłem tą lampkę to bagażnik mi się zamyka za pierwszym razem całkowicie bez problemów. Czyli zakłócała centralny zamek. Pierwsze moje pytanie - czy żarówka może powodować takie jazdy??? czy też zwarcia szukać gdzie indziej???

tiki1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2009, 10:44   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia bagażnika sama się zapala

Szukaj zwarcia w wiązce tylnej klapy. Pewnie kabelek się przetarł i zwiera do masy. Masz Mk2 czy Mk1? Opis mówi jedno, a nagłówek wątku drugie.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2009, 15:34   #3
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,651
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia bagażnika sama się zapala

Dokładnie jak mówi kolega jester . Ja miałem podobnie tyle że od tylnych prawych drzwi. Pod kanapą był urwany kabelek. Złączyłem zaizolowałem i działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2009, 18:35   #4
tiki1981
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-11-2009
Model: Ford Focus II
Silnik: 2,0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia bagażnika sama się zapala

Koledzy dzięki za odpowiedzi ale co ciekawe korciło mnie i rozebrałem podsufitkę i okazało się ze leje się płyn do spryskiwacza wszędzie. Po dokładniejszym zbadaniu problemu okazało się ze wężyk od płynu do spryskiwacza pękł na dwie części w osłonie pomiędzy karoserią a klapą bagażnika i lało się jak z hydrantu. Płyn lał się na kable i pewnie wywoływał zwarcie więc teraz będę obserwować zjawisko i zobaczymy . Co do modelu to mam ff po face liftingu i zabardzo się na tym nie znam. Ale dzięki za sugestie. Pozdrawiam
tiki1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.