Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2006, 20:18   #21
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Drgania

Witam kolegów
Przymierzam się powoli do wymiany opisywanych półosi. Przymierzaz znaczy zbieram kasę. Drgania nasilają się. Czy ktoś może polecic mi jakiegoś mechanika w okolicach Elbląga ewentualnie Gdańska lub Olsztyna, będę bardzo wdzięczny.
Tak na marginesie byłem dzis w sklepie i koles pytał czy sprawdzałem łożysko chyba na dłuższej półosi, bo słyszał że czasami one padają sa takie same objawy czyli wibracje. Koszt takiego łożyska to około 150 zł więc trochę się zaineresowałem ale to nic pewnego. Może już ktos z was sprawdzał jaki wpływ na te cholerne wibracje ma owe łożysko.
Pozdro
Tomek

rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2006, 10:35   #22
dragan36
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Mława
Postów: 23
Domyślnie

ja mam jeszcze takie pytanie lopatologiczne raczej. Mechanik poszarpal i jest lewy przegub do wymiany. mam takie pytaie poniewaz mechanik jest tylko od naprawy a nie od kupowania czesci wiec co konkretnie potrzebuje ze sklepu, tzn Dzien dobry poprosze przegub wewnetrzny, dziekuje dowidzenia ?? dobrze kombinuje czy cos jeszcze jakies uszczelki czy cokolwiek co mechanik po rozebraniu powie ze tego jeszcze nie ma :-) dzieki z gory za pomoc
dragan36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2006, 17:54   #23
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

dragan36, tak prosto nie będzie. Ja co prawda przeguby robiłem dwa lata temu, więc obecnie może coś się zmieniło. Przegubów wewnętrznych niestety nie ma i trzeba kupić całą półoś. Poszukaj regenerowanych, mają je również w ASO lub używanej, ale trzeba ją dobrze sprawdzić. Jest jeszcze cień nadziei, że zużył się sam krzyżak, to można kupić ok. 100 zł., ale by to stwierdzić musisz rozebrać przegub i "wymacać" kielich. Jak będzie dobry można spróbować.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2006, 12:47   #24
dragan36
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Mława
Postów: 23
Domyślnie

Hmm... ja znalazlem sam przegub wewnetrzny na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do mojej Foki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kupilem tam pare rzeczy i sklep jest w porzadku nawet taniej czasem niz w normalnych sklepach pozatym na podstawie VIN szukaja co mnie interesuje i jestem pewny ze pasuje do mojego sprzetu, pozatym na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest przegub zewnetrzny jeszcze nie dowiadywalem sie czy jest tez wewnetrzny czy caaly komplet tylko (okolo 600zl cala polos)
takze moze sie troche zmienilo od tramtego czasu :fcp2 wiec ponawiam pytanie np. czy jesli zamowie ze strony forda to to juz bedzie wszystko co mi potrzeba ?
Chociaz moze bedie polos od eurodriveshafts (tez slyszalem dobre opinie) a tocala polos w tej samej cenie :fcp1

No chyba znajdzie sie chociaz jedna osoba ktora wymieniala przegub ? czy to taka niespotykana usterka w foce :fcp3
dragan36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2007, 21:00   #25
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Witam ponownie.
Jestem świeżo po wymianie wyżej wymienionych półosi. Zgodnie z sugestiami wymieniłem od razu dwie. Drgania ustały, teraz autko ciągnie jak złoto. Koszt całej wymiany to 1150 zł. Przed wizytą u zaprzyjaźnionego mechanika odwiedziłem serwis Forda w Elblągu skąd pochodzę. Mechanik po przejechaniu się moim autem strwerdził, że jedna z półosi jest do wymiany. Tylko jedna, bo drgania sa bardzo małe - tak stwierdził. Twierdził także że jest w stanie okreslić, która z półosi jest walnięta. Myslę, iz jest to optymistyczna wiadomość dla wsystkich borykających się z tym problemem, bo nie trzeba wymieniać dwóch półosi tylko jedną. Jest to jednak usterka do zdiagnozowania w warsztacie a nie jak wczesniej pisano wymiana na czuja, najpierw jedną a jak drga dalej, to drugą.
Zdecydowalem się jednak na wymiane dwóch połosi, ponieważ koszt wymiany w serwisie wynosił za sztuke okolo 900zł z robocizną a mi się udało wymienic dwie jak wyżej wspomniałem za 1150. Zrezygnowałem z naprawy serwisowej, ponieważ nie mam gwarancji, iz za chwilę nie padnie mi druga i wtedy następne 900 zł.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :fcp4
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2007, 10:00   #26
frontier
ford::amateur
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Bolesłąwów
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie

Scharakteryzujcie te drgania. Czy drga (wibruje) samochód, czy tak jak u mnie przy 120-130km/h kierownica? Czy to też jest efekt usterki półosi?
frontier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2007, 20:42   #27
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Siemka
Juz dużo pisano i opisywano owe drgania na forum. W Twoim przypadku przy drganiach kierownicy stawiałbym na niewyważone koła.
W przypadku półosi wibruje jakby fotel (a konkretnie wibracje odczuwalne sa na tyłku - tak było u mnie) Wibracje w przypadku pólosi odczuwalne są zazwyczaj przy przyspieszaniu a w momencie zdjęcia nogi z pedału gazu ustają.
W pierwszym strzale po tym co piszesz stawiam na kóła jak wyżej napisałem.
Pozdro Tomek
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2007, 09:22   #28
frontier
ford::amateur
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Bolesłąwów
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie

Dzięki rychu4 za informację. Wiem, że ten temat był często poruszany na forum, ale nigdzie nie sprecyzowano tych drgań czy wibracji. Twoje wyjaśnienie jest super. Moje pytanie powstało dlatego, że wyważałem koła zimowe przed ich założeniem. Na forum doczytałem, że jeśli wymienia się opony na felgach (jak w moim przypadku) to po założeniu kół po jakimś czasie trzeba je wyważyć, gdyż niejako "układają" się na feldze i wskutek tego "odważają". Muszę to sprawdzić. Pozdrawiam.
frontier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2007, 19:33   #29
SzymonAnt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 1
Domyślnie

Czytając wasze wypowiedzi stwierdziłem ze u mnie w foce tez jest potrzebna wymiana osi. Wymieniłem prawą oś lecz drgania nie ustąpiły. Okazało sie ze to jednak lewa półoś jest wadliwa, wewnętrzna strona kielicha jest "wyrąbana" przez krzyżak. Mechanik stwierdził ze to gumy na przegubach które trzymają smar są fabrycznie za lekko zaciśnięte i przez to wchodzi tam woda co z kolei powoduje złe smarowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SzymonAnt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2007, 15:58   #30
piotrex22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Postów: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał artgas
Za komplet 2 kompletnych półosi zapłaciłem 1079 zł
To rzeczywiście bardzo tanio. Za wymianę jednej tylko (długiej) półosi wraz z instalacją zapłaciłem w ASO - 1800 PLN. Jak druga półoś zakończy swoje życie to pójdę z torbami, bo normalnie ceny w ASO są po prostu szalone. Czy są gdzieś droższe ASO niż ma FORD ? :fcp27
__________________
Pozdrowienia dla całego Forum !
piotrex22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.