Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2007, 15:29   #1
bartek-Gilu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2007
Postów: 7
Domyślnie gaznik

Witam was ponownie mam nastepny proble pisało tu kiedys ze na gazniku jest jakas srubka czy na filrze jakims gdzie sie nieby woda zbiera i co jakis czas czeba to spuszczac bo mi cos cięzko pali i podobno to jest pszyczyną ? i sorki ja mam 1,8 silnik pomyliło mi sie ; / pozrrawiam

bartek-Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 18:23   #2
marivs
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2007
Skąd: 3miasto
Model: był Focus Mk1 jest Mk2 sedan
Silnik: był 1.8 TDDi jest 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 1999 teraz 2005
Postów: 196
Domyślnie

bartek-Gilu,
Witaj, też o tym czytałem i ktoś pisał, że filtr paliwa ma śrubkę za pomocą której można spuścić wodę która dostaje się razem z paliwem do układu paliwowego... - nie potwierdzam tego, gdyż jeszcze tam nie gmerałem :fcp27
Ja bym ci raczej proponował sprawdzić świece a najlepiej je wszystkie wymienić na nowe. Ostatnio wymieniałem na ISKRA, za komplet zapłaciłem 98zł i skończyły się problemy z odpalaniem - a z tego co napisałeś właśnie problem dotyczy odpalania.
Pozdrowienia
__________________
Focus Kombi '99 1,8 TDDi 90KM
Fiat Punto Mk2 '02 1,2 8V Active 60KM + LPG Bingo S4
marivs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 19:16   #3
bychu81
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Skąd: Władysławowo
Postów: 145
Domyślnie

TAK
to moga być świece ale ten problem TDCI jest poruszany conajmniej w 5 innych tematach jedni wymieniają świece inni filtry, a problem pozostaje ja jak narazie sie męcze z odpalaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jakoś do przodu ( chociaz ostatnie 2 dni dają popalić temperatura nie rozpieszcza -10c )
też czytałem o tej śrubce i spuszczaniu wody, nie potwierdzam jeszcze jej nie szukałem. ale śruba na filtrze od paliwa ??? :-/
__________________
1998/2001 FORD SIERRA 1.6 HB 90r.
2003/2006 FORD MONDEO 1.6 SEDAN 94r.
2006/ ??? FORD FOCUS KOMBI 1.8 TDCI 03r.
bychu81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 19:34   #4
marivs
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2007
Skąd: 3miasto
Model: był Focus Mk1 jest Mk2 sedan
Silnik: był 1.8 TDDi jest 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 1999 teraz 2005
Postów: 196
Domyślnie

Nie rozpieszcza (temperatura) ale w moim przypadku metoda podziałała - jedno grzanie świec... gaśnie kontrolka... po 3 sekundach przekręcenie stacyjki i słychać miły pomruk diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wcześniej już przy 0 st.C była cisza i dopiero za 3-4 razem odpalał.
Kto nie szuka to nie znajdzie przyczyny a pytać można o wiele i wiele różnych odpowiedzi będzie.. metoda jest jedna - eliminować po kolei słabe punkty.
Pozdr.
__________________
Focus Kombi '99 1,8 TDDi 90KM
Fiat Punto Mk2 '02 1,2 8V Active 60KM + LPG Bingo S4
marivs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 19:37   #5
skies
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: woj. śląskie
Model: Ford Focus I/ Modeo MK4 Kombi Tit X
Silnik: 1,6 / 2.0 FF
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 115
Domyślnie

Koledzy, od kiedy w silnikach Focusa znajduje się gaźnik, chyba coś nie tak z tym teamtem. Przecież nowe silniki oparte są na technologii wtrysku paliwa. Jeżeli się mylę wyprowadźcie mnie z błedu.

Pozdrawiam!
skies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 19:57   #6
marivs
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2007
Skąd: 3miasto
Model: był Focus Mk1 jest Mk2 sedan
Silnik: był 1.8 TDDi jest 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 1999 teraz 2005
Postów: 196
Domyślnie

skies....
Kolega bartek-Gilu się pomylił - po prostu nie umie tego nazwać. Widać przesiadł się z auta silnikiem benzynowym i na gaźniku, a tam wiadome było, że jak nie świece to gaźnik łapał lewe powietrze itp. pierdółki :fcp23
jeszcze kilka postów i pozna autko jak własne mieszkanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Kombi '99 1,8 TDDi 90KM
Fiat Punto Mk2 '02 1,2 8V Active 60KM + LPG Bingo S4
marivs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 20:05   #7
skies
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: woj. śląskie
Model: Ford Focus I/ Modeo MK4 Kombi Tit X
Silnik: 1,6 / 2.0 FF
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 115
Domyślnie

Pytanie do moderatorów: może zmienić nazwę tematu na bardziej związany z treścią wątku. Niedoświadczonych użytkowników Focusa, którzy będą w przyszłości przeszukiwać to forum w poszukiwaniu pomocy, taka nazwa tematu może wprowadzać w błąd.
Przecież nasze foczki, to najnowszy cud techniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc lepiej aby nikt nie kojażył naszych silników z gaźnikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowienia i udanego weekendu: :fcp29
skies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 20:08   #8
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Koledzy.
Nie piszcie o swiecach itd. bo kolega nie ma pojęcia o czym pisze. Gażnik w dieslu??????!!!!!
Trzeba wyjaśnic najpierw różnice miedzy dieslem a benzyniakiem.
Tomek
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 23:16   #9
bartek-Gilu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2007
Postów: 7
Domyślnie

no własnie ze jak napisałem ze mi o gaznik chodzi to potem jak juz post był zatwiedzony kapłem sie ze niema tylko sa wtryski a i tak koledzy wiedzeli o co mi chodzi ; P a tłumaczyc Tomek to możesz małemu dziecku bo zawory umiem wyregulowac kolejnosc o zapłonu znam : D rozrzad potarfie wymienic wiec wiez a niekturych zeczy sie dopiero ucze a ty co tak od poczatku wszystko ta wiedzałes??? ciekawe
bartek-Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2007, 14:28   #10
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Pisząc to nie chciałem Cię urazić, a zaznaczyc tylko że należy pisać o tym samym temacie a nie, że jedni piszą o wtrysku paliwa w benzyniaku a drudzy o dieslu. Nie wszyscy maja pojęcie czym jeżdżą - niestety.
A tak na marginesie to diesle zawsze były na wtrysku, lecz zupełnie innym niż wtrysk benzynowy.
Zyczę powodzenia w dalszych naprawach i regulacjach.
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.