Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2006, 18:33   #11
JUREK40
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Skąd: POZNAŃ
Postów: 159
Domyślnie

Mam Focusa o przebiegu 22.000km i też trzeszczy przy skrecaniu lub na dziurach ale to jest tylko ford

JUREK40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2006, 13:57   #12
leszek_piesek
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-07-2006
Skąd: Bdg
Model: Mondeo Mk4/focus1
Silnik: 2.0tdci /1.8 benzyna
Rocznik: 2009/1999
Postów: 100
Domyślnie

Ja rowniez. Jak siedzi ktos wyzszy z przodu i dotyka kolamani plastiki to trzeszczy okrutnie.

pozdr
leszek_piesek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2006, 19:38   #13
JUREK40
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Skąd: POZNAŃ
Postów: 159
Domyślnie

Dzisiaj przeprowadziłem próbe trzeszczenia w focusie 2000r. przebieg 23.000km.Skrzypi sprezyna w gniazdach.Smarowałem olejem poszczególne elementy drązki nic nie dawało posmarowałem dół gniazda sprezyny jak ręka odjął
JUREK40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2007, 20:04   #14
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Witam szanownych kolegów.
W moin Focusie walczyłem ze skrzypieniem jakieś dwa tygodnie i udało się. Oto parę moich spostrzeżeń:
- głuche pukanie z tyłu (dałbym rękę sobie uciąć, że z bagażnika, i już bym nie miał ręki ) łącznik stabilizatora tył. Do wykrycia tylko z kanału (podnośnik odpada) podczas bujania autem. Udało mi się to zlokalizować, gdy z mechanikiem siedziałem w kanale a kolega kołysał autem.
- głuche pukanie tworzywo o tworzywo – zaczep pasa o tapicerkę
- pukanie w bagażniku – odkręcony zaczep gaśnicy
- skrzypienie z tyłu na wysokości głowy – obudowy tylnego słupka – spryskanie silikonem w sprayu i jest ok.
- głuche metaliczne pukanie w klapie bagażnika pod sufitem – siłownik klapy. Działał prawidłowo, lecz miał luzy, dzięki którym pukał. Wyczuwalne przez szarpanie przy otwartej klapie
- najgorsze dla mnie do zlokalizowania było głuche skrzypienie w tylnej klapie i drzwiach. Gumowy odbój, bo tak się to chyba nazywa, znajdujący się w zamkach, które dociskane są do trzpieni znajdujących się w karoserii. Trochę wazelinki lub silikonu i jak ręką odjął.
Na koniec podokręcałem wszystkie boczki w drzwiach i przesmarowałem uszczelki silikonem.
To, że ten typ tak ma, to bzdury. Trochę cierpliwości i dobre ucho i można wszystko wyłapać.
Mój Fordzie ma 4 lata i 65tys a jednak trochę czasu mi to zajęło, ale było warto, teraz cisza i spokój
Pozdro Tomek.
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 18:57   #15
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

Ten typ tak wcale nie ma. Jest to jeden z nielicznych samochodów, który nie trzeszczy. Mam przejechane 180 tys. i w środku jest cisza. Owszem, na początku było słychać, ale trzeba to znaleźć i uciszyć. :fcp2 U mnie było to:
1. Stuki przy skręcie w prawo - sprawa stara i oczywista, pedaliera
2. Stuki z tyłu nadwozia w kombi - regulacja zamka klapy, nasmarowanie zaczepów siedzeń
3. Skrzypienie w okolicach tylnego słupka - nasmarować prowadnice szyby w tylnych drzwiach

Jak na kilku letnie auto ze sporym przebiegiem, to bardzo niewiele tego.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2007, 06:10   #16
iwanex
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2007
Skąd: Kalisz
Model: S - Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 71
Domyślnie

Rychu4 powiedz mi dokładnie jak spryskać tylne słupki(po plastiku czy pod nim)? Czym to robiłeś podaj nazwę, dzięki.
U mnie przesmarowałem te gumowe odbojnice przy klapie i dalej trzesczy szukam i szukam.
iwanex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 10:52   #17
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Delikatnie zdjąłem część osłony słupka (górną tam gdzie chowa się pas bezpieczeństwa) Tylny słupek - mam na myśli ten pomiędzy drzwiami (może źle się wyraziłem, powinienem napisać środkowy) przesmarowałem zaczep do karoserii i wszystkie pozostałe elementy tapicerki, które z min się stykają. Tak zrobiłem z jednym słupkiem a drugi po prostu spryskałem bez demontowania. Spray wyposażony był w rureczkę do dozowania, którą wcisnąłem pomiędzy wsztstkie stykające się elementy z tworzywa i z gumy (uszczelki). Trzeba użyć do tego szmatki i przesłonić pozostałe elementyw celu uniknięcia ewentualnych zabrudzeń. Szukałem w trzech sklepach i znalazłem tylko spray firmy (chyba) K2. - musze zerknąć do auta dla pewności.
Z odbojami to bardziej polecam wazelinę, chyba ona pomogła bardziej aniżeli spray. Polecam przesmarować wszystkie, również te we drzwiach.
Pozdro
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2007, 10:18   #18
iwanex
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2007
Skąd: Kalisz
Model: S - Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 71
Domyślnie

Udało się! Nigdy bym nie przypuszczał że taka pierdoła robi taki hałas. Okazuje się że tarł zamek od klapy bagażnika. Jego plastikowa osłona. Nasmarowałem też zamki i uszczelki. Rozebrałem trochę autka ale teraz jest cichutko i znowu go kocham.
iwanex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.