Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2013, 09:43   #1
konio99
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-06-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie samoczynne otwieranie się zamkniętego samochodu po naciśnięciu klamki

Witam serdecznie
Jestem właścicielem Focusa(2005) od ok.2 miesięcy, jednakże wczoraj pojawił się problem ze zamkiem. Po zamknięciu auta (pilotem lub kluczykiem, samochód posiada centralny zamek) samochód pozostaje zamknięty do momentu kilkukrotnego (czasami wystarczy raz) pociągnięcia za klamkę od strony pasażera od zewnątrz (przednie drzwi), w tym momencie auto otwiera się (nie pomaga też zamykanie tych drzwi od wewnątrz), dodam tylko, że przy pozostałych drzwiach problem nie występuje. Sprawdziłem bezpieczniki, potraktowałem wd40 i niestety efektu brak, czy może ktoś miał już taki problem i czy można naprawić to samemu?


Ostatnio edytowane przez konio99 ; 20-06-2013 o 12:21
konio99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 18:41   #2
grzemo
ford::average
 
Avatar grzemo
 
Zarejestrowany: 29-08-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: focus II hatchback 5d
Silnik: 1.6 TiVCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 168
Domyślnie Odp: samoczynne otwieranie się zamkniętego samochodu po naciśnięciu klamki

Miałem podobny problem, tyle że centralny zamek otwierał się i zamykał kiedy chciał: i na postoju i podczas jazdy. W serwisie stwierdzili uszkodzenie czujnika zamknięcia przednich drzwi pasażera. Ze względu na (podobno) czasochłonną i niewdzięczną robotę, problem został rozwiązany przez zbocznikowanie tego czujnika. Jedyne co utraciłem to możliwość blokowania wszystkich drzwi wewnętrzną klamką pasażera. I tak nigdy z tego nie korzystałem.
__________________
Pozdrawiam, Grzegorz
grzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 19:04   #3
knopers17
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: focus II FL kombi FIESTA MK7
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: samoczynne otwieranie się zamkniętego samochodu po naciśnięciu klamki

Witam,
Miałem identyczny problem. Zauważyłem wtedy, że popychacz od zamknięcia od środka (ten przy klamce) nie dochodzi do końca. Wystarczyło dopchnąć go do końca i drzwi były zamknięte. Problemem okazał się uszkodzony siłownik centralnego zamka w drzwiach -zacinał się, miał zbyt mało mocy. Rozebrałem siłownik, potem silniczek i wyczyściłem komutator (przerwy były zawalone syfem z szczotek). Po tym zabiegu siłownik działa już ponad rok czasu.
Pozdrawiam
knopers17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 21:45   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: samoczynne otwieranie się zamkniętego samochodu po naciśnięciu klamki

Ja miałem niemal identyczny problem, tylko drzwi były inne - u mnie tył za kierowcą. Udało mi się to rozwiązać i jak na razie działa (za tydzień będzie 3 lata od akcji "zamek").
Problem dotyczył drzwi tylnych, także objawem nie było otwarcie zamków wszystkich drzwi jak to się dzieje, kiedy ktoś z przodu (kierowca/pasażer) odryglowuje drzwi, ale reszta się zgadza. Uprzedzając pytania - manipulowanie dzyndzlem w środku nic nie dawało, chował się normalnie, tylko drzwi się nie ryglowały.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 10:04   #5
konio99
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-06-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: samoczynne otwieranie się zamkniętego samochodu po naciśnięciu klamki

Dziękuje za podpowiedzi, niestety po weekendzie pojawiły się jeszcze inne problemy...po zamknięciu drzwi pociągając za klamkę 1 raz drzwi są zamknięte. ale gdy pociągnie się drugi raz to otwierają się wszystkie drzwi lub tylko te uszkodzone. Niestety rygiel wewnątrz "dochodzi" do końca. Zauważyłem też, że klamka w tych drzwiach wydaje trochę inny dźwięk przy pociągnięciu. Czy możliwe jest żeby sam mechanizm klamki był uszkodzony? Druga sprawa to rozbiórka drzwi... niestety z braku czasu nie udało się wyciągnąć szyby wraz z mechanizmem więc ani do klamki ani do zamka nie dotarłem, w tym tygodniu kolejna próba.
konio99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.