Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2006, 17:50   #1
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Prozaiczna wymiana zarówki

Witam
Chciałbym zapytać o bardzo prozaiczną sprawę jaką jest wymiana żarówki w Focusie kombi. Walczyłem kiedys z wymianą żarówek w przednich lampach i jakoś poszło ale nie mogę sobie poradzić z wymianą żarówki w tylnych lampach (nie jestem w stanie wyciągnąć lampy) Jest to Focus z 1999 roku i w instrukcji obsługi napisane jest, iż należy wykręcić trzy wkręty, w moim aucie widoczne sa tylko dwa, tak samo jak na załączonym do instrukcji rysunku. Po wykręceniu dwóch wkrętów lampa nie daje się wyciągnąć. Może ktoś mi podpowie czy jest jeszcze inny trzeci wkręt lub w jaki sposób wyciągnąć lampę. Siłowałem sie z nią przez jakis czas ale sie poddałem. Proszę o poradę, o ile ktoś miał podobny problem.
Z góry dzięki i pozdrawiam

rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 20:51   #2
tom52
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2006
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał rychu4
Chciałbym zapytać o bardzo prozaiczną sprawę jaką jest wymiana żarówki w Focusie kombi.
1.Otwórz tył nadwozia. Odkręć wkrętakiem krzyzowym dwia wkręty mocujące lampę.
2.wyciągnij obudowę lampy na zewnątrz......
To był cytat z "Poradnika użytkownika" pana DK.
A tak naprawdę to jest tam jeszcze zatrzask który to trzyma po odkręceniu tych dwióch wkrętów mocujących. Trzeba urzyć trochę siły odciągając klosz do tyłu, powinno wyjść. Pozdrawiam.
tom52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2006, 17:12   #3
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. Dałem jakos radę. Jednak problem nie tkwił w zatrzasku, lecz w uszczelce lampy, która była po prostu "przyklejona" do karoserii. Podejrzewam,że od nowości nie była wymieniana żarówka i to spowodowało przywarcie owej uszczelki. Musiałem sie ostro nagimnastykowac aby zdemontować lampę. Pomagałem sobie przy tym nożykiem z tępym końcem co by nie uszkodzić lakieru i uszczelki. Bez nożyka połamałbym lampę. Nie spodziewałem się, iż tak mocno może trzymać uszczelka. A wracając do instrukcji, w mojej, a auto jest z końca 1999 napisane jest, iz nalezy wykręcić trzy wkręty (jesst to ewidentny błąd). czytałem instrukcję do Focusa z 2003 i tam już jest tylko mowa o dwóch.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2006, 09:07   #4
rafar
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 90
Domyślnie

Ja mam podobne pytanie ale dotyczące 5-cio drzwiowego hatchbacka 2001 - chciałem z tyłu wymienić żarówkę od światła pozycyjnego/stop ale po odkręceniu jedynej śruby (od strony klapy) nie mogę ruszyć lampy. Szarpałem się z nią trochę ale bałem się, że połamię plastik.
Czy to też będzie zapieczona uszczelka jak wyżej w kombi czy jakiś chytry zatrzask?
__________________
Pozdrawiam,
Rafał
rafar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2006, 14:14   #5
rychu4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2005
Skąd: Elbląg
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie

Witam
O ile dobrze pamiętam (wymieniałem taką żarówkę u ojca w aucie) to należy odkręcić śrubkę od zewnętrznej strony komory bagażnika - po otwarciu klapy tylnej (taki ala imbus nie znam fachowej nazwy - więcej kątów niż w imbusie) a następnie od środka bagażnika jest jeszcze nakrętka do odkręcenia ręcznego taki motylek - od wewnętrznej strony lampy na jej wysokości. Musisz uważać co by Ci nie spadł gdy już do końca go odkręcisz. Pamiętam, że nawet po odkręceniu wszystkich śrubek i nakrętek musiałem sie trochę posiłować (góra dół) z tą lampą.
Mam nadzieję, że pamięc mnie nie zawodzi. Jeśli mam rację proszę o odpowiedź
Pozdro i powodzenia.
Tomek
rychu4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2006, 10:55   #6
rafar
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 90
Domyślnie

Cytat:
Napisał rychu4
Witam
O ile dobrze pamiętam (wymieniałem taką żarówkę u ojca w aucie) to należy odkręcić śrubkę od zewnętrznej strony komory bagażnika - po otwarciu klapy tylnej (taki ala imbus nie znam fachowej nazwy - więcej kątów niż w imbusie) a następnie od środka bagażnika jest jeszcze nakrętka do odkręcenia ręcznego taki motylek - od wewnętrznej strony lampy na jej wysokości. Musisz uważać co by Ci nie spadł gdy już do końca go odkręcisz. Pamiętam, że nawet po odkręceniu wszystkich śrubek i nakrętek musiałem sie trochę posiłować (góra dół) z tą lampą.
Mam nadzieję, że pamięć mnie nie zawodzi. Jeśli mam rację proszę o odpowiedź
Dzięki za wskazówkę. Nie mogłem znaleźć tej drugiej nakrętki od wewnątrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A śrubokręt od pierwszej śruby to torx 25. Dzisiaj powalczę z lampą i dam znać co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2006-11-30, 13:12 ]
Już po wszystkim, udało mi się rozkręcić lampę i wymienić żarówkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od spodu lampy w bagażniku, na wysokości kierunkowskazu jest faktycznie taki plastikowy motylek. Druga śruba jest od zewnętrznej strony lampy (czy też od góry jak kto woli), potrzebny jest śrubokręt torx 25. Dodatkowo wyciągając lampę trzeba uważać na bolec siedzący w dziurze na samym szczycie lampy i na zapieczoną uszczelkę też w samym górnym rogu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rychu4, jeszcze raz dzięki za wskazówkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Instrukcja co prawda wspomina o dwóch śrubach ale jakoś tak nieczytelnie. A może ja jakiś taki niedomyślny :fcp8
__________________
Pozdrawiam,
Rafał
rafar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2006, 14:43   #7
paszka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2006
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie

a jak wymienić zarówkę w przednim prawym reflektorze ?
paszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2006, 10:14   #8
ERKA
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2004
Postów: 119
Domyślnie

W prawym (tzn przed pasażerem) to błachostka, trzeba mieć tylko trochę gibką rękę.
Odpinasz zatyczkę trzymającą dekiel zasłaniający tył lampy. Zdejmujesz ten dekiel, potem zdejmujesz konektor (wtyczkę) z żarówki, odpinasz sprężynę trzymającą żarówkę (poprzez wciśnięcie górnej części sprężyny i pociągnięcie jej w bok). Wyjmujesz żarówkę, wkładasz nową H7 i dalej czynności w odwrotnej kolejności.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] strona 157.
ERKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2006, 13:16   #9
paszka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2006
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie

Dziekuje za odpowiedz tylko skąd ja wezmę gibką reke
paszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2006, 15:39   #10
ERKA
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2004
Postów: 119
Domyślnie

Kwesatia wprawy, z prawej strony nie jest tak źle, jakby na to wyglądało.
ERKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.