Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2011, 07:38   #1
Madzia22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Porajów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Stuki i piszczenie po lewej stronie przedniego zawieszenia

Hej, mam spory problem z moim fordem. W zimę wymieniałam sprężyny, a ostatnio większe naprawy. A dokładniej 2 poduszki Macphersona, 2 x końcówkę stabilizatora, 2 x końcówkę drążka kierowniczego oraz 2 x tuleje wahacza. A teraz przy prędkości ponad 30 km/h i jechaniu po nierówności jest stuk i piszczenie (jakby otwierała się stara szafa).Często to można zaobserwować podczas "wpadnięcia" w studzienkę kan. Przy mniejszych prędkościach, przy tym gdy ciężar nie spoczywa na lewym kole ( przy skręcie w prawo ) oraz sporadycznie, gdy wydaje się, że wszystko działa ale po pewnym odcinku znowu piszczy i stuka.

Domyślam się, że to może być amortyzator lub znów sprężyna, do mechanika dopiero będę pod koniec przyszłego tygodnia, może ktoś się z tym spotkał i mi pomoże, doradzi co to by było.

Madzia22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 17:15   #2
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Stuki i piszczenie po lewej stronie przedniego zawieszenia

To może być od czapy ale nie zaszkodzi sprawdzić czy porządnie skręcona jest rama pomocnicza przedniego zawieszenia, tzw. sanki, która nie dokręcona wydaje odgłosy jak skrzypienie starego tapczanu.
Teoretycznie nie ma nic wspólnego z tym co wymieniłaś ale może to zbieg okoliczności i pojawiło się to niezależnie.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 22:05   #3
Madzia22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Porajów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stuki i piszczenie po lewej stronie przedniego zawieszenia

Wszystko zaczęło się dziać ok. tydzień po wymianie tych rzeczy (tuleje wymieniałam przedwczoraj bo były lekko uszkodzone) a zaczęło tak piszczeć pomiędzy tymi wymianami. Wszystko jest niby dokładnie dokręcone ale sprawdzi jeszcze raz. No nic zobaczymy, bo to piszczenie jest już nieznośne :/
Madzia22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 22:35   #4
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Stuki i piszczenie po lewej stronie przedniego zawieszenia

Jeśli kupowałaś zamienniki to stawiałbym na poduszki McPhersona. Słabej jakości guma może właśnie tak piszczeć. Jeśli oryginały, być może mechanik nie dokręcił do samego końca górnej poduchy na amorku. Stąd ten stuk przy wpadnięciu w dziurę i pisk bo jest minimalnie luźna.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 21:56   #5
Madzia22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Porajów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stuki i piszczenie po lewej stronie przedniego zawieszenia

Z tego co pamiętam to są tam SKF włożone, ale dokładniej się dowiem co i jak. I poproszę by lepiej dokręcił. Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Madzia22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 07:24   #6
MORDIMER1111
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Piaseczno
Model: MONDEO MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Stuki i piszczenie po lewej stronie przedniego zawieszenia

To mogą być zużyte gumy stabilizatora. Taki sam efekt miałem u siebie tylko z tyłu takie irytujące piszczenie,skrzypienie. Po wymianie gumek nastąpiła cisza.
MORDIMER1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 11:01   #7
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Stuki i piszczenie po lewej stronie przedniego zawieszenia

Hy

U mnie tez jest cos podobnego, pomijajac stuki ktore mam juz z przekladni kierowniczej podczas jazdy słyszalne sa delikatne popiskiwania. Wydaje mi sie ze pojawiaja sie one podczas jazdy po nierownosciach i przy jednoczesnym wykonywaniu ruchow kierownica. Czy jest to zwiazane z poceniem (poziom płynu jest ok wiec nie ma wycieku ) sie pompy wspomagania, czy jest mozliwe ze moze ona wydawac takie delikatne popiskiwania podczas zwiekszonego wysilku, pracy czyli podczas kręcenia kierownica?

Jezeli nie to co moze byc tego przyczyna?

Nadmienie ze byłem ostatnio na akcji wiosna w ASO Bemo-Motors w Sz-nie gdzie chcac dojsc skad sa stuki w ukladzie troszke go potrzesli i przejrzeli i stwierdzili ze poza wspomniana przekladnia resta zawieszenia jest ok.
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.