Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2023, 13:29   #1
Repp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2019
Model: S-Max
Silnik: Eco Boost 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie EcoBoost 1.6 - P0087 i inne

Witam szanownych klubowiczów. Po 4 latach bez awaryjnego użytkowania nastał dzień kiedy to auto odmówiło posłuszeństwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak w tytule Smax 2012, silnik ecoboost 1.6, gdy wyjeżdżałem z parkingu poczułem zamulenie auta, miał problem z przebiciem 1000 obrotów, jak już ruszył to czuć było delikatne szarpanie. Po przejechaniu ok kilometra wyskoczył check, podłączyłem auto do forscana i wyrzucił mi następujące błedy:
P0087 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie zbyt niskie
P0300 - Zarejestrowano nieregularne przerywanie zapłonu.
P0301 - Wykryto wypadanie zapłonów w cylindrze 1.
P0304 - Wykryto wypadanie zapłonów w cylindrze 4.
P0302 - Wykryto wypadanie zapłonów w cylindrze 2.
P053F - Sprawność regulacji ciśnienia paliwa przy rozruchu zimnego silnika, rząd 1
W załączeniu logi z forscana.

Udałem się również zaufanego mechanika, podczas odpalania zauważyłem że dłużej auto odpala. Podczas jazdy było nadal wyczuwalne szarpanie, ale podczas postoju na światłach czy w korku ruszał w miarę sprawnie. Mechanik uznał od razu że do wymiany jest pompa paliwowa, której koszt jest spory. Pogrzebałem trochę na forum i faktycznie może być to pompa wysokiego ciśnienia, ale byłbym wdzięczny jakby ktoś zerknął na logi i to potwierdził.
Dodam jeszcze na koniec że do zdarzenia doszło po tym jak miałem wodę pod dywanikiem po stronie pasażera, okazało się że odpływ był niedrożny. Pojeździłem trochę z rozebranym wygłuszeniem aby wszystko mi doschło, po złożeniu całości wyskoczył mi problem z ciśnieniem paliwa...

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt SMAX.txt (17.8 KB, 3 wyświetleń)

Repp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2023, 16:29   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,840
Domyślnie Odp: Eco Boost 1.6 - P0087 i inne

Do sprawdzenia najpierw popychacz pompy i czujnik ciśnienia na listwie paliwowej.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2023, 20:40   #3
Repp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2019
Model: S-Max
Silnik: Eco Boost 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.6 - P0087 i inne

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę najpierw tam.
Repp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2023, 17:12   #4
Repp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2019
Model: S-Max
Silnik: Eco Boost 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.6 - P0087 i inne

Niestety po wymianie czujnika na nowy błąd pojawia się nadal. Chciałem się zabrać samemu za wymianę popychacza ale po obejrzeniu i przeczytaniu poradnika, okazuję się że nie bardzo jest to akcja "parkingowa" taka jaką była wymiana czujnika. Brak miejsca i nie sprzyjająca pogoda nie pozwala na samodzielną wymianę. Będę musiał oddać auto do mechanika i zastanawiam się czy po prostu już nie kupić pompy jak i tak mam płacić za wymianę popychacza. Znalazłem na aledrogo bosha i zastanawiam się czy będzie w porządku, niby numery się zgadzają ale zawsze warto zapytać.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Repp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2023, 19:41   #5
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,840
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.6 - P0087 i inne

Pewnie Boscha była fabrycznie. Jak się ma w miarę spokojny parking pod blokiem, to idzie wymienić samemu.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2023, 12:29   #6
Repp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2019
Model: S-Max
Silnik: Eco Boost 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.6 - P0087 i inne

Pompa wymieniona i auto śmiga jak nowe, dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Repp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.