Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2014, 21:37   #221
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Ja za swój z przebiegiem 12kkm czyli praktycznie nówka - tak też wyglądał - dałem w marcu zeszłego roku 400PLN + 20 przesyłka. Wystawiony był za 500 na Allegro, także 25% udało się urwać jednym mailem z pytaniem dlaczego tak drogo.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 21:50   #222
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Smile Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Mój poziom3 dostałem od Belga gratis.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 12:33   #223
kulc
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Ostrołęka
Model: Focus II MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

w końcu i u mnie pojawiły się nowe zegary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niby mały wyświetlacz nie ten duży ale i tak w porównaniu do fabrycznych zwykłych zegarów bez kompa to przepaść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z góry wielkie podziękowania za pomoc koledze Mayak - jak ktoś jest z okolić stolicy to polecam kolegę w 100% - wymiana zegarów, dołożenie tempo zaprogramowanie immo i odblokowanie innych bajerów zajeło koledze niecałą godzinkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ode mnie jak najbardziej pozytywne rekomendacje!
kulc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 13:36   #224
RAFALR30
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-02-2014
Skąd: Poznań
Model: FF2 FL Ambiente Kombi
Silnik: 1.6 benzyna 100kM
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Witam

Mam bardzo skromny wyświetlacz podający tylko sumaryczny przebieg przejechanych kilometrów i aktualny przebieg od ostatniego kasowania licznika + wystająca gałka z boku ekranu(ta do kasowania).
Jako nowy forumowicz i posiadacz Forda Focusa :-) proszę o krótkie info albo kontakt osób z Poznania lub okolic w sprawie możliwości wymiany tego licznika na taki, na którym mógłbym (jeżeli to możliwe) odczytywać np: temperaturę no i przede wszystkim wskazania zużycia paliwa itp.
Co potrzebne jako nowe do instalacji, jakie koszty?
Dziękuję za każdą pomoc w tym temacie.
RAFALR30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 14:17   #225
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

zapraszam na wymianę do Katowic (kol. tedi_k) lub do Warszawy (do mnie) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał RAFALR30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co potrzebne jako nowe do instalacji, jakie koszty?
Zegary pasują od Focusa2, C-Maxa lub Kugi - byle od benzyny i prędkościomierz w km/h (choć jeśli trafi Ci się okazja, to można założyć zegary od anglika, a samą tarczę zmienić później na taką w km/h)

Kup nowe zegary z przebiegiem mniejszym, niż masz teraz, to wtedy ustawi się taki jaki masz na starych - a jeśli kupisz z większym niż masz, to taki raczej zostanie (chyba, że gdzieś pojedziesz na cofanie licznika).

Immobilizer w FF2 jest tak zrobiony, że w zegary są wgrane kody kluczyków, a kod zegarów jest wgrany do sterownika silnika, więc przy wymianie zegarów trzeba "zrobić immobilizer".
Przy programowaniu immobilizera konieczne są minimum dwa kluczyki (jak masz więcej, to weź wszystkie, bo inaczej któryś nie będzie działał)

Z tego co mówią ludzie, to w ASO sam immobilizer kosztuje 250-320, a ze skonfigurowaniem nowych zegarów to mają duży problem żeby zrobić.

I jeszcze jedno: masz zegary bez komputera pokładowego (wyświetla tylko przebieg ogólny i przebieg dzienny), więc przydałoby się wymienić dźwignię kierunkowskazów na taką ze sterowaniem komputerem pokładowym (byle nie z obrotowym kółkiem) oraz zamontować czujnik temperatury zewnętrznej (np. obie rzeczy z allegro).
Ale nowe zegary jako takie, to będą działać bez czujnika temp. i ze starą dźwigienką, tylko nie będzie można używać ich komputera pokładowego
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 03-03-2014 o 14:23
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 19:04   #226
baggio08
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-05-2013
Skąd: Goleszów
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

No i u mnie dzięki koledze Tedi_k zawitały zegary z małym wyświetlaczem. Wszystko kupione na allegro i działa jak należy. Jeszcze raz dziękuję za pomoc Tedi_k
baggio08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 17:21   #227
RAFALR30
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-02-2014
Skąd: Poznań
Model: FF2 FL Ambiente Kombi
Silnik: 1.6 benzyna 100kM
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Dzięki Marcinie (mayak) za pomoc. Echhh szkoda, że bliżej Warszawy nie mieszkam bo już bym podjechał do Ciebie. Może jednak na wiosnę ... :-)
A może jest na forum jakiś specjalista z Poznania lub z okolic kto potrafi wykonać taką wymianę sprzętowo i programowo jak mayak lub tedi_k?
RAFALR30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 22:29   #228
Boorys
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Wrocław
Model: C Max
Silnik: 1.6 (125km)
Rocznik: 2017
Postów: 7
Smile Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

U mnie dzisiaj dzięki koledze Tedi_k pojawiły się nowe zegary. Jeszcze tylko nowa kierownica z tempomatem i auto kompletne. Dzieki raz jeszcze Tedi
Boorys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 15:13   #229
K2o
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2014
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

A co z pozostałymi diodami, zostawiłeś zielone czy też zmieniłeś na czerwone?
K2o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 21:47   #230
irkoo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2013
Skąd: Wro
Model: Focus III
Silnik: 1,6 tdci (115 PS)
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Witam,

nie wiem czy piszę w dobrym wątku, ale sprawa dotyczy licznika, a dokładnie wyświetlacza pomiędzy zegarami w c-max I po FL.
Z dnia na dzień zniknęły dane z wyświetlacza (komputera pokładowego). Wyświetlacz świeci się na czerwono, ale nie widać żadnych danych na nim. Czy da się coś z tym zrobić (naprawić coś, polutować, itp), czy muszę wymienić licznik? Ewentualnie czy można wymienić/wlutować do mojego obecnego licznika ten wyświetlacz np z wersji angielskiej żeby nie wgrywać immobilizera?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
irkoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.