Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2010, 20:45   #1
lukas2447
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: Ciechanów
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1994
Postów: 9
Domyślnie Silnik gaśnie, niewiem z czym problem??

Witam
Jestem od niedawna posiadaczem forda mondeo 2.0 16v z 1994 roku.
Mam z nim troche problemów a mianowicie. Gdy ostatnio nim jechałem było wszystko dobrze, wjechałem na osiedle i na miejsce parkingowe pod blokiem i gdy otworzyłem drzwi usłyszałem że silnik zaczoł dziwnie chodzić, nie skakały obroty tylko nagle zatrzymały się na 2 tys i tak trzymały. Zgasiłem silnik, odpalilem go ponownie i dzwięki stały się jeszcze dziwniejsze, głośniej zaczoł chodzić i gdybym go nie trzymał na gazie to by zgasł. Powiem że gdy go kupiłem nie miał końcowego tłumika(już mam go kupionego tylko czekam na więcej czasu by go założyć). pomimo braku tłumika chodził normalnie tylko przy wyższych obrotach głośniej, ale to jest małym problemem. Zastanawiam się czy środkowy tłumik mi się nie przedziurawił, i jak by tak było to czy to mogłoby być tak dziwnego zachowania samochodu? Dzisiaj wymieniłem w Aucie przewody od świec, jutro złoże nowe świece NGK V-line 25 czy jakoś tak, bo stare gdy je wykręciłem okazały się całe czarne i dwie świece miały zakopcone elektrody, i akurat na tych dwóch świecach z brudnymi elektrodami połamałem klucz do świec bo nie chciały sie odkręcić.
Moje pytanie brzmi czy jak wymienie świece to silnik będzie trzymał obroty i nie bedzie gasł? Powiem jeszcze że owe auto posiada instalacje gazową i gdy wrzucę na gaz i potrzymam go troche na obrotach to nie gaśnie ale faluje na obrotach. Pomocy bo już jestem na skraju rozpaczy:506:


Nie wiem czy dobrze napisałem posta, w razie gdyby źle to prosił bym o PW jak poprawić będę wdzięczny bo zależy mi na pomocy osób które sie znają na tych samochodach

lukas2447 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 07:45   #2
mr_yagooda
ford::advanced
 
Avatar mr_yagooda
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Warszawa / Mława
Model: Jest: Volvo S40 i jest Mondeo MK3
Silnik: 1.6 115KM D2 oraz 1.8 Duratec 125KM
Rocznik: 2010 i 2003
Postów: 383
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie, niewiem z czym problem??

widze ze moj krajan. kolego napisze ci tak: wymiana samych kabli bez swiec moze spowodowac zniszczenie nowych kabli!!! wymieniamy komplet na ORYGINALY!!! mysle ze sa nawet tansze od tych V-line... powodow falowania obrotow moze bic kilka jak nie kilkanascie. wiekszosc problemow z obrotamia na benzynie spowodowana jest problemami z dostarczaniem powietrza do silnika, czyli od zapchanego filtra powietrza poprzez nieszczelnosc w ukladzie,zabrudzony zawor bocznikowy i zabrudzona przepustnica... moga tez byc kable swiece, mozliwe ze i czujniki np. przeplywomierz.... ale jezeli na gazei jest tak samo no to problemow jest o mase mniej....

polecam wymiane kabli i swiec w komplecie, czyszczenie przepusnicy i zaworka bocznikowego, wymiane filtra powietrza no i czytanie wiecej na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo wszystko co napisalem bylo juz nie raz powiedziane
__________________
*****
****
***
**
*
mr_yagooda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.