Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2009, 22:33   #21
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

Dzięki Boblo, że Ty to napisałeś, mnie nie bardzo wypadało. Miałem już do czynienia z podróbkami rozpylaczy ale nie do wtrysków CR. DarekJ sprężynka to raczej zapalać się nie będzie bo przelewy masz w porządku. Stukanie w silniku i puszczanie dymka z rury wydechowej... można przywyknąć. Ale wyobraź sobie kropelkę paliwa spadającą z nieszczelnego rozpylacza na gorący tłok. Zawsze jest możliwe uzyskanie parametrów fabrycznych po naprawie wtryskiwacza. Jeśli zużyte elementy wymienia się na identyczne jak w nowym i robi się to z zachowaniem technologii, nie ma problemu. Pozdrawiam

__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 16:24   #22
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

Cytat:
Napisał ravis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Boblo, że Ty to napisałeś, mnie nie bardzo wypadało. Miałem już do czynienia z podróbkami rozpylaczy ale nie do wtrysków CR. DarekJ sprężynka to raczej zapalać się nie będzie bo przelewy masz w porządku. Stukanie w silniku i puszczanie dymka z rury wydechowej... można przywyknąć. Ale wyobraź sobie kropelkę paliwa spadającą z nieszczelnego rozpylacza na gorący tłok. Zawsze jest możliwe uzyskanie parametrów fabrycznych po naprawie wtryskiwacza. Jeśli zużyte elementy wymienia się na identyczne jak w nowym i robi się to z zachowaniem technologii, nie ma problemu. Pozdrawiam
Rozumiem,ale tak dla ścisłości to dymka nie puszcza.. przynajmniej nie zauważyłem nic niepokojącego.. Ten odgłos zaczął się od momentu ponownego zaprogramowania 4 i 1 wtrysku, akurat tak bo programowane było w ciemno.. Więc jakby to było coś nie tak z rozpylaczem to wcześniej byłoby coś słychać niepokojącego. Muszę chyba najpierw zakodować to wszystko jeszcze raz i spróbować uaktualnić soft w ECU.

Ravis: czy u was jest możliwość tylko sprawdzenia wtryskiwaczy, jak tak to ile to kosztuje?
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 19:46   #23
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

DarekJ ponieważ nie jest to forum reklamowe ifo na priv. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 18:10   #24
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

A ja mam pytanie czy jak ECU zgubi kod to zapala się sprężynka i jest wyraźnie mniej mocy? Dodam że nie ma problemu z pracą silnika ani z białym dymem, które to miałem wcześniej jak mi wtryski padły.
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2012, 18:08   #25
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

Witam ponieważ w wątku w którym pisałem jest małe zainteresowanie tematem a temat dotyczy klekotania przeklejam tu link do moich postów może ktoś się wypowie i coś jeszcze doradzi bo lokalni mechanicy już rozkładają ręce a nawet pan w BRATFORDZIE w Radomiu nie jest w stanie wystawić konkretnej diagnozy bo mówi że objawy zaprzeczają sobie. Tzn jak by była wina wtrysku lub końcówki to by na zimnym silniku nie rowno chodził itp a jesli by to miała by być wina dźwigienek zaworowych to by klekot był caly czas a nie powyzej pewnych obrotów i tylko na cieplym silniku. A silnik zimny chodzi dobrze równo i nie ma tego klekotu, pojawia sie dopiero po rożgrzaniu i powyżej 1200obr. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 17-12-2012 o 18:43
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2012, 20:00   #26
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

Podnoszę czy to możliwe żeby wtryski po przejsciu testów na maszynie nadal nie były sprawne w 100% i generowały klekot? A może u mnie też coś było zmieniane w ECU i teraz niejest jak być powinno? Można jakoś sprawdzić czy bylo coś mieszane w ECU czy jest orginał?

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 18-12-2012 o 21:06
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 19:06   #27
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

Paweł, a może po prostu zostały źle zakodowane, albo w ogóle nie zakodowane.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 13:03   #28
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

Były kodowane. Sprzęt którym były kodowane napewno dobrze je koduje bo mam potwierdzenie od serwisu Bradford w Radomiu. A do tego modeno ma podobno samo adaptacje. Sam juz Nie winem co robić przejechałem z 2 tys. km ale nic się nie zmienia pod tym względem.
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 15:46   #29
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

Na pełny bak "zwykłego" ON, dolej 200-300ml oleju Orlen Moto 2T (semisyntetic) lub Orlen 2T semisyntetic. Być może wtryskiwacze potrzebują przesmarowania. A napisz jeszcze jaki ON masz w baku?
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 20:46   #30
jacekplacek0808
ford::advanced
 
Avatar jacekplacek0808
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Skąd: NOH
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI TIT
Rocznik: 2008
Postów: 285
Domyślnie Odp: Klekot po regeneracji wtrysku.

Obilo mi sie o ucho,ze w olejach do 2taktow jest jakis zwiazek,ktory sie nie dopala i odklada na koncowkach wtryskow.
jacekplacek0808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.