Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2011, 11:17   #61
tomesto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Lekkie Dławienie :)

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę w złym wątku to wrzuciłeś, bo to 2.0/2.2 - jest taki dla 1.6 - ale to tytułem wstępu:-)
Sporo Ci się tego nagromadziło...

1. Dziwna ta plama sadzy na posadzce. Silniki PSA w fokach mają to do siebie, że nie kopcą:-) Może to DPF, może coś z wtryskami, ale nie koniecznie od raz awaria, ale może kwestia zaprogramowania. Zacznij od zweryfikowania, czy napewno DPF jest dobrze wycięty. Masz gdzieś w pobliżu V-tech, albo inny warsztat, który ma w tym doświadczenie? Musisz to sprawdzić w pierwszej kolejności.
Jeszcze jedno, uszczelniałeś wtryski? Sam, czy ktoś? Nie uszkodził nikt wówczas wtryskiwacza? - o to kopcenie mi chodzi.
2. Przerywanie ze stałą prędkości - jeżeli w okolicach 1800-2000 obrotów silnika, to EGR (to jest punkt jego wyłączenia)
3. Co do błędu pod górę, to silnik musi wywalić jakiś error, skoro pisze usterka układu silnika. Jaki to błąd? Może przeładowanie turbiny?
ad1) Szukam kogoś w okolicy Wałbrzych-Legnica obeznanego w DPF.
Wtryski uszczelniał dobry zakład działający w tej branży, sam się do tego nie zabierałem.

ad2) Sam co zrobię to wyczyszczę dziś EGR.

ad3) Dwóch mechaników z podłączonym laptopem jeździło moim autem doprowadzając go do zapalenia błędu ale poza napisem Usterka ukł. silnika nie wywala żadnego errora. Ale tak jak piszesz jeden z nich (pierwszy) sugerował, że może to by przeładowanie turbiny. Co ciekawe następna awaraia miała miejsce wzoraj - jechałem z pracy , auto muli strasznie, dodaję gazu a tu nagle strzał pod maską i 50%mocy znikło a z tyłu chmura dymu. Rozwaliło rurę od intercollera i wypięło odmę. Czyżby zapchany czyms wydech czy turbo przeładowuje?


Ostatnio edytowane przez tomesto ; 04-07-2011 o 11:21
tomesto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 17:14   #62
bobek007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus II (3d Hatchback)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Lekkie Dławienie :)

U mnie temat jak narazie rozwiązany, problem: dwie male dziurki na rurze od intercoolera gdzie wydostwalo sie powietrze bokiem przez co turbina nie dostawala tyle ile powinna, koszt naprawy: 50 zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bobek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 20:32   #63
yankez84
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Lekkie Dławienie :)

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
:-) Chyba problem solved!!!

Dzisiaj postanowiłem się zabrać za EGRa. Dobrałem się do niego - wcale nie było tak znowu łatwo. I teraz tak:
1. Sam EGR wyglądał naprawdę imponująco na 150kkm. Moim zdaniem igła, ale poczyściłem go profilaktycznie.
2. Dodatkowo wyjąłem rurę, która doprowadza spaliny do kolektora... i tu chyba BORYNA:-) Koniec tej rury, który wchodzi do kolektora był tak zawalony sadzą, że prześwit był zmniejszony o połowę. Na chłopski rozum, zawór otwierał się, ale ilość spalin nie była odpowiednia, zatem otwierał się bardziej, wtedy spaliny jak przeszły przez zwężkę, to znowu było ich za dużo i tak w koło. To moja teoria.

Przejechałem po czyszczeniu 30 kilometrówi i było OK.
Nie zapeszam...zobaczymy co będzie dalej:-)
Witam Wszystkich,

Problem dławienia mam już od dawna. Czasami miesiąc jeżdżę bez problemu po czym kolejny miesiąc każdego dnia czuję dławienie. Mechanik wyczyścił mi EGR i był spokój przez 2 tygodnie. Aktualnie znów przerywa, komp niczego nie widzi. Dławienie jest czasami tak mocne że silnik gaśnie.
Zastanawiam się czy nie sprawdzić dolotu do EGR, może go nie wyczyścił dokładnie. Zrobiłbym to w weekend tylko mam problem: gdzie jest ten rąbany EGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co muszę odkręcić żeby się do dziadostwa dostać?

Za pomoc z góry wielkie dzięki. Fotki mile widziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
yankez84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2024, 19:56   #64
MateuszLop
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2024
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Lekkie Dławienie :)

U mnie wyświetlała się usterka silnika - po diagnozie zablokowany w pozycji zamkniętej egr. Oczywiscie EGR został wymieniony na nowy. Niestety poszarpywanie jak było tak było. Zaślepilem egr i jak ręką odjął. Auto jedzie płynnie, żadnych szarpnięć.
MateuszLop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2024, 17:55   #65
Raptor660
ford::amateur
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 02-03-2024
Skąd: Piława Górna
Model: Ford Kuga mk1
Silnik: 2.0 TDCi 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Lekkie Dławienie :)

Witam a ja mam problem taki że moja Kuga 2.0 TDCi 163km po rozgrzaniu gdzies po 70 /80 km wchodzi na obroty 1.5 tys obr nawet na biegu jałowym po wciśnięciu pedała hamulca wraca pięknie na swoje obroty,macie jakieś pomysły jak to rozwiązać pozdrawiam.
Raptor660 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.